![bode Ciuca](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/02/12/bode-Ciuca-1000x600.jpg)
Secretarul general al PNL, Lucian Bode, a afirmat, sâmbătă, că pentru liberali nu a fost şi nu va fi uşor să facă parte din actuala coaliţie de guvernare.
„Nu a fost uşor şi nici nu va fi uşor să stăm în această coaliţie, dar trebuie să ţinem cont că traversăm vremuri complicate, în care românii vor să trăiască în linişte şi să aibă parte de un trai decent, să ştie că este cineva responsabil la conducerea ţării. Românii nu vor nici circul AUR, nici circul USR, nu vor scandal, nu vor ură şi dezbinare în societate, vor responsabilitate şi un plan de viitor concret din partea noastră”, a spus Bode la şedinţa Comitetului de Coordonare Local Extraordinar al PNL Câmpulung.
El a adăugat că PNL rămâne cel mai important partid de dreapta, având ca obiectiv câştigarea tuturor rundelor de alegeri din 2024.
„Noi, liberalii, suntem cel mai mare partid de dreapta şi vom rămâne aşa şi după alegeri, indiferent cât se chinuie unii să zică că fac un aşa-zis pol de dreapta. Când în formula aceea pui un partid progresist, de aventurieri politici, la pachet cu două formaţiuni de buzunar, poţi spune cel mult că faci un vehicul de salvare al unor lideri care rămân fără un loc de muncă, dar în niciun caz o construcţie politică serioasă”, a precizat Lucian Bode.
Astia doi sa se fereasca de Ignat, ca ajung sunci si carnati.
Cu alte cuvinte, cum sa te prefaci ca esti virgina, cand tot cartierul stie ce poama esti. Greu tare
”.. noi liberalii”……cat de idiot trebuie sa fii, ca sa te numesti ”Bode ”..??v-ati transformat cu totii , in niste basisti spurcati ..!asa, ati scapat de puscarie , si voi, si ei , cu riscul de a deveni un nimic ..!! si, ati reusit ..!
Fraza din final e un atac la orban, dar si la Rares Bogdan, care s-a laudat ca PML negociaza si alte formule de guvernare cu alte partide. care sa fie? care sa fie? pai ramn – USR, Aur,UDMR , micutul Reper s.a.
Saracu Raresica, daca mai clampane mult cu visul la postul de premier s-ar putea sa nu mai ajunga nici pe lista europarlamentarilor.
In ce priveste castigarea alegerilor de catre PNL este un vis absurd. sa zica merci daca mai ies pe locul 2….
Tu nici nu știi, cât de mică începi să fii…
Sa vada ce greu e sa stai in opozitie si sa faci poze, ca Simion !
Tractoristul vânzător in piata=tarabagiu, actualmente secretar cu diplome la hectar de pe taraba, face vocaliza pentru a nu-i amprti carcasa meclei. Marsh ba gunoiule.
nu mai radeti asa ca faceti AVC si va plange PNL dupa voi.
Ce rad porcii astia umflati! De-ar putea si taranul roman sa rida asa……. Astia sunt conducatorii tarii, unul este in excursiei prin Africa si-l doare-n fund de suferinta poporului, iar ceilalti, tot in fund ii doare, isi umplu conturile si fac noi achizitii de terenuri si case!!!!
Oaia de bode, cum a ajuns asta asa de sus?