![1309887224tolontan](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2018/01/09/1309887224tolontan-1000x600.jpg)
Concedierea lui Cătălin Tolontan și a altor ziariști de la Libertatea a generat pe internet reacții acide. În vreme ce unii internauți îi susțin pe jurnaliști și spun că vor boicota publicația Libertatea, alții îl ironizează pe Tolontan.
- va angajeaza gigi (Becali – nr.) la palat ca si asa sunteti slujitorii lui, a comentat un internaut pe pagina de Facebook a lui Cătălin Tolontan.
- cu 300 mii de coco in buzunar sigur iti pare rau, deontologule, a notat altul.
- Mergeti la Recorder, care creste foarte mult si frumos. In rest, Libertatea in formula actuala trebuie boicotata si sa refuzam orice publicatie jurnalistica, care are alt interes decat adevarul, a fost de părere un internaut.
- Oare or fi aceleași salarii la Recorder?, a venit întrebarea imediat.
Poate sa il angajeze pe Tolontan firma care curata canalizarea orasului,acolo este foarte potrivit.
(-ce nu facem noi pt. dragă Tolo?)
-la Monitorul Oficial,
să-l inchidă si p-ală!
Am un post liber de îngrijitor pentru câini cu perioada de proba de două săptămâni.
Dacă îl suportă câinii îl angajez.
Stați liniștiți, banditul e pe ștatul de plată al SRI!…
Ce naște din securist, SRI-ist moare…
Leprele sunt angajate de cineva, doar pentru a-i servi niste interese, pe perioada scurta, pana la implinirea acelor interese. Caci, numai la asa ceva sunt bune leprele precum tolontan.
Stați liniștiți! Până și Ciolanu postează cu hastag in fata! O lume nazistă/ globalista cu hastag in fata! La sapa,Tolontane! Se dau scheme grase de la APIA!
este un jurnalist bun. si Emilia Sercan. multi jurnalisti buni. indiferent cum se maifesta, calitatea de a fi bun in ceea ce face, nu i-o poate contesta nimeni. din pacate, slabi cand nu trebuie si aplecati unor interese din spate, de cele mai multe ori….
maxtor Ce insinuiezi,ca Tolo este vinovat sau faci misto din plictiseala? Ia aceasta informatie si priveste-o din toate partile apoi vii sa te dai mare „cunoscator”.
Il angajeaza fundatia Accept, aia cu homosexualii, ca le-a facut atata reclama in Libertatea, de ziceai ca numai de-astia traiesc in Romania. Ar putea intra in politica, la USR. Ar putea gasi o gramada de locuri din care sa faca rau Romaniei si sa o otraveasca in continuare.
maxtor este cunoscator (asa imi spune flerul), desi cuvintele ii sunt masurate, la „shto” si pare ca vorbeste uneori „in dodii”. ii urmaresc toate comentariile…