Reacţii dure după ce senatoarea PNL Roberta Anastase a primit marţi votul parlamentarilor pentru funcţia de membru în Consiliul de Administraţie al Băncii Naţionale a României. Anastase a fost propusă de liberali, care sunt criticați aspru.
Fosta șefă a Camerei Deputaților, pe vremea PD-ului, Roberta Anastase s-a remarcat, ca politician, printr-un titlu de Miss România, obținut în 1994, și apoi prin maniera greșită de a număra voturile la Legea Pensiilor din 2010, fraudând astfel votul. Dincolo de asta, s-a dovedit mereu o vajnică băsistă. Drept recompensă, acum, PNL a propus-o pentru a face parte din Consiliul de Administrație al BNR!!! Probabil pentru competența ei, ca absolventă de sociologie & științe politice. Rușine, PNL, pentru asemenea propunere!
(,,,) S-au umplut de rusine si cei 289 de parlamentari care au votat pentru ca individa sa paraziteze linistită contribuabilii. Iată de ce BNR merge așa bine…”, scrie pe pagina sa de Facebook Dorian Obreja, jurnalist și scriitor.
„Liberalii trimit un adevarat profesionist la BNR. Pe Roberta Anastase, o fosta miss Romania care are studii in asistenta sociala. Probabil sa aiba si dl. Isarescu cu cine sa mai schimbe o vorba…”., a notat, ironic, și analistul
Adrian Negrescu.
„Citesti si te crucesti…Roberta Anastase in Consiliul de Administratie al BNR ?! Fosta miss Romania, aia de nu stia sa numere voturile in Senat…Credeam ca mai rau decat Klaus si Virgil Popescu nu se poate, m-am inselat…In ce hal a ajuns un partid istoric…”, a remarcat
Viorel Velcea, pensionar.
Potrivit aktual24.ro, în timpul audierii, Anastase a fost pusă în dificultate, neştiind să răspundă la întrebarea „Ce este IRCC?”.
Roberta Anastase: Sunt convinsă că voi contribui la funcționarea BNR
Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.
Si cica Dancila era „proasta” ….Punem o „miss” la averea tarii.Mai bine o mesha . Prostia si nestiinta merg deamboulea….Minte multa nu se cere , sa fii miss sa faci avere!
Nu are nici picioare,nici caracter,are un șasiu mare,dovadă că a demolat scaunul.Are antecedente în sistemul bancar. Dacă asta-i femeie frumoasă înseamnă că nici p..a nu mai e ce era:))))))))))
”Unde e rușinea?”
NU E! Rusinea nu exista!!
Daca Dancila a fost pe acolo……de ce nu ar merge si ”o MIS” !!!???
Nici BNR nu mai e ce a fost!!
Si pe-acolo incap neamuri, cunostinte bine situate etc…
Credeam ca d-ul Isarescu a instituit ceva reguli pe masura institutiei pe care o conduce. M-am inselat ! Poate ca din cauza varstei, a devenit mai indulgent. Ba chiar… prea indulgent.
Lumea rea, domnule! Cum să nu aibă Robertuța uța-uța studii? Păi, l-a studiat intens pe securistul Petrov de jos în sus și de sus în jos, cu niscaiva pauze pe la jumătatea distanței. Iar faptul că a fost numită în CA al BNR arată că trădătorul Băsescu încă are putere în PNDL. Așa ramolit cum e el, dar, totuși, tare in dosarele pe care le ține în biroul de-acasă!
Si pe d-na Udrea sa fie echipa portocalie reintregita.
si Iohannis si-a raspltit consilierii cu un post la BNR ca sa fie informat? cica sunt vreo trei
Pentru cineva care nu stie sa numere, postul ideal este in lumea finantelor, adica la BNR- omul potrivit , la locul p[otrivit. Nici nu stiam ca mai exista (Roberta.
Nu a zis Manole:beti un ceai de tei si va trece!cand v-au bagat astia in seama,saraciilor?voi nu contati decat cand cotizati sau cand votati,sa fiti la numar!atat!
