![Iohannis nou](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/08/31/Iohannis-nou-1000x600.jpg)
De-a lungul lungii sale domnii, președintele României Klaus Iohannis a fost alintat în fel și chip de cetățeni, în funcție de reacțiile și acțiunile sau – mai degrabă – inacțiunile sale. De câte ori n-ați auzit sau citit? Ficusul, Ciolanis, Marele mut, Blocannis, Santa Klaus etc.
Una dintre porecle pare însă că le întrece pe toate. În opinia unora, Iohannis e Satanis.
Comentând un articol pe pagina de Facebook Cotidianul, un internaut a notat, ironic: A fost al dracului de bine 10 ani cu basescu si 9 ani cu satanis.
Ramane de departe cel mai bun presedinte al Romaniei din 1990 incoace
Poarta marca vremurilor, e in trend. Despre satanism de la un jurnalist investigativ
”O întreprindere criminală deosebit de brutală, mascată ca religie.” ~ David McGowan
Deviatiile de acest fel nu fac bine nimanui .Cei 9 ani de mandat aproape trecuti au fost extrem de incercati pentru orisicare Presedinte dar ei au fost extrem de bine aparati de catre Presedintele in functie totul facut in sensul protejarii Romaniei . Nu uitati : legile PSD ce doreau transformarea Romaniei intr0-un stat Iliberal si enclavizarea Tinutului Secuiesc ce ajunsese la vot in Parlament au fost inlaturate multumita Presdintelui Iohannis .Si -a invins toti „dusmanii politici” care acum innoata in apele tulburi ale politicii fara marti rezultate .A fost cel care a girat obtinerea banilor din PNRR .A obtinut noi aliante militare si economice cu Parisul si Tokyo pe linga dezvoltarea aliantei cu SUA .A oprit haosul politic si a adus la guvernare PSD si PNL . Acum reuseste sa ne aduca un nou experiment politic de forta numit Blocul democrat ce va cistiga la mare distanta Alegerile din 2024. A pozitionat Romania ca una dintre fortele militare zonale si a ajutat Ucraina in demersul ei de refacerea a granitelor .A obligat Austria sa isi exprime votul negativ punind la vot in JAI aderarea ceea ce opreste Austria de a mai cadea si de a mai folosi a doua oara votul negativ care acum se transforma intr-un vot impotriva deciziilor UE dupa anuntul facut de catre doamna Ursula von der Leyen .Iohannis este cel mai puternic Presedinte pe care Romania l-a avut vreodata .
O fi unul care posta și pe aici că parcă tot așa îi zicea. Toate celelalte porecle i se potrivesc Satanis însă nu prea. Pare mai degrabă un soi de delir mistic al poreclitorului.
In 9 ani nu a învățat să vorbească normal , zici că e vocea de la translate google. Banalități , turism și poze in care rânjește chiar daca mor oameni în jurul lui
Satanis i se potrivește de când umblă la Bideu regele iadului.Cum altfel să- i spui la cel mai ticălos și anti român președinte din istorie??
L-ati votat de 2 ori? Ciocu mic!
Să mulțumim PĂDURENILOR, care au facut Președintele României din această biată nulitate insipidă…măRog !🤮
I se potrivește.
Nu se potriveste de loc. Sattan e foarte viclean si inteligent pe deasupra tine mult la dracii lui. Pe cand individul asta nu exceleaza la nimic.
Iohannis a facut o groaza de prostii in timpul lui PSDragnea atunci cand a sabotat,nu numai o guvernare pesedista de succes dar,datorita instabilitatii politice creata de el cu blocarea guvernarii,s-a pierdut atunci o ocazie istorica pentru dezvoltarea si mai mare a economiei romanesti.Apoi,dupa ce a luat toata puterea dupa care ii tot curgeau balele,a facut cu ea rahatul praf dupa ce a facut el guvernare cu nulitateea Catu in frunte si cu USR-ul altor mafioti in colaborare distructiva pentru tzara.Iar cand Romania a luat-o cu economia la vale urat de tot si a mai venit in vecinatate si invazia neprovocata a Criminalului Putina in Ucraina,este foarte sigur ca cineva din Occident i-a batul cu pumnul in masa si i-a zis lui Voda ca gata,situatia este naspa si este cazul sa inceteze cu prostiile locale.Atunci,ca multi nu au vrut si au carcotit contra,el a facut coalitia „contra firii”,asa cum zic toti fraierii,si tzara a evitat dezastrul destabilizarii totale,iar in politica externa Romania a facut si face ceea ce trebuia si trebuie, adica a evitat nehotararile si de la ele,a evitat in mare masura,caderea noastra vesnica intre scaune.Iar asta,ca ne place sau nu ne place,este si meritul,in mare masura,al lui Iohannis chiar daca acum il carcotesc chiar si cei care l-au reales cu multa turbare anti-pesedista si, asemanator,gramada de putinisti turbati,uitand ei si chiar si Iohannis, ca in Lumea Libera si democratica,un presedinte ales trebuie sa fie acelasi conducator corect cu toti cetatenii si nu doar sa fie un sef de gasca.
prea multa importanta, un intunecat are si ”glagorie” pe cand individul pare sa aibe un creier lustruit ca si insotitoarea sa…este doar mare la stat si impulsul nervos circula cu incetinitorul, nu ma pricep la germana, dar am convingerea ca nici pe aceea nu o vorbeste ca un german…
Satanis este mai de graba potrivit ca brand dedicat Criminalului Putina, Macelarul de femei si copii,care,Uciga-l Toaca,el este cauza tuturor relelor de pe planeta.
cel mai bine a fost cu Ilici, cand am dormit cu rusii in pat.
