![adomnitei](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2024/02/08/adomnitei-1000x600.jpg)
Fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Iaşi Cristian Adomniţei a fost achitat în dosarul Albumul, asta după ce în primă instanţă fusese condamnat la trei ani şi două luni de închisoare.
Fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Iaşi Cristian Adomniţei a fost achitat în dosarul Albumul, asta după ce în primă instanţă fusese condamnat la trei ani şi două luni de închisoare.
Comentariile sunt închise.
Precizare:
Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.
faptul ca Adormezei a fost achitat arata ca in Romania borfasii sunt ocrotiti de lege, e democratie
Și la asta, procesul a durat până s-au topit dovezile din dosar(se practică în orice tribunal, mai ales la cel din Focșani care e de Galați (zona Moldovei de sud). De asta nu mai ajung la Iași dosarele și acțiunile, fiecare infractor își alege favorabilitatea avantajoasa.
justitie romaneasca il condamna si alta justitie romaneasca il scapa…
Eu nu cunosc adevarul dar ceva este putred.
Iata de ce este necesar TRIBUNALUL POPORULUI!
Amu nu stiu care-i adevarul . Dar vinovat este procurorul de caz. Pentru a putea trimite in instanta pe cineva trebuie sa ai un dosar beton. Indiferent ca-i Adomnitei sau Mitica pulifriciul.Ca Adomnitei a umblat la borcanul cu miere” suntem convinsi. Ca vorba aia Naravul de fire ,n-are lecuire” ! Dar mai trebuie si dovedit ca a bagat mina in borcan. Asa pe supozitii pot spune si eu niste tembelii.dar asa-i in ” republica procurorilor” cu diplome pe la Spiru, Bioterra, Ovidius , etc….Aveti grija domnilor ” porcurori” nu va fortati prea tare muschii creierului” .Faceti febra musculara ….