![politisti sar gardul, chereches](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/11/24/politisti-sar-gardul-chereches-1000x600.jpg)
Poliţiştii din judeţul Maramureş efectuează cercetări pentru depistarea primarului Cătălin Cherecheş pe numele căruia există un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de cinci ani.
Inchisoare cu executare pentru Cherecheş
„Astăzi, 24 noiembrie, poliţiştii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Maramureş au primit de la instanţa competentă un mandat de executare a pedepsei închisorii de 5 ani, emis pe numele unui bărbat, de 45 de ani, din Baia Mare, pentru săvârşirea infracţiunii de luare de mită în formă continuată. Astfel, poliţiştii efectuează verificări, în vederea depistării bărbatului” a informat, vineri, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureş, Ionela Cosma.
În cursul dimineţii de vineri, poliţiştii prezenţi la locuinţa primarului, care au sărit gardul pentru a ajunge în casă, nu l-au găsit pe acesta.
Primarul municipiului Baia Mare, Cătălin Cherecheş, a fost condamnat definitiv vineri de Curtea de Apel Cluj la cinci ani de închisoare cu executare pentru luare de mită.
Curtea de Apel Cluj a respins apelul primarului şi a menţinut sentinţa dată în februarie 2022 de Tribunalul Cluj, fiind modificate doar câteva dispoziţii privind pedeapsa complementară.
Din completul de la Curtea de Apel Cluj a făcut parte şi judecătoarea Georgiana Rodica Farcaş Hîngan, pe care soacra lui Cherecheş a încercat să o mituiască, pentru a obţine o condamnare mai uşoară sau chiar achitare.
Primarul care a ridicat un zid pentru a-i tine pe rromi in afara orasului vorbeste acum de ”asanarea” zonei in care locuiesc acestia.
-prinde-l!
cherechesh,baia mare,zidu anti-tzigani,
apropos,
o poza shocanta:
https://dailystormer.in/wp-content/uploads/2023/11/23292MEM201123.jpg.jpg
-in stanga e Buthan,
in drepta strazii e „republica” India,
granitza e ushor de ghicit pe unde trece!
Cred ca a fugit in Ucraina … oricumn Ucraina nu e prea departe si, daca se inroleaza in brigazile naziste ale khazarului de la Kiev, ala nici nu-l extradeaza …
Bine, da de ce sare ăsta gardul când poarta e deschisă? Doar ca să scrie la ziar?
Au sărit gardul când ușa era deschisă