![dani alves](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/08/01/dani-alves-1000x600.jpg)
Dani Alves nu mai are statutul de legendă al FC Barcelona. Clubul catalan a decis să-i retragă acest titlu de care beneficiază 102 jucători care au purtat de-a lungul timpului tricoul ”blaugrana”, informează https://www.fcbarcelonanoticias.com
Alves a fost eliminat și din secțiunea ”Jucători legendari” de pe site-ul oficial al Barcelonei.
Clubul a făcut efectiv acest act simbolic de a-l înlătura pe Dani Alves dintre legendele sale după ce sentința acestuia a fost definitivă.
E clar, lumea e condusa de BOLSEVICI LEGHEBETISTI. Ce are prostia lui Alvez cu meritele lui fotblistice?? Cum poate anula o prostie din afara terenului de fotbal, meritele de pe terenul de fotbal? Se aplica acelasi model ca la tenis. Au interzis nationalitatea unor tenismeni. Ce noroc au limbricii ca nu inteleg limbajul humanoizilor, ca ar face pe ei de ras cand ar auzi ce fac humanoizii.