Nu este adeavarant ca am cazut dupe scaun deci scaunol a cazut de supt mine.
Exagerati. In politica nu-i mare nevoie de scoala, caracter, e suficient sa ai picioare frumoase si neaparat lungi. Invidiosilor!!!
Partidul din care face parte doamna respectiva are si el nevoie de o salteluta ,asa ca este normal sa o propuna.
Rog si ordon insistent deci sa incetam cu jignirile exagerate deci Duamna Roberta este o valoare multitasc poate deci multi nu stiu dar pe langa studiile bancare si chiar financiare deci am luptat cot langa cot la localitatea Nasiria, tara Orientul Apropiat, deci Duamna General Roberta deci cu o mana inpusca teroristi, cu o mana calcula rata dobanzii Benere si cu o mana ma sprijinea eu fiind ranit avand bataturi negasind marimea potrivita la bocancii mei legendari.
In cloncluzie ca sa no ma-i lungesc deci garantez Duamna Roberta personal cu toata autoritatea mea de militar si presedinte de partid istoric si sunt convins ca si Dl Bratianu ar fi avut aceeasi evaluare.
Nu a-m intles nu vo-i intlegi si nu intlegi ce anum o recmanda pe aciasta fosta care a fost mis sa fie akma pa post la Benere.
Okei recnosc ca a fost nr doy la taty pa biro ca intai sa urca Nuty dar insa totus nu intleg ca totus a trecut dastui ani nu stieam c-a ma-i esti Rberta pa cai mari.
Cum adica unde e rusinea???
Ce intrebare retoricista este aciasta?
Deci ca intelectuala bancaristica si fosta specialista dintre cei 10K deci rusine este in zona inghinationala deci care cum se si vede in poza de concurs Mis.
Rog sa nu mai fiu deranjata ca am de lucru in consiliul de administratiere alui Bener.
Cu cat va plateste Dragnea sa injurati liberalii? Propaganda hashtag rezist USR ii sustine pe Johannis si PNL!
Cine-i proxenetul care o are in grija ?
Mă uitai încăodată, cui MAAAARE Plăcere pe POZA din 1994.
CUM AșPuteaPentruCaSă ATAC Așa un Exemplar feminin, RASAT, Membre și Corp fiiine, proporționate,RAR găsețti AșaCeva.
CUM?
NU PotpentruCaSăComitAșaO BlasFemie …
În LIisa unei Fotografii RECENTE, în ACEEAȘI Costumație Permisivă, sumară NU mă pot A PRONUNȚA în Cestie.
DAR, fiind SUBȚIRIIIIICĂ, Finuță la Tinerețe, longilină, A AVUT LOC sa puie pre Dânsa, EXACT CătSăOFacăSiMaiCAUZATOARE de Duuuulci Visări Cuviincioase, desigur …
FERICE de Bărba-suu.
Chiar DACĂ s-o mai fi îngrășat ( De Regulă, NICIO Fumusețe din România NU scapă) ,
DACĂ mă ascultă cu Ideile MELE de Body Building ȘI HRANĂ, SE REZOLVĂ.
BANI Destui ARE … …
Ce inseamna „incalzirea globala”, Romania seseseku e plina de cimitire ale elefantilor…Unde-si odihnesc osisoarele obosite in atatea confruntari cu POPORUL ROMAN…
Bunu-i vinul ghiurghiuliu!
Vai ce-mi place sa fiu bogat!
Aceste atacuri nedemne care nu ma afecteaza eu cunoscand valoarea mea valoarea mea recunoscuta si de Domnul Capitan Ptr Alte Coordonate Istorice Traian desi Elena fiind cam geloasa nu imi recunoaste toate meritele care le am pe domeniul financiar bancar artistic.
