„Cât de prost să fii să faci așa ceva?”

O fotografie a fost postată pe Facebook de o utilizatoare, însoțită de comentariul: „Astazi, vine Iohannis la Ploiesti sa-si lanseze o cărticică…

„Cât de prost să fii să faci așa ceva?”

O fotografie a fost postată pe Facebook de o utilizatoare, însoțită de comentariul: „Astazi, vine Iohannis la Ploiesti sa-si lanseze o cărticică…

Angajații Serviciului de Gospodărire Urbană (SGU) Ploiești, societate aflată în subordinea Primăriei, au vopsit treptele de marmură din fața Casei de Cultură a Sindicatelor, locul unde președintele Klaus Iohannis era așteptat marți după-amiază să-și lanseze cartea.

O fotografie cu treptele vopsite a fost postată pe Facebook de o utilizatoare, însoțită de comentariul: „Astăzi (marți – nr.), vine Iohannis la Ploiești să-și lanseze o cărticică despre Europa. ??
Reprezentanții SGU au făcut curat în zonă și au vopsit marmura… cu vopsea!!! Cât de prost să fii să faci așa ceva?”

Foto: Facebook Diana Crăiniceanu

Distribuie articolul pe:

11 comentarii

  1. Mangafalele s-au gandit sa il bucure pe marele si penibilul vizitator astfel incat acesta sa constate ca exista pe lume si mai prosti ca el.

  2. Probabil ca vor sa-i arate lu’ Iohannis ca, pentru el si gasca lui, situatia e deja albastra ! Daca faceau treaba asta pe vremea lu’ Basila, ala, manga cum era, probabil ca zicea ca e vorba de valurile marii si ca are „tangaj” (natural), sigur nu reusea sa urce cele citeva trepte ! … He he ! Acuma, lasind gluma la o parte, probabil ca prostovanii astia pupincuristi (nu, nu cei care au vopsit treptele, ci sefii tembeli care au hotarit prostia asta), daca ii cheama Papa la Roma sa faca curatenie, sint in stare sa vopseasca Pieta in tricolor !

  3. N-ati inteles! Au vopsit scarile, ca sa nu se murdareasca marmura de la talpile escrocului imobiliar.

  4. @Adidas, ti-a luat mult sa gasesti astfel de explicatii penibile? Pana sa vina Iohannis, nu a mai plouat pe marmura? Tu crezi ca plavanul tau isi lanseaza maculatura pe scari dandu-se cu patinele sa aiba nevoie de vopsea antiderapanta? Oare nu era suficient un covor rosu, care sa se asoteze cu geaca lui rosie de revolutionar?

  5. „Cât de prost să fii să faci așa ceva?” Trebuie sa te cheme Dobre, sa fii primarul Ploiestiului, sa nu faci nimic pentru comunitate, sa lasi orasul ingropat in gunoaie, sa umpli centrul urbei cu ” cazinouri „, magazine de vechituri, case de amanet si shaormerii, sa gonesti producatorii romani din piata, in schimb sa tolerezi tarabe cu hante spanzurate in mijlocul strazii. Cladiri de patrimoniu stau sa se darame, in schimb apar tot felul de orori arhitectonice. Odata, sau de doua ori pe an blocheaza circulatia pe bulevard pentru paranghelii stupide. Viata culturala nu-l intereseaza, pentru ca nu-l duce capul. Nici consilierii locali nu-s mai breji.

  6. @marius: pe scarile alea circula multa lume,cati si-or fi rupt picioarele D-zeu stie!Nu au covoare pentru toti: )))Incearca si tu,o experienta unica,o data in viata,dale de marmura ude de ploaie si pantofi cu talpa de piele,poate scapi doar cu capul spart..

  7. aia de la ploiesti, cand au vazut cum curatau scamele si matreata lingaii istericul si sica, au prins curaj si s-au pus pe treaba.ca doar vine plavan-voda. atat i-a dus caputul… cand or fi la guvernare, atunci sa vezi pastel de culori…

  8. Adidas. Ce era asa mare lucru sa aseze un covor sau o mocheta? Si apoi daca cadea si patea ceva era bai, dar nu era catastrofa.

  9. S-a răsturnat Basculanta cu proști la PNL , Vidanja la USR , Autogunoierele la PRO , PMP . . .

  10. Pe marmura uda poti aluneca si iti rupe picioarele usor!S-a dorit o vopsea antiderapanta si nu exista decat in 3-4 culori,au luat si ei ce i-a dus mintea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.