(VIDEO) Viorica Dăncilă: Ghinion, domnule Iohannis!

Prezidenţiabilul PSD a răspuns atacurilor lansate de Klaus Iohannis. Viorica Dăncilă l-a acuzat pe actualul preşedinte că a dat dovadă de o aroganţă monstruoasă şi de dispreţ faţă de români.

De (R.C.)
(VIDEO) Viorica Dăncilă: Ghinion, domnule Iohannis!

Prezidenţiabilul PSD a răspuns atacurilor lansate de Klaus Iohannis. Viorica Dăncilă l-a acuzat pe actualul preşedinte că a dat dovadă de o aroganţă monstruoasă şi de dispreţ faţă de români.

Viorica Dăncilă a răspuns atacurilor lansate de Klaus Iohannis. Prezidenţiabilul PSD a declarat că încă îl aşteaptă să găsească curajul de a accepta dezbaterea pe care i-a propus-o.

„Am văzut în aceasă seară că Iohannis a prins glas, am văzut probabil singura conferință de presă din mandatul său de președinte, un moment de o aroganță monstruoasă, un moment de dispreț pentru români. Am văzut cum un un președinte ne spune că singura sa realizare este că a dat jos un Guvern ales prin vot legitim (…) Pentru o țară normală, este normal să existe o dezbatere directă, o confruntare de programe între cei care cer votul românilor. În 2014, Iohannis ne spunea textual că o dezbatere este absolut necesară și așteptată de toți românii. Se pare că multe s-au întâmplat în 5 ani de mandat cu principiile și convingerile lui dacă acum ne spune că românii nu mai merită această dezbatere”, a declarat Viorica Dăncilă.

„Ghinion, domnule Iohannis, românii văd utilitatea unei astfel de dezbateri”, a spus Dăncilă.

Candidatul PSD Viorica Dăncilă a mai afirmat, după ce Klaus Iohannis a declarat că Victor Ponta a fost un politician rezonabil comparativ cu liderul PSD, că nu șeful statului trebuie să o aprecieze, ci românii.

„Klaus Iohannis face niște aprecieri pe care mulți nu le mai iau în seamă. Pe mine nu trebuie să mă aprecieze Iohannis, ci românii, pentru lucrurile pe care eu le-am făcut ca prim-ministru. Am văzut aprecierea lui Iohannis, nu a respectat deciziile CCR privind numirea miniștrilor interimari, a boicotat guvernarea, a venit cu informații false referitoare la Guvernul Dăncilă, a vorbit de o guvernare dezastruoasă. Dacă să crești salarii și pensii, să aduci economia la nivelul cel mai de sus înseamnă o guvernare dezastruoasă înseamnă că dânsul ori e de rea credință, ori nu a fost informat corect”, a declarat Viorica Dăncilă.

Viorica Dăncilă a precizat, după ce Klaus Iohannis a spus că expresia „ghinion”, referitor la casele sale, este folosită acum într-o notă glumeață, că nu a râs nimeni la această glumă, catalogând mandatul președintelui drept „o glumă”.

„N-a râs nimeni la această glumă, cu casele, doar dumneavoastră le râdeți românilor în față. Mandatul dumneavoastră este o glumă, domnule președinte”, a replicat Viorica Dăncilă.

Viorica Dăncilă a mai spus că ceasul pe care l-a primit de la soțul său nu valorează peste 5000 de euro, motiv pentru care nu l-a trecut în declarația de avere. Deputatul PNL Florin Roman a acuzat-o că are un ceas de 80.000 de lei, care nu e trecut în declarația de avere.

”Este un ceas primit de la soțul meu, care nu valorează mai mult de 5000 de euro, ca să îl trec în declarația de avere. Soțul meu nu ar fi alocat 20.000 de euro. Ceea ce am văzut eu că a dat un domn, era un alt ceas. O să aduc acest ceas să vi-l prezint”, a declarat Viorica Dăncilă.

Candidatul PSD, Viorica Dăncilă, l-a invitat pe contracandidatul său la alegerile prezidențiale, Klaus Iohannis, la o dezbatere duminică, la TVR. Ea i-a transmis acestuia și subiectele pe care le va aborda, ”un mic sprijin de îmbărbătare”.

