![images](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2024/05/19/images-1000x600.jpg)
Două echipaje de pompieri de la Detaşamentul Tecuci intervin, duminică seara, în cazul unui bărbat de 47 de ani găsit spânzurat pe o limbă de pământ de pe râul Siret.
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Galaţi, apelul în acest caz a venit de la dispeceratul Vrancea, care a fost alertat de doi pescari care treceau prin zona respectivă.
„Victima, un bărbat de aproximativ 47 de ani, a fost găsită pe râul Siret, pe o limbă de pământ (ca o insulă) în dreptul localităţii Nicoreşti”, au transmis reprezentanţii ISU Galaţi.
Circumstanţele producerii evenimentului urmează să fie cercetate.
„o zona de uscat de pe rîul…” o zona de exprimare alambicata într-un ocean de întelesuri… je mal a la tet…
In linistea serii/ Sa ma lasati sa mor/ La marginea marii.
E clar ca sinucigasul avea suflet dee poet.
Probleme irezolvabile: ori l-a parasit amanta, ori l-a tradat nevasta cu vecinul de peste gard……[Rumburak]
Romanul de rand, care nu mai poate de atata fericire pe datorie, democratie si libertate.
Romanul despre care stirile nu au nimic de zis.
Știam pe unul cares-a-ngropat în datorii că să se judece cu fosta care i-a luat fata de 11 ani și s-a mutat la un fost pârnăiaș cu pile.Pârnăiașul i-aviolat fata.Avocatul l-a curățat frumos de bani și a amânat procesul de cinci ori.Omul, cu casa dată la mezat pe bani și banii la avocat, s-a spânzurat.As arată clasa noilor ciocoi, escrocherie cu diplomă și patalama de la guvern. Îmi aduc aminte de ce spunea un pastor american”Biblia în buzunarul de la piept și ’45-ul în buzunarul drept, la îndemână.E tot ce are nevoie un om.” Avea dreptate omul.