![ff945697-5981-43f3-b494-b512c826b7b0](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2024/04/06/ff945697-5981-43f3-b494-b512c826b7b0-1000x600.jpg)
Un puternic incendiu a izbucnit, sâmbătă dimineaţă, după ora 4,00, la o terasă de pe plaja din localitatea Corbu, flăcările extinzându-se pe o suprafaţă de aproximativ 1.000 de metri pătraţi, lângă campingul de rulote, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Dobrogea”.
Conform sursei citate, două persoane care s-au autoevacuat, în vârstă de 45 de ani, respectiv 72 de ani, au suferit atacuri de panică. Acestea au primit îngrijiri medicale de la un echipaj al Serviciului de Ambulanţă Judeţean care s-a deplasat la faţa locului, însă au refuzat să fie transportate la spital.
„Incendiul este localizat. Au fost extrase două butelii din interior. Se lucrează pentru lichidare”, a informat ISU „Dobrogea”.
A fost o drona ruseasca.