”Eu sunt un om răbdător. Încă îl aștept pe dl. Iohannis să găsească înțelepciunea, tăria și curajul de a accepta invitația mea la dezbatere. Am văzut că, după ”guvernul său”, ”comisarul său” și ”parlamentul său” vrea și ”dezbaterea sa”, eventual la sediul PNL cu membrii de partid. Eu îmi doresc să vină în fața tuturor românilor. Are ocazia să o facă duminica aceasta. Am primit din partea TVR o invitație pe care eu am acceptat-o. Mi se pare corect ca acest eveniment să fie organizat de televiziunea publică pentru a fi urmărit de absolut toți românii. Și pentru că și-a făcut public programul de campanie, știm că dminică nu are prevăzute evenimente”, a spus Viorica Dăncilă.

Ea i-a transmis lui Klaus Iohannis și câteva teme care să fie abordate în dezbatere.

”Eu bănuiesc că teama este motivul refuzului de până acum. Îi voi da un mic sprijin de îmbărbătare și îi voi da subiectele, să aibă suficient timp să pregătească niște rspunsuri ceva mai pertinente decât celebrul ”ghinion”. (…) Domnule președinte, iată subiectele de duminică. 1. Ați promis în campania electorală din 2014 că veți renunța la imunitatea oferită de funcția prezidențială. De ce i-ați mințit pe români? 2. Cum v-ați făcut datoria de președinte pentru care v-au ales și v-au plătit cetățenii dacă ați stat mai mult în vacanțe decât la muncă?”, a adăugat Dăncilă.

https://www.facebook.com/psdbiroupresa/videos/416963815909219/

Distribuie articolul pe:

27 comentarii

  1. @radu: Sotul poate sa ii cumperem, problema e ca NU a declarat acel CEAS valoros, de PESTE 5000 de EURO, din AUR, INTRA la categoria celor care trebuie declarate!
    Uitati-va la Declaratia ei de avere!
    In plus, Declaratia de avere se refera la ceea ce DETINE persoana, deci TREBUIE declarate inclusiv cadourile de la persoane aproapiate!

  2. Documenteaza-te: Intr-o declaratia de avere scrie: II Bunuri Mobile. 2. Bunuri sub forma de metale, bijuterii, obiecte de arta, etc. a caror valoare DEPASESTE 5.000 de euro. Deci daca are valoare mai mica de 5.000 de euro nu-i necesar sa fie trecut obiectul in declaratie. Iar din alt punct de vedere judeci de la nivelul venitului tau fara sa intelegi: daca sotul are un venit de peste 200.000 de lei pe an nu-i o tragedie ca i-a oferit un cadou la un pret comparabil cu situatia materiala. Nu judeca pe cel de langa tine, care a are mai mult, fie pt ca a avut noroc, fie ca munceste. Ce ar fi ca un prof. univ. sa se revolte ca studentul sau castiga 5.000 de euro pe luna, cand el are doar 5.000 de lei salariu? Fiecare cu viata lui. Hai sa ne bucuram ca unii pot castiga un salariu bun sau pot avea o afacere care sa-i ajute sa castige bine. Cu cat vor fi mai multi oameni cu venituri bune cu atat tara se va dezvolta, va fi mai bogata…daca este sa fii Om esti si in haine ponosite si in cele poleite cu aur si invers un neom in oricare ipostaza.

  3. Lu’iohahannis nu i s-au aliniat astrele,i s-au aliniat dezastrele!In iohahannisland nu trebuie sa confrutam,intrebam decat 2 ca atat ii proceseaza urechea”dreapta”,lent,si-la-bi-sit si eventual sa nu-l agitam prin WTF???,ca acum pleaca iar in concediu!Cu o VASILICA sa ma CONFRUNT,spus ca,crede el in imbecilitatea lui,ca o insulta,SF. VASILE,primul SFANT sarbatorit in an dar cu tot ce-i romanesc ii pute considera ca o ofenseaza!In iohahannisland romanului nu-i pasa daca are presedinte,ca-i prea amortit sa aibe identitate dar ajung p’orma tot la „saorma” si ajung sa se intrebe de ce sta in hibernare,5 dupa 5.Cand casca mai un ochi ii vine un jvug si mai face doi pasi dupa care cade lat de efort,mai bine in marsarier!!!Nu va mai deranjati dragi romani,nu va osteniti,cui ii trebuie PresedinteCe atatea Vasilisme,e o blasfemie!Revenim la triburi.Eliminam ca iohahannis casa,i-o fi pus C4,scandam coruptia-coruptii,aducem un infractor autentificat de judecatorie,simplificam,cui ii trebuie complicati si complicatii si aplaudam.NO NAME,NO FACE,NO PLACE,ne scrie pe stindard,ca nu ma cobor la vasilisme eu wurst-ul!AUFFIEDERSEN,daca e incorect nici ca-mi pasa,MAINE LIEBE IDIOTEN ROMANICHEN”autografele”le dau la final de cincinal pentru tribul „selectat”si fara „carii”in gura,yawollmanni,caruia ii servesc nimicuri intre „sieste”,ei stand sub masa infulecand cioate ramase,obedient!!!!!NU DERANJATI,ROMANIA DOARME!!!!

