Primele zboruri cu migranţi clandestini către baza militară americană Guantanamo Bay, în Cuba, sunt ”în curs”, a anunţat un oficial al Casei Albe, relatează AFP.
”Azi (marţi), primele zboruri din Statele Unite către Guantanamo cu migranţi ilegali sunt în curs”, a declarat marţi, la Fox Business, o purtătoare de cuvânt a Casei Albe, Karoline Leavitt.
Donald Trump anunţa zilele trecute un proiect al unui centru de retenţie a migranţilor uriaş la Guantanamo, unde SUA au deschis o închisoare militară după atentatele teroriste de la 11 septembrie 2001.
🇺🇸 US President Donald #Trump unveiled a surprise plan Wednesday to detain thousands of undocumented #migrants in #Guantanamo Bay, the notorious military facility on the eastern tip of #Cuba, used for holding terrorism suspects since the 9/11 attacks 👇 pic.twitter.com/cMHCcmOSjp
— FRANCE 24 English (@France24_en) January 30, 2025
Foarte bine !…
N-am putea si noi sa trimitem maneaua si manelistii la Guantanamo ?…
Proscrisii aceia stiau de cand au intrat sau de cand au depasit viza temporara in SUA, ca fac ceva ilegal.
Trump le aplica legea expulzandu-i.
La granita cu Mexicul se trece intr-o veselie in mod fraudulos in SUA, de te si miri cat de usor se poate……[Rumburak]
Cica sunt cateva mii de valori românești gata de livrat în tara! Ma cam gândesc ce oameni educați ne returnează.
Trump este al doilea Reagan.El a reușit în anii 80 sa-i distrugă pe ruși economic pina la implozie.Este imprevizibil Trump,dar este bine sa fie așa pentru ruși.Visele țarului Putin sunt de coșmar!
Rușii tot așteaptă telefonul de la Trump.Se pare că Trump ii va juca pe degetele de la picioare pe orci.Guantanamo trebuie sa fie pentru ei.
Nu este loc și pentru pleava societății din Romania,suveranistii retrograzi?La Guantanamo se pot trata psihiatric.
Daca facea Biden lagare, urlati ca disperatii ca incalca drepturile omului. Asa, daca face asta cel ce stie si spune ce vreti sa auziti, nu cracniti in front, ba chiar aprobati entuziast.
Ingineria sociala nu e chiar asa mare inginerie. Trebuie doar sa mizezi pe superficialitatea maselor..
Zelensky a propus ca Don-bas sa se numească Donald-bas si U-kraina sa fie denumita oficial Trump-kraina ,un omagiu adus nemuritorului
și SOROS. ??
Nimic nu este imposibil daca te tii de cuvant si-ti respecti alegatorii.
Gunoaiele politice rrumene promit orice inainte de alegeri dupa care se 💩 pe tot ce-au promis ocupandu-se exclusiv de furat din buget.
DISCRIMINARE.
Corect! Pentru asta fost votat! 👏👏👏👏👏