![boc-aero-2-1000x600](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/12/01/boc-aero-2-1000x600-2-1000x600.jpg)
Emil Boc a reușit să stea fix 16 minute la ședința de consiliu local din 28 mai, de 3 ore și 45 minute, ultima înainte de alegeri – nesocotind aici monologul său de început, de 34 minute, scrie Ziar de Cluj.
În sală, pericolul de moarte ce-l pândea era format din 2 cetățeni veniți din Mănăștur, îngrijorați că o să li se îmburdă blocul de la săpăturile de la “metrou”. Răspuns la scrisoarea Asociației lor de Locatari, după ce a fost ținută la murat 3 luni, n-au primit. Dar când tema a fost preluată de presă, hop s-a și mobilizat instituția să astupe gaura din care suflă urât. Așa că la ședință li s-a zis din gură că nosă. Nu arătau foarte liniștiți.
Cititi integral AICI
asa se intampla cand liviu alexa devine mondial:
-ne offera cuvinte noi,
„îmburdă”
Bucurestiul e un oras fara strazi
de care ar avea nevoie si cei mai proaspeti veniti din CJ, de exemplu;
-propunem daca nu daramarea strategica a unor blocuri
macar sfredelirea lor!
(maxtor e pacifist
si poate propune solutia ideala-cea a compromisului…)