![1309620717udrea-si-cocos-nu-divortam-434x326](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2018/01/09/1309620717udrea-si-cocos-nu-divortam-434x326-e1718603658351-1000x600.jpg)
Fiscul român a scos la licitație jumătate din Euro Hotel Grivița, situat în apropierea Gării de Nord din București, la un preț de 16,85 milioane de lei, TVA inclus. Această vânzare vizează o cotă de un sfert din hotelul aparținând fostului cuplu Elena Udrea – Dorin Cocoș, care a divorțat în 2013. Tranzacția face parte dintr-un dosar investigat de DNA, în care mai multe bunuri, în special terenuri, aparținând Elenei Udrea, au fost scoase deja la licitație.
Construit în 1905 și reinaugurat în 2014 după o renovare completă, Euro Hotel Grivița oferă servicii de cazare de 4 stele într-o atmosferă clasică. Hotelul dispune de facilități de conferințe și evenimente, inclusiv două săli de conferințe. Licitațiile pentru vânzarea cotelor din hotel vor avea loc pe 3 iulie.
Pe lângă Euro Hotel Grivița, ANAF vinde și alte proprietăți aparținând lui Dorin Cocoș, printre care se numără un teren intravilan în Sectorul 4 din București și spații de parcare subterane în Sectorul 2. Aceste proprietăți sunt grevate de diverse acte și ordonanțe emise de instanțe și autorități precum Curtea de Apel București, Tribunalul București și DNA.
De ce vânzare pe baza de circ și nu confiscare directă sa reintre în patrimoniul statului? Cum naiba au pus mâna escrocii pe aceste imobile fara a fi anchetați și toate confiscate prin lege?
Intreabă-l pe Băsescu!
fata asta a fost platita numai de buget…antreprenoare, oama de afaceri nu a fost niciodata…
cum justifica banii pe care ii are…?? i-au cazut din cer…?
DNA inseamna Departamentul National ANTICORUPTIE
Coruptia…are doua elemente…CORUPTUL si CORUPATORUL…
CORUPTUL..ia BANI de la CORUPATOR pentru a facilita ceva pentru CORUPATOR ce nu e de drept al lui..
simplu…cine si de ce i-a dat banii..ca oricum nu are cum sa-i justifice din salariul de bugetara
la fel pentru majoritatea politicienilor …si salariatilor platiti din buget stat/primarii, ministre de interne SRI, justitie, medici, companii de stat…etc
Udrea are banii de la sot. Si sunt mult mai putini decat trebuiau sa fie pentru ca Cocos ducea o parte din ei direct cu gentile la SRI! Pe vremea aia sefii sri nu erau la pensie si nu aveau firme ca sa treaca gentile la „consultanta”!