![lumanare.y4g8nbwda3](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2017/10/201710/lumanare.y4g8nbwda3-678x381.jpg)
Costică Căileanu, fost campion la culturism, în vârstă de 54 de ani, a murit într-un accident produs între Năvodari și Corbu. Masina în care se afla s-a ciocnit violent cu un alt autovehicul.
„La accidentul rutier dintre localitățile Năvodari și Corbu, au fost găsite trei victime. O victimă, șofer, în stop cardiorespirator – s-a efectuat protocol de resuscitare, dar din păcate, fără rezultat pozitiv – a fost declarat decedat la sfârșitul protocolului; o victimă, femeie cu traumatism toracic și traumatism de membre, conștientă, transportată de către SAJ B2 la Spitalul Județean Constanța, și a treia victimă, bărbat, șofer, cu traumatism de membre superioare, posibil fractură deschisă la unul din membre – preluat de elicopterul SMURD și transportat la Spitalul Județean”, a transmis Claudia Tatarici, purtător de cuvânt al Serviciului de Ambulanță Județean Constanța.
Costel Căileanu a fost multiplu campion național și medaliat cu bronz la Campionatul Balcanic.
Dzeu sa-l ierte.Daca lucra mai mult si cu creierul nu schilodea si oamenii aia nevinovati.