Apostolii cămătăriei cu gulere albe

De luni dimineața, veți putea citi în Cotidianul un miniserial  despre  rapacitatea unui liberal credincios, deopotrivă pastor deputat, cu ambiții de glorie în politică.

De (R.C.)
Apostolii cămătăriei cu gulere albe

De luni dimineața, veți putea citi în Cotidianul un miniserial  despre  rapacitatea unui liberal credincios, deopotrivă pastor deputat, cu ambiții de glorie în politică.

De luni dimineața, veți putea citi în Cotidianul un miniserial  despre  rapacitatea unui liberal credincios, deopotrivă pastor deputat, cu ambiții de glorie în politică.

Veți putea constata singuri cine este Robert Sighiartău, zis Robertino, cel  care pretinde că a fost trimis în politică de  Dumnezeu  și care face bani din orice, mai ales pe seama  nevoiașilor, părând a fi mai degrabă în slujba Necuratului.

Cotidianul ridică un văl de pe caracterul unui carierist fără egal, liderul falangei religioase din politica românească, partea vizibilă a unui uriaș aisberg de interese sectare, personaj față de care, însă, timp de un deceniu, majoritatea presei n-a folosit decât superlativele grețoase ale unor incantații și imnuri de laudă.

Distribuie articolul pe:

24 comentarii

  1. Domnule ziarist R.C., uite ce ai facut! Nici macar nu ai inceput dezvaluirile despre dl.Sighiartau si deja s-au gasit vreo 20 de comentatori sa muste deja. E un experiment interesant, sa pui o poza cu Sighiartau langa unii PNL-isti ce sunt „iubiti” de popor, sa dai cititorilor ceva de rumegat pt weekend cu indicatia „revin luni cu ceva tare”. Intre timp unii injura pe aici de natie, de religie si deja stiu totul.

  2. Robert

    Robert Sighiartau a fost votat pentru ca apartine unui anumit cult religios nu pentru calitatile lui de om politic.

  3. După intervenția ta, se vede ca tu ești „hotul strigă hoții”. Ce mai e de văzut în cazul acestui personaj semianalfabet ?

  4. Si Vai chipuiti ca acestori jigodii le pasa de parerea voastra! Aiurea! Banul sa iasa, in rest numai lozinci de prostit poporul!

  5. Ca sa stim cine este Robertino sunt suficiente doua repere personale: s-a ‘scolit’ temeinic la UBB dupa ce aceasta devenise UM si a reusit in politica prin partidul lui Petrov. Ca toti oamenii de bine din politica zilei!

  6. ba,00=wc,13.00=wc,13 si 64=01364,balacenca.TU,ESTI ALA CARE AI OMORAT,PRIN GAZARE,MUSTE
    LE DIN CACAIETIA DE NORD.AM AFLAT !!!!.ESTI FIUL VITREG A LU ALA -WOMA,KOMA.WOW,
    MOW,.CE INSEAMNA IN CEA MAI MUZICALA LIMBA DIN LUME,-ALATURI DE ROMANA SI ITAL
    IANA..LIMBA SLAVA- RUSA.ANALFABETULE CU VOMA TA DE VOMA.ce inseamna,ba,WOW.SA FIE,
    BOULEANA INGLIEJA,CUMVA…bou,smecher,azmerican,HAI TRADUCE,ZDRUNCINATULE LA CAP.
    WOW,WOW,WOW

  7. Dracii cu chipuri de om
    Ingerii cu fete murdare (Diavolii, e cu trimitere si la un film american)
    Uratii uratilor (trecuti doar prin smecherie, de mici copii, prin ura de romani si fara sa munceasca vreodata)
    Rebuturile si Scarnele Umanitatii
    Deci, Nu Apostolii Camatariei cu Gulere Albe, Nu!

  8. Apostoli inflatiei romanesti . Au pus conții-li de administratie la societatile romanesti producatoare de energie , care la comanda au marit pretul pe kw undeva la dublu , au facut liberalizarea pietei de energie (in comunism kw era gratis incepand cu anul 2000) si au lasat mari trederi de energie ( aproape toti straini ) sa mareasca si de 300 de ori pretul energiei . Apoi profiturile acestora au fost exportate in paradisuri fiscale , pentru dijmuirea si impartirea cu anumiti generali si politicieni romani
    Asta este marea economie de piata respectiv afacerile afaceristilor romani , care aduc doar suferinta si paguba tarii si Romaniei . Acesti apostoli satanici sunt , fi de curve si de betivi ,,pocaiti,, prin schimbarea confesiunii , iar de la parinti au mostenit ipocrizia si mandria desarta , insa bine camuflata in cuvinte nobile si pline de compasiune .Lupi in piei de oi ! Apostoli foametei de maine si anticretini dar purtatori de vorbi cretine !

  9. Biserica ortodoxă, ca si cea catolica,dealtfel, a fost exclusă din zona politicii cu mult timp în urmă pe principiul separării Bisericii de stat.Însă apetitul pentru putere și beneficiile ei financiare de dincolo de limita legii a unor lideri neoprotestanți a dus, în timp, la crearea unor încrengături de oameni „bine plasați” în învățământ, cultură și administrație care se ocupă cu promovarea exclusivă a varii tipologii precum cea prezentată în articol, în funcții importante.Asistăm la o revoluție culturală sau, mai degrabă cultică a elitelor variilor bule sociale neoprotestante, pe model Bezmenov.Atât despre laicitatea statului.Caracatița asta a penetrat inclusiv SRI si are, la fel ca masoneria, o agendă proprie în nici un caz congruentă cu cea a enoriașilor zeciuiți care oricum sunt privilegiați în raport cu majoritatea atât timp cât ocupă un loc în cult.Mișcarea are conexiuni și cu crima organizată, mulți așa ziși enoriași fiind de o etnie răspândită prin Europa unde se comportă într-un cu totul alt mod decât perceptele „sola scriptura” într-o relație de beneficiu reciproc insuficient studiată.

