![download](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/11/04/download-1-1000x600.jpg)
Zeci de copaci s-au prăbuşit, trei stâlpi de electricitate au fost şi ei doborâţi, patru autoturisme fiind afectate, sâmbătă după-amiază, în localităţi din judeţul Constanţa, în urma vântului puternic şi a ploii torenţiale.
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) „Dobrogea”, au fost primite peste 35 de apeluri prin 112, oamenii solicitând sprijinul pompierilor.
„Până la această oră am avut peste 35 de apeluri prin 112, din care 30 de apeluri pentru copaci căzuţi pe carosabil, trei stâlpi de electricitate afectaţi, precum şi un acoperiş al unei case şi un horn. Din centralizarea până la această oră, au fost avariate patru autoturisme. Misiunea este în dinamică, pompierii sunt pe teren şi lucrează pentru înlăturarea efectelor negative”, a informat ISU.
Informare meteo cu consecinte reale în teren, avem sinteza zilei și nimic mai mult nu trebuie. Astea sunt timpurile și vremea! Culmea, sa ii auzim pe politicieni mincinoși care se dau rezolvatori de orice nimic, oricare ar fi, citez „am scăpat de sub control vremea și timpurile”!
„misiunea este in dinamica”-jur ca p-asta n-o stiati!
Ieri la Ora 14 era asa de innourat in Bucuresti so intuneric de ziceai ca este Ora 17 ! Fulgera si Tuna in Bucuresti ca si Porumbeii say Speriat ! Ca au inceput Porumbeii da Zboare !