![usr, drula, catalin](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/06/23/usr-drula-catalin-1000x600.jpg)
Drulă se aruncă
![usr, drula, catalin](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/06/23/usr-drula-catalin-1000x600.jpg)
Comentariile sunt închise.
Precizare:
Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.
Nicio zi fara drula, ca-i drulita …
Zici Drulă-Rangă și tragi apa. Toți o apă și-un pământ.
Tinerilor fomisti lansati in politica in ultimii 10-15 ani, indiferent de partide, personajele din „O scrisoare pierduta” a lui Caragiale nu le spun nimic. Asta presupunand ca au urmarit sau citit piesa. Par doar naive si lipsite de imaginatie in lupta politica, iar morala lor e mai mult decat acceptabila. Si nu au niciun haz.
i ati oameni priceputi alaturi si ai sanse!
Un partid fals,care condus de Nicusor arata cat de cat ,azi e o jalnica armata de Paturici,macar Barna a facut niste bani fortand iesirea de la guvernare,sa lase loc la masa PNRR pesedeului tata si mama
Drula, mai Buratino,mai,daca esti prost tot timpul,nu mai pupati Parlamentul ,exact ca UDMR
cum l-a sponsorizat raifaizan pe ghinea, ne spune si noua dl drula? dl ghinea e ala care s-a laudat ca a scris pnrr… dupa dictarea altora…
Acest , activist Zdrula impreuna cu Rareș Bogdan au apărut in peisajul politic fara nicio vechime politica in vreun partid. Amândoi sunt ofiteri SRI. Nu este o nenorocire , dar sa nu intre in politica pentru a fi obligați, si se vede din comportamentul lor politic de pana acum , sa acționeze la ordin. Dacă Rareș nu a fost ministru, dar timpul nu este pierdut , Drula ca ministru a avut aceiasi prestație ca Rus , Orbán . Adică , bla, bla.Fara profesioniști in funcții de ministru România nu va merge nicăieri. Sigur ca este dificil sa conduci ca premier niste oameni asupra carora nu ai putere politica , dar in asta consta statul de drept capitalist. Sa ai premier un om cu experiența politica si economică care sa fie superior miniștrilor ca intelect. La noi statul capitalist este doar pe hartie. Metoda de conducere si calitatea oamenilor politici este submediocra. Normal ca in Romania unde ridici preșul pute. Dar marile averi se înmulțesc.
pot zice si eu:are,n-are treaba, scrie la ziar!
Nu stiu cine e R.C,dar sigur un gurnalist fara valoare.USR este singura alternativa.Nu pentru dacii liberi,analfabeti si hauriti desigur si nici pentru patriohotii pesedisti.”treabamare”,iti place sa te ratezi?
Au dat buzna toti useristii la Untoldul securistilor dovedind ca sunt de-o mama. Acolo s-au simtit in mediul lor telectual. Acum s-au ales cu numele de ‘ghebosi’.
Bai, ghebosule Drula, ce zici de asta : „CCR a motivat decizia ref. „pensii speciale” cu precizarea ca, daca se taie pensiile magistrati, politisti, functionari parlamentari, etc., atunci, pt a nu se aplica discriminare cf. Constitutiei, trebuie taiate absolut toate pensiile necontributive, acordate pe alte legi : pensiile celor cateva zeci de mii „rivolutionari”, ajunsi din 1000 buc. in 89′ – la cateva zeci de mii in 2023, si nu se stopeaza distribuirea ilegala de Certificate de „rivolutionari”. Amante, amici de invarteli, membri din partide, nasi, fini, frati, surori, majoritatea in orase unde nici habar n-au avut despre Lovitura de Stat 89′”.