![crima-politia-nu-treceti-](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/11/06/http___gandulro_wp-content_uploads_2021_02_crima-politia-nu-treceti-848x478-1-1_ef32633b1f-1000x600.jpg)
UPDATE Femeia ucisă a fost bătută de nepot, înainte de a fi incendiată, chiar la ieșirea din bloc. Camerele de supraveghere au surprins crima.
Criminalul a fost prins de politiștii Sectiei 25 la câteva ore după incident.
O femeie a decedat, luni, după ce a fost stropită cu benzină şi i s-a dat foc în scara unui bloc din Sectorul 6, anunţă Poliţia Capitalei.
Potrivit sursei citate, în jurul orei 08,30, Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Secţia 20 Poliţie a fost sesizată, prin apel 112, cu privire la faptul că în scara unui bloc din Sectorul 6, o femeie ar fi fost stropită cu benzină şi i s-ar fi dat foc.
Poliţiştii au procedat la stingerea focului cu extinctoarele din dotare până la sosirea pompierilor, care au lichidat incendiul. La faţa locului a ajuns şi un echipaj SMURD care a constatat decesul victimei.
„În vederea stabilirii cauzelor şi condiţiilor în care s-a produs decesul, cercetările au fost preluate de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti împreună cu Serviciul Omoruri”, arată sursa citată.
Trupul neînsufleţit va fi transportat la INML, în vederea efectuării necropsiei.
Surse din presă susțin că femeia era președinta asociației de locatari.
Daca o fi fost presedinta de bloc poate o fi vrut sa-I faca vreun rau cuiva sa-I ia casa SI sa-l lase pe drumuri ;
In Epoca de Aur a Democratiei instaurate post ’89, crima a ajuns sa faca parte din viata cotidiana a romanilor.
La Rascolutie ne-am capatat dreptul sa ne ucidem semenii……[Rumburak]
femeia, inteleg, ca a ars PANA CAND a venit militia sa o stinga…? wow! adica femeia nu a tipat si nu a iesit nimeni, in timpul actiunii de stropire cu benzina? ce faceau locatarii? nu a auzit-o nimeni?
Femeia facuse plangere. Politiei putin ia pasat.
Daca isi facea singura dreptate sa se apere preventiv de criminal ca politia refuza sa-si faca treaba, este in afara legii.
Tara ca afara violenta fiind ceva cotidian.
…am vrut sa spun si io ceva…peooo niente. nimic nu se leaga..actulcriminal este in afara cotatiei chiar in comparative cu crime, crime si criminali odiosi..pe un nivel ,chiar si in „blocurile comuniste” atat de hulite …de regula locuiesc 4 familii ..deci in jur de 8 aulti..au incuiat usile si constiinta siii n aude , n avede..mizerabila aceata noua docietate romaneasca..aaa nu societatea ciii componentii acesteai ..dezumanizare la tot padul..
Cred ca Rumburak are multa dreptate.
Locatarii stateau in locuinte ca erau restantieri la intretinere ! SI daca ieseau erau luati la intrebari dece nu si-au platit intretinerea ? Ca-i dau afara din case !
o noua justitie, Judecata Poporului!
vazut filmarea, m-am cutremurat! Cer, REINTRODUCEREA PEDEPSEI CU MOARTEA!!!! Asta nu este om, este diavol.
Toate ipotezele cad ! Incendiatorul era ruda cu victims ! SI s-au certat pe mostenire !
O fi vreun admirator secret de-al lui Iliescu.
Fiecare trebuie să aibă o armă să se apere!
Cata dezinformare!!! De ce nu spuneti din prima ca, initial, politia si procuratura au pus crima in carca unui om complet nevinovat. De nu era camera aia, nevinovatul nostru facea bulau pe viata in regimul cel mai sever, iar familia lui era pe drumuri dupa plata recompenselor! Hai rromanistan!