Sinagoga are un cuvant greu in PNL
Pusculitza nationala, a Partidului si Secu, a fost traditional un cimitir al elefantilor si asa a ramas…E vorba de o sinecura care se acorda celor mai activi fii si fiice ale poporului in lupta pentru Cauza…Un alt nume celebru, in afara unor generali seseku fiind Veorica ramasa pe dinafara retributiv, fara solda, dupa dislocarea de la Colhoz la Palatul Victoria, socialismului si demisia fortzata
cand isi indeplinise misiunea de eliminare a lui Dragnea din viata politica pseudodemocratica…
Păi bre,. Mai contează,.??? Ești un stat falimentar, eșuat, indatorat peste puteri,. Ai prefera acolo un securist tuciuriu cu cearcăne negre, cu ceafa lată, agramat și mocan,. care să te umilească ca nație incă mai mult decît pănă azi ??
De ce la banca si nu la bordel?
Este de origine etnică la fel ca Manole șeful BNR. Mai are un prenume Alma…
@ Unora la andropauză nu le mai place , doar Charlie Chaplin și Mihail Șora au fost virili, care au lucrat cu securitatea se pare că nu mai performeză, deși au fost instruiți, ?
Polonezii au elite la conducerea institutiilor.Noi avem rapandule. De asta suntem capsunarii Europei, cei mai saraci cetateni, cei mai bolnavi. Platim rapandule de lux.
Pacat ca Sasha Sasu nu mai traieste, ar fi mandru de „pupila” lui…
PNL e o adunatura de banditi politici.
Ce au in cap si ochi aia de-i voteaza, greu de inteles.
aceea ,,veorica,, a TERMINAT O FACULTATE = SEFA DE PROMOTIE ,spre deosebire de aceasta panarama ,fata cea buzata turnatorului la secu fost matrod care nu a terminat nici ,,critoria,, in S.U.A. unde a fost expediata de numitul PETROV cu acceptul aleia care se chema NULLAND !
Pe PDListul Videanu nu-l baga si pe el, cum de l-au ra.t.at.
Militiene din Salaj, de secu ai auzit? Sau esti unul de-al lor care a imvatat sa scrie? Ati impuiat capitala dupa ’90.
Problema principala este: chiar este nevoie de atatea CA-uri pline de habarnisti care doar incaseaza niste bani aiurea. Ce stie tuta asta despre finante? La fel este in mii de situatii.
clar>: PNL-UL E ÎN TOTALITATE PDL!DRAGOSTEA CIU- CIO SUB OBLĂDUIRE WE(R)NERIANĂ S-A CONSUMAT-ROADELE SAU N-AU FOST SAU S-AU USCAT! PERNEJAC ERGONOMIC ,FRUMUSEȚE!
Reciclarea cadrelor prin comasare în colonie! În Parlament ordinele pe unitate se votează previzibil, stabil, disciplinat şi comasat! Pentru că ştie toată lumea:
P$D = PeNaLe = UDMR = AUR = PMP = UNPR = PP-USLA = Pensii Speciale = Petrov = Ilici = Secu = Mafie = Rusia!
prostii si ticalosii se inconjoara de alti prosti si ticalosi. e vorba de instinct de supravietuire
@ Se ”răscoală” pudicii că numai Mircea Toma are voie să joace ”Adam și Eva”, că se ocupă de audiovizual , deci, atenție la Leonard Badea, ?
Sinecuri peste timp, ‘domnia’ lui Mugur Isărescu continuă!
Realizați cine a distrus averea lăsată de moștenire în ultimii 35 de ani! Toate proastele hoațe care au trecut prin paturilor taurilor parlamentari! Huuo hoților!
Care liberali bre, că ăștia sunt toți pedeliști vopsiți în galben albastru, băsiști sadea. PNL nu mai există de mult timp, de când a vândut partidul Antonescu care a apărut iar și face pe sfătosul.
@ Probabil că domnului academician al lui Ion Iliescu, domnul Isărescu, i s-ar putea oferi o funcție de ”Rege al Vinului de Drăgășani” și atenție la Leonard Badea, cel mai votat de parlamentari, pentru care două mandate la BNR probabil că sunt îndestulătoare, să nu solicite drepturi și pentru răscoala de la 1907 ?
Unde-s ăia care ziceau de colonie si dădeau vina pe străini pentru cum merg lucrurile de la noi?
„Unde e rușinea?”
