![Marcel-Ciolacu-Nicolae-Ciuca-e1691496426405](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2024/03/11/Marcel-Ciolacu-Nicolae-Ciuca-e1691496426405-1000x600.jpg)
Marcel Ciolacu pretinde că nu e deranjat de afișele electorale din țară care îl promovează intens pe Nicolae Ciucă, ba, mai mult, premierul avansează posibilitatea ca PSD și PNL că aibă candidat comun la alegerile prezidențiale din septembrie.
Întrebat, la un post tv, dacă PSD și PNL vor avea candidat comun la prezidențiale, Marcel Ciolacu s-a arătat rezervat spunând că „vom vedea după 10 iunie”, după ce se încheie alegerile locale și europarlamentare.
Ciolacu a mai adăugat că nu este convins că PSD și PNL nu va ieși cu un candidat comun la prezidențiale, informează G4Media.
Ciolacu a reiterat, de asemenea, ideea că nu ar fi obligatoriu ca el să fie candidatul partidului.
PNL nu e ca PSD
„Spre deosebire de PNL, unde nu e niciun scandal până e pus președintele în funcție, ca apoi să caute soluții să-l scoată…”, a comentat Ciolacu situația partenerilor de coaliție.
Ciolacu e lucrat pe la spate! Ciuca s-a pozat strategic cu Plicusor. Operatiunea cu plimbarea lui Coldea pe strada este lansata din laboratoare să lovească în Luluta/USR!
2 tălâmbi fara personalitate, aceiași tălâmbi care se cer votati, niciunul nu e mai breaz, niciunul nu e pentru cetățenii români și pentru Romania. Așa că, o pungă cu cucurigi sau flori de porumb nu le strica pentru restul timpului până la din după alegeri.