Presa locală din Cluj notează că Ioan Isaiu se afla în București în momentul decesului. Acesta filma pentru un proiect, iar la un moment dat i s-a făcut rău. Acesta ar fi suferit un infarct, iar medicii nu au mai putut să îi salveze viața.
Pe pagina sa de Facebook au început deja să apară mesajele apropiaților.
- „Ultima dată ne-am urat la mulți ani, de Sf. Ioan…Am zis că mai vorbim…și nu am mai apucat! Drum lin…”
- „Drum lin Neluțu! Un om si un coleg bun, deștept și plin de umor!”
- „Drum lin, om fain! A fost o onoare să te cunosc! Odihnește-te în pace!”
Ioan Isaiu a fost absolvent al UBB și era actor la Teatrul Național din Cluj-Napoca. Născut în 1969, acesta a absolvit Facultatea de Filologie a Universitatea Babeș-Bolyai, Departamentul de Teatru, în 1995. Profesoara sa a fost Sorana Coroamă Stanca.
A fost actor al Teatrul Național Cluj-Napoca în perioada 1995–2001, revenind în instituție începând cu anul 2017. De-a lungul carierei, a interpretat zeci de roluri pe scena teatrului clujean, în spectacole regizate de nume importante precum Gábor Tompa, Tudor Lucanu, Victor Ioan Frunză sau Alexandru Dabija, scrie adevărul.ro.
A avut incredere in Gheorghita . Ba chiar se suparase rau pe colegii precauti (activenews ) …
Păcat. Nu s a supravegheat.