Dorian Obreja,rusinea e in pantaloni,insignifiantule
A fost votata,gata,ciocul mic
@ Domnul ,,Manole” și cu doamna Roberta Anastase au obțin cele mai puține voturi , de la parlamentari, dintre cei votați la BNR, ?
@ A obținut același număr de voturi de la parlamentari, ca domnul academician al securității, guvernatorul , domnul ,,Manole”, despre care s-a scris că vrea să facă schimbări lente, probabil că parlamentarii ar putea să-i ofere doamnei Robertei Anastase ca și parlamentarii moldoveni care i-au oferit doamnei Anca Dragu ?
Free Palestine!
Ha, ha! Ș’ mai zâce car’va că moș Manole nu-ș merită banii? Poi cu asămeni membri’ în C.A. mă ș’ nghir cum răușăște să țâie cât di căt politica monetară-n frâu…Or’ știe c-are lipsuri în pregătire ș-o luat-o să-i esplice (dânsa nu s-o plâns) ce n-o ‘nfațat la vremia iei la SNSPA…
A angajat-o la produs pe centura BNR -ului…
RĂIIIIILOOOOR, CareSunteți!
O FATĂ cu Așa Față ȘI TRUP, să vî năpuștiții TOȚI pre Dânsa de Năcaz că VOI NUuuu …
DEȘIIIIiiii TAAAARE afi vrut și chiar MaiSperați. SERIOS vorbind, CE voiați aAFACE ROBERTA în Situașia DATĂ?
VOI NU făceați la Fel
Făceeeași, ȘTIȚI Bine, MUUUULȚI deDintreVOI că DA!âPROBLEMA NU este FAPTA în Sine CI, Semnificația REAlĂ, FOLOSUL real al FAPTEI Poliice, unde MORALA NU (prea) are ce căta.
A CĂTA …
Acum primește RăsPLATA Jertfii PATRIOTICE …
Că Vorba VECHE ”CuIaurt, CuGogoșele …” mi se pare PreaInDestulDeDură cu o Doamnă AșaDE REUȘITĂ Fizic …
Con spune:
02 oct. 2024 la 7:03
Comentariul tău așteaptă moderare. Aceasta este o previzualizare; comentariul va fi vizibil după ce este aprobat.
Cum unde? Rushinea este cu Roberta bai mamaligarilor. O sa va calareasca ea pe voi de nevoie. Daca nu mai avem scule profesiniste apelam la cele ramase prin tzara. Sa vede deja la orizont o dictatura ca la coana Leana.
O zi buna.
Con
A ieșit scandal cu mis România ca să acopere altceva. Nimic nu-i întîmplător!
La fel cu uraganul Așlei sau furtuna-ntr-un pahar cu apă.
Parcă nu demult era un titlu că covrigăria lui Ciolacu ne-a mai pus în cîrcă cinci miliarde de euro (!), zic ei împrumut, într-o singură zi.
Parca mai exista o experta in finante pe numele ei veorica .
Cum unde? Rushinea este cu Roberta bai mamaligarilor. O sa va calareasca ea pe voi de nevoie. Daca nu mai avem scule profesiniste apelam la cele rmase prin tzara. Sa vede deja la orizont o dictatura ca la cona Leana.
O zi buna.
Con
Un alt act de trădare de țară pentru care parlamentarii români care-si fac de cap pe banii contribuabililor trebuie sa plătească
asa…, si..?
„Liberalii” care au votat-o pe masluiotoarea numararii voturilor din parlamentul lui Petrov sunt securistii pedelisti. Actualul PNL este dominat copios de fostele slugi basesti.
Cu toate că nu are studii în domeniul financiar- bancar, individa este convinsă că va contribui la buna funcționare a BCR. Asta este mentalitatea celor care, de fapt, nu se pricep la nimic, dar sunt propulsați in slujbe bine plătite de partide și servicii.
Toate aceste consilii de administrație trebuie desființate. În afară de a prădui sume imense de bani, rorul lor în administrarea și funcționarea oricărei unități economice și financiare a statului este nul.
Parașutistă băsistă !!