„Domnul prim-ministru n-a fugit niciodată de presă. Domnul prim-ministru a fost sfătuit de echipa de acolo și de garda personală să nu vină prin față, pentru că sunt protestatari care au pietroaie în geantă. Vă dau poză.
La Camera de Comerţ (din Botoşani – n.r.) a venit un domn cu un rucsac și a spus că este de la Camera de Comerţ din Suceava. Am încercat să căutăm respectivul domn la Camera de Comerţ din Suceava, nu l-am găsit. A venit SPP, l-a controlat şi avea pietroaie în geantă”, a declarat Valeriu Iftime.
Premierul Ilie Bolojan a mers sâmbătă la Botoșani pentru a continua discuțiile cu primarii legate de reforma administrației. A fost întâmpinat de șeful liberal al CJ Botoșani și patronul echipei de fotbal, Valeriu Iftime, dar și de huiduielile oamenilor nemulțumiți de noile taxe și impozite.
„Ilie Bolojan e un hoț, un bandit. Din ce cauză? Că fură banii oamenilor”, spune un localnic nemulțumit, potrivit imaginilor publicate de Bucovina TV.
Premierul nu a părut deranjat de bociferările oamenilor și a mers mai departe în sediul Primăriei, fără a se opri și a sta de vorbă cu aceștia.
Bolojan este bagat la inaintare de sefii sai. Este un fricos care refuza sa dea ochii cu presa neprietena, dar cu romanii nemultumiti. Omul este userist. Se stie ca toti pedelistii au devenit useristi.
ala cu pietre in portbagajul din spate ar trebui sa ia 5 ani ,ca popa!Strigi ce vrei dar nu arunci cu pietre ,suntem in epoca de aur Trump, nu aia de piatra
N-a fugit de nimeni dar a iesit prin spate sa nu dea ochii cu protestatarii. Dar….n-a fugit. Parol. Tot pe la TV vazusem inregistrari cu niste biete mame disperate pt copiii lor, il asteptau pe premier, doreau ajutor de la d. Bolojan pt o cladire a unei institutii a statului degradata…. . Or fi avut” acele biete mame cataroaie” in genti….? dar erau cu mainile goale. Sa fim seriosi. Premierul DA! vorbeste cu toti cand vrea, cu poporul este total nesociabil. Ii face rau.
N-a fugit de nimeni dar a iesit prin spate sa nu dea ochii cu protestatarii. Dar….n-a fugit. Parol. Tot pe la TV vazusem inregistrari cu niste biete mame disperate pt copiii lor, il asteptau pe premier, doreau ajutor de la d. Bolojan pt o cladire a unei institutii a statului degradata…. . Or fi avut” acele biete mame cataroaie” in genti….? dar erau cu mainile goale. Sa fim seriosi.
Daca ‘ mi permiteți , cu ouă , vopsea sau iaurturi, e voie ?
si? Organele l-au prins pe protestatar? Ce-au pazit? L-au facut scapat? Bai Iftimie mincinosule tu ne crezi pe toti prosti? Unde sunt dovezile, bolovanii? Au iesit prin usa din spate?