  4. Uite ce a lasat Veorica in urma:
    13 Noimbrie 2019: „Alertă în România! Bolnavii de CANCER, în pericol de moarte.
    LIPSA medicamentelor necesare pentru tratarea bolnavilor de CANCER a dus în pragul disperării mii de bolnavi din ţara noastră.
    Situaţia e cu atât mai dramatică, cu cât Ministerul Sănătăţii NU poate demara achiziţii în LIPSA unor date legate de cantităţile necesare pentru a acoperi nevoia de citostatice.

    Sorina Pintea a declarat că fiecare unitate sanitară are obligativitatea de a se preocupa şi a asigura tratamentele necesare pentru pacienţi.

    Ministerul Sănătăţii RECUNOASTE că se confruntă cu o gravă LIPSA de medicamente încă din luna mai a acestui an.
    Până în prezent mii de bolnavi, veniți din toată Moldova, NU își mai pot continua tratamentele. Rafturile farmaciei sunt goale, iar pacienților li se spune să aștepte.

    Mai grav, medicii spun că multe dintre ele nu pot fi înlocuite cu alte medicamente.

    Fiind foarte scumpe, citostaticile NU pot fi cumpărate de toţi bolnavii.

    Medicii spun că unii bolnavi vor fi trasferați la alte centre din țară sau chiar din străinatate pentru a-și continua tratamentul.

    Până acum, LIPSESC 12 medicamente pentru tratamentul CANCERULUI, iar estimările arată că dacă NU se vor lua urgent măsuri, numărul dozelor lipsă va crește până la 40, în numai 3 luni”
    https://evz.ro/situatie-dramatica-pentru-bolnavii-de-cancer-mii-de-persoane-sunt-disperate.html

  5. Cum a „raspuns” Veorica intrebarilor jurnalistilor: CUM a vrut ea, ca la A3, RTV sau TVR1!
    Una dintre intrebari s-a referit la Protestul diasporei din 10 August 2018, protest despre care Veorica a DECLARAT sus si tare si la 1 AN dupa evenimente, adica in Iulie 2019, la Digi 24 ca „seamana cu o Lovitura de stat”(evident ca proasta NU stie ce inseamna Lovitura de stat)!
    https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/viorica-dancila-vine-la-digi24-astazi-de-la-ora-2100-la-jurnalul-de-seara-1163991

    Intrebata aseara DACA isi MENTINE acea Declaratie, Veorica s-a facut ca NU a auzit intrebarea si a raspuns pe de laturi, ca de obicei: „Eu vreau sa aflam adevarul, am spus asta mereu”!

    NIMIC despre „lovitura de stat” despre care inca vorbea in Iulie 2019, DUPA 1 AN de la Protestul din 10 August 2018!
    O creatura absolut mizerabila, hai Romania sa iesim cu TOTII la vot sa o trimitem definitiv in somaj pe aceasta analafbeta proasta, dupa ce va pierde prezidentialele PSDeii ei o vor goni in secunda 2!

    A-propos, aseara, mahalgioaica G. Firea și-a șters postarea cu Fake news-ul despre casca din urechea lui Iohannis, postarea înregistrase sute de Comentarii NEGATIVE la adresa primaritei!
    Javre ordinare, la gunoi cu voi!

  6. DOVEZI cate vreti ca sa intelegeti cat de proasta e muierea asta, stie Manda ce stie!
    1. Ceasul Cartier pe care NU l-a mentionat in Declaratia de avere: „E un cadou de la sot. Nu valoreaza mai mult de 5.000 euro”.
    In Declaratia de avere a V. Dancila la categoria „Bunuri sub forma de metale pretioase, bijuterii, obiecte de arta si de cult” apare: „Bijuterii aur: inele, cercei, pandantive, bratari, brose”, dobandite in anul 2017 si a caror valoare estimata e DE 5.000 euro”
    Adaugand Ceasul ala despre care aseara Veorica a spus ca e SUB 5000 Euro, matematica simpla, straina analfabetei arata ca Veorica are Bijuterii de Aur de PESTE 5000 de Euro care TREBUIAU detaliate, conform