Juventus Torino a fost învinsă de Genoa

Echipa Juventus Torino a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (3-0), de formaţia Genoa, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Italiei, în care fiul lui Diego Simeone, Giovanni, a marcat două goluri, informează Gazzetta dello Sport.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Simeone ‘3, ’13 şi Alex Sandro ’29 autogol, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Pjanici, în minutul 82.

Juventus Torino nu mai primise trei goluri în prima repriză a unui meci din campionatul italian din aprilie 2004, de la o întâlnire cu US Lecce. Juventus a pierdut acel meci, scor 3-4.

Alte rezultate înregistrate în partidele disputate, duminică, în etapa a XIV-a din Serie A:

Bologna – Atalanta Bergamo 0-2

Au marcat: Masiello ’15, Kurtici ’68

Cagliari – Udinese 2-1

Au marcat: Farias ’35 (penalti), Sau ’58 / Fofana ’51

Crotone – Sampdoria Genova 1-1

Au marcat: Falcinelli ’44 / Bruno Fernandes ’72

– atacantul Adrian Stoian a intrat pe teren în minutul 78, iar portarul Valentin Cojocaru a fost rezervă la Crotone.

Partida AS Roma – Pescara se va disputa în această seară, iar meciurile SSC Napoli – Sassuolo şi Internazionale Milano – AC Fiorentina vor avea loc luni.