A murit Ioan Isaiu. Actorul avea 56 de ani

În august ar fi împlinit 57 de ani.

De Redactia Cotidianul - redactor
A murit Ioan Isaiu. Actorul avea 56 de ani

În august ar fi împlinit 57 de ani.

Este doliu în lumea teatrului și cinematrografiei românești. Actorul Ioan Isaiu a decedat sâmbătă, la 56 de ani. Originar din Cluj, actorul urma să împlinească 57 de ani în luna august.

Presa locală din Cluj notează că Ioan Isaiu se afla în București în momentul decesului. Acesta filma pentru un proiect, iar la un moment dat i s-a făcut rău. Acesta ar fi suferit un infarct, iar medicii nu au mai putut să îi salveze viața.

Pe pagina sa de Facebook au început deja să apară mesajele apropiaților.

  • „Ultima dată ne-am urat la mulți ani, de Sf. Ioan…Am zis că mai vorbim…și nu am mai apucat! Drum lin…”
  • „Drum lin Neluțu! Un om si un coleg bun, deștept și plin de umor!”
  • „Drum lin, om fain! A fost o onoare să te cunosc! Odihnește-te în pace!”

Ioan Isaiu a fost absolvent al UBB și era actor la Teatrul Național din Cluj-Napoca. Născut în 1969, acesta a absolvit Facultatea de Filologie a Universitatea Babeș-Bolyai, Departamentul de Teatru, în 1995. Profesoara sa a fost Sorana Coroamă Stanca.

A fost actor al Teatrul Național Cluj-Napoca în perioada 1995–2001, revenind în instituție începând cu anul 2017. De-a lungul carierei, a interpretat zeci de roluri pe scena teatrului clujean, în spectacole regizate de nume importante precum Gábor Tompa, Tudor Lucanu, Victor Ioan Frunză sau Alexandru Dabija, scrie adevărul.ro.

Distribuie articolul pe:

2 comentarii

  1. A avut incredere in Gheorghita . Ba chiar se suparase rau pe colegii precauti (activenews ) …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.