![suedia-armata.famv7we8ls](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2018/01/19/suedia-armata.famv7we8ls-1000x600.jpg)
„Suedia se alătură oficial alianței NATO la 7 martie 2024 și devine al 32-lea aliat”, citează RIA Novosti textul mesajului administrației prezidențiale americane.
„Suedia se alătură oficial alianței NATO la 7 martie 2024 și devine al 32-lea aliat”, citează RIA Novosti textul mesajului administrației prezidențiale americane.
Comentariile sunt închise.
Precizare:
Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.
Acum scoateți banu’ şi plătiți 3% din PIB fabricanților şi speculanților de armament americano-sionişti!
Asta era de fapt miza, că dacă se lasă cu balamuc oricum sunteți pe cont propriu, fraierilor 😂.
s-a strans latul in jurul Rusiei;nu mai e mult si barbaria rusa va fi o amintire
E, de acu belis pe furiș,.. taxa de protecție,.. Cumpărături de fier vechi de la acoliții lui Joska,..deși ai un prototip propriu, gripen, va trebui să renunți la el,. Vei da socoteală la prohabul celuia de la pentagon..\Și te vei bucura de o ”amenințare” rusă mai ceva ca cea islamistă pe care ți-o vîră pe gît.. Bravos suedia..
Va imaginati cit de periculoasa este situatia pentru Romania daca si aceste doua natiuni au renuntat la neutralitate si au devenit membre NATO. Din nefericire Romania si intreaga Europa este in razboi .La razboi ca la razboi .Nu exista decit doua posibilitati .Fie pierdem totul fie cistigam si ne reluam, dupa o vreme toate modelele noastre politice .Daca pierdem atunci stim ce ne asteapta si care vor fi pagubele .Romania nu va mai exista in forma cunoscuta de noi azi .Teritoriile romanesti vor fi impartite intre vecinii nostri simpatizanti ai Moscovei .Serbia si satelitii , Ungaria si cei ce viseaza inca aparitia Imperiul AustroUngar ne vor devora .In tara vedem cum opozitia deja face alte jocuri .Kelemen ,Orban,Simion ,Ciolos ,Barna si Drula plus Tomac vor sa cistige alegerile .Singura solutie ce ne poate mentine in viata ca si natiune este ceea ce Presedintele Iohannis deja a format .Alianta PSD -PNL , asa cum s-a si vazut la Congresul PPE , ramine alaturi de Europa .Orban de Budapesta a trecut cu bagaje cu tot in Asia aducind pina si politai din China .Nu avem de ales .
vine tavalugul…
sa plateasca la amerloci taxa de protectie….2% din PIB ,ca au de unde
Realismul și viteza cu care Suedia și Finlanda au solicitat aderarea la NATO m-au convins că Rusia e un pericol. Am citit mult despre istoria rușilor și am observat că toți cei care s-au preocupat de modernizarea Rusiei de la Petru cel Mare și până la psihopatul Stalin au făcut-o nu pentru binele rușilor ci pentru a-și ataca vecinii și a acapara teritorii Dacă în timpul lui Petru cel Mare era de înțeles, și alții făceau asta, acum nu se mai justifică. Toate țările care au avut colonii și-au schimbat abordarea, țările și-au dobândit rând pe rând independența numai rușii au rămas cu mentalitatea veche acaparatoare. Măcar de-ar dezvolta zonele pe care le-au ocupat, dar nu-i duce mintea. De la Kiseleff eu nu-mi aduc aminte de nici un rus care să fi înțeles politica. Cei mai mulți sunt animale și proști cu coada pe sus.
Își mai trage Putinache două baroase la cojoane.