![Halep](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2022/08/17/Halep-1000x600.jpg)
„Sunt şocată, aş putea să spun. Ce se întâmplă e o mare nedreptate“, a declarat Simona Halep miercuri după anunțul legat de suspendarea sa. Sportiva, citată de știri pe surse, a anunțat că va contesta decizia la Tribunalul de Arbitraj Sportiv și este convinsă că își va demonstra nevinovăția.
“Sunt şocată, aş putea să spun. Ce se întâmplă e o mare nedreptate. Nu am luat nicodată dopaj şi nu m-am dopat absolut niciodată. Toate acestea o să iasă la iveală într-o zi. O să las experţii să discute absolut orice, pentru că ei ştiu mai bine ceea ce s-a întâmplat. Sunt convinsă că într-o zi o să dovedesc că sunt nevinovată şi sunt curată. Tot ce s-a întâmplat a fost nedrept, din toate punctele de vedere”, a spus Halep.
Ea a menţionat că este foarte dezamăgită şi şocată de faptul că “se poate judeca un sportiv doar pe presupunere, nimic concret”. “Toate analizele mele de sânge au fost negative şi nu s-a găsit absolut niciodată substanţe interzie. La urină, doar pe data de 29, când a ieşit o cantitate infimă de Roxadustat şi aceasta a fost totul. Acum, trebuie să ajung la TAS, o să apel la această decizie fără sens, din punctul meu de vedere. Sper că într-o zi o să iasă adevărul la iveală. Voi lupta până la capăt ca să arăt acest lucru”, a adăugat sportiva.
Halep ar fi renuntat si ar fi devenit cetatean american nici nu ajungea sa fie judecata/pedepsita pt pariul pierdut de unii la US open. Trebuie sa fii un visator sa crezi ca Serena a facut performanta fara ajutoare mai ales cand are o constitutie solida…Din nefericire crestinismul se bazeaza pe martiri, nu exista Judecata lui Dumnezeu ci doar se spera in aprecierea sacrificiului, adica Dumnezeu a dat liber sa fie ucisi sufleteste oamenii in speranta ca asa vor ajunge in Rai alaturi de ucigasii lor spirituali uneori si fizici, pe care si dupa 2000 de ani ii proslavim precum Traian. Fiind singurul popor care-si idolatrizeaza cuceritor care i-a dus in sclavie si la moarte.
Prafuri pentru mama mare!…
Si-au facut treaba cu ea ca sa arate cat de puritani sunt.
D-apai „daca” nu scriai
destept tu te numeai
Acu’ te-ai descoperit
Ca esti „cult desavarsit”
Nu stiu ce ai tu Cel Slavit
Esti totusi…depasit !
Cum problema n-o cunosti
Nu te numara la prosti
Fi destept si te educa
Nu te numara cu Suca