  10. Wow wow! Nici macar nu au inceput dezvaluirile si deja avem o clasa de latraii ce dau tonul. Asteptati sa vedem ce si cum! Antrenati-va cu osul ce v-a fost aruncat. Nu ganditi prea mult ca suferiti, si mai ales nu cercetati ca stie el Soros cu ce va hraneste.

  11. nu,domle,azpostoli. mai bine CARNATARII BELITI DE AZMERICANII CRIMINALI. CEI 4,PLUS MILO
    GUL BATISTA ROSIE COMUNISTA-rasurica-pisoarca bolovan=raresbogdan,pionerul de nota 4 lapurta
    re-copia,turna,fura mancarea din banci,pui de catea din tata CUMUNIST,CU CARNET NR 666.RB,
    au apucaturi de hoti din curtile saracilor. ei vindeau ,in talcioc, si strigau..vindem,cumparam dolari,scobi
    ori,sticle,borcane,capace,navete,hartie closetara azmerican cu gauridopuri.IO,CA ARDELEAN DIN BRASOV,I-AS BAGA IN CLOSETELE TUTUROR ROMANILOR SARACI.SA STEA ACOLO PANA II IA,AIA,APOSTOLII LU TROMPA,BIDON,SIFILITINSKHI NAZISTUL.asa sa nu ne ajute satana alba

  12. 4 gunoaie penale PNL care au distrus RO si au vindut o la Diavolul drogat si criminal amerrlicann,La puscarie cu acesti impostori PNL

  13. APOSTOLII SATANEI.!!! IMBRACATI IN NEGRU-moarte,popa,necaz,suparare,boli,cimitir,-SA
    SE DUCA IN SPUMELE NEGRE ALE POTOMACULUI CRMIMINAL AZMERICAN.ASTIA,DERB
    EDEI SI STRAMBI-toti urati,analfabeti,hoti,milogi,au invatat MOCA IN COMUNISM,sa se duca in tara satanei apusene.CHILOTARILOR,PLECATI CU BALONUL A LU MUSKA-MUSAKA.SI SA
    NU MAI VENITI. SA TRAITI IN CLOSETUL VOSTRU PLIN DE DEJECTIILE PUTREZITE ALE
    NEAMULUI ROMANO-DAC. HAI,VALEA SI SA PLUTITI IN COSMOS,DAND DIN ARIPI NEGR
    E CU FULGI DE CARMAZ. MAMELUCILOR CRIMINALI!!!! ALO,ALO,SE AUDE.HAI,SLUGILO
    R TRADATOARE SI CRIMINALE DE ROMANI SARACI. ACUM,AM SUNAT LA SONATII AZM
    ERICII,NEBUNII BIDON,TROMPA SI ALTI NATARAI SA SE DUCA IN CHINA VECHE.
    ASA SA NE AJUTE MARELE NOSTRU DOMN-ZEU,ZAMOLXE-RUMANUL.SA AVEM PACE SI
    BUCURII NATIONALE ROMANESTI. BA,CHILOTARILOR.DUCETI-VA PE PUSTII,LA CIMITI
    RUL VESEL PUTRED DIN CASSIOPEA LU BARNA SI RARES BOLOVAN-DIVAN SI A LU ASTA
    SIGI-SUGI-GARTAU,SAU SIKTIR- GAT RAU.OARBA DUPA TINE,DIAVOLE URATSI HOT

  14. De la stânga la dreapta vedem cei mai mari hoți liberali și incompetenți liberali ajunsi la butoane din cauza stăpânului străin din deal! Ce mai mari trădători de neam și țară! Ni mă la Târgoviște la zid, jigodiilor liberale!

  15. APOSTOLII SATANEI.!!! ASTIA IMBRACATI IN NEGRU-moarte,popa,necaz,suparare,boli,cim
    itir,-SA SE DUCA IN SPUMELE NEGRE ALE POTOMACULUI CRMIMINAL AZMERICAN.ASTIA
    ,DERBEDEI SI STRAMBI-toti urati,analfabeti,hoti,milogi,au invatat MOCA IN COMUNISM,sa se duca in tara satanei apusene.CHILOTARILOR,PLECATI CUBALONUL A LU MUSKA-MUSAKA.
    SI SA NU MAI VENITI. SA TRAITI IN CLOSETUL VOSTRU PLIN DE DEJECTIILE PUTREZI
    TE ALE NEAMULUI ROMANO-DAC. HAI,VALEA SI SA PLUTITI IN COSMOS,DAND DIN ARI
    PI NEGRE CU FULGI DE CARMAZ. MAMELUCILOR CRRIMINALI!!!! ALO,ALO,SE AUDE.HAI,SL
    UGILOR TRADATOARE SI CRIMINALE DE ROMANI SARACI.ACUM,AM SUNAT LA SONATII
    AZMERICII,NEBUNII BIDON,TROMPA SI ALTI NATARAI SA SE DUCA IN CHINA VECHE.
    ASA SA NE AJUTE MARELE NOSTRU DOMN-ZEU,ZAMOLXE-RUMANUL.SA AVEM PACE SI
    BUCURII NATIONALE ROMANESTI. BA,CHILOTARILOR DUCETI-VA PE PUSTII,LA CIMITI
    RUL VESEL PUTRED DIN CASSIOPEA LU BARNA SI RARES BOLOVAN-DIVAN

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.