@bunul samaritean, @deeper & friends. Desigur ca porecla de Satanis este exagerata. Este prea limitat intelectual si lenes ca sa fie de calibrul asta. Este doar un umil executant al unor ordine externe. Faptul ca Dvoastra il ridicati in slavi in dispret total fata de realitatea de zi de zi din Romania este alegerea Dvoastra si o dovada a faptului ca aici sunt ( inca ) acceptate toate opiniile, ceea ce este foarte bine.
@deeper – 21 sept. 2023 la 21:16
Dvoastra sunteti cel mai fanatic exponent al anti-rusismului ( sentiment impartasit in diverse grade de multi romani, inclusiv de subsemnatul ) de pe aici. Cred ca ati fi mult mai eficient daca v-ati inrola ca voluntar pe front. Daca varsta sau altele va impiedica sa tineti arma in mana puteti ajuta si in structurile de suport din spatele frontului. In acest mod ati putea ajuta Ucraina mult mai mult decat postarile propagandistice de pe forum care repetate intruna s-au cam tocit…
20 de ani cu Presuri-dentie „securisto-liberala” si au distrus, pardon, „reformat” tot… au produs un stat de securisti, de „speciali”, cu o economie de consum, pe datorie… acuma distrug si ce mai inseamna natiune, frontiere, traditii, religie, familie, educatie… vedeti ca in timp ce la TV va tin ocupati cu pensii, salarii, impozite, taxe, TVA, etc. deja trece legea sa recunoasca mariajul intre deviantii sexuali, legi draconice de supraveghere deja au trecut, generalul SRI se lauda cu propaganda de spalare a creierului pe care o implementeaza, in maxim 2-3 ani o sa treaca si legi ca-n Germanica sa-ti schimbi sexul si numele in acte odata pe an, educatie sexuala in scoli/gradinite, etc. Sa vedem cum o sa va placa atunci sa dormiti
Klaunus
(Comentariu pre scurt. Folositi cel putin 10 caractere.)
EU I-AM SPUS IN TREI FELURI:
1. Primul turist al Romaniei pe bani publici;
2. Hitler de Romania(https://www.cotidianul.ro/iohannis-a-uitat-ca-a-cerut-sa-fie-declarat-succesorul-unei-organizatii-naziste/);
3. IohaniSS cu SS binecunoscut(https://ro.wikipedia.org/wiki/Schutzstaffel).
Satanis a fost omul serviciilor care l-au numit și al străinilor care l-au acceptat și au profitat din plin, nu al românilor, nu al țării! Trebuia alungat încă din primul an de domnie, când a dovedit că e incapabil pt funcția obținută ușor. Afară cu Satanis!
KlAnnuSS Wermer JohAnnuSS ,sau Kalaus Joianniss Falsificatoriss nu suna bine, nu ?L-a intrecut in cinism si pe Petrov si le poate da clasa si lui Ilici Iliescu si tzapului Constantinescu.Nesimtire , aroganta , cinism , prostie bouleana , pres pentru ukrani si licuricii mari si mici ,etc. Bine ca mai sunt „pupincuristi”care-l ridica-n slavi. Pe primul loc @ bunul samaritean, aka @ esop ,aka @ gica , urmat de @ deeper &co.E dulce kakao de pres e dinte adulatorilor ?
De departe cel mai puternic Presedinte .
In zare se aud ciocanituri
Si la ureche-mi vin zornaituri
Se inalta chiar acum protapul
In care vom atarna satrapul
Cu totii asteptam ca esuatul
Sa plateasca pentru tot mandatul
Si-a lui domnie de smintire
Sa ramana doar o trista amintire
Solutia au dat-o cehii cu reichsprotektorul lor. Vizionati filmul ” Anthropoid „.
toate alintarile culminate cu …satanis dovedesc ca johansky este seful unui popor cu 44 la suta din populatie analfabeta functional si restul …crestina…
I-am auzit Vocea pe Inteligentza Artificiala ! Ce falsh !
De cand „muia” a devenit concept politic, definit de „filozoful” Liicheanu, eu i-am spus „Muiannis”…
omul e nul si e rau. nu se potriveste sa i zici ca lui Lucifer (sau lucifer).
mi se pare mult mai bun Ciolanis si Ficusul.
Cel mai bine i se potriveste,”Iohanus,Esuatul penal Cocotat.” Cred ca si el e de acord.
Oriunde in lumea asta, declaratia A FOST NEVOIE SA MOARA OAMENI ar fi fost analizata de institutii, iar autorul ar fi fost interogat. La romani NU! Pentru ca romanii sunt obisnuiti cu asasinatele, ei asasinandu-i pe toti patriotii nationalisti, pe parcursul intregii lor istorii.
TRADARE NATIONALA SI GENOCID: SA TE VACS-INEZI PANA TE FACI BINE
@ Faceți loc, au descoperit ardelenii focul, e de la „Satanis” , ? De la Schegen , Schengen, se trece la ”rumenit” , ?
Radeti voi de Plavanis ca i Top Gun terminator da sa vedeti voi can o sa vie JoAnna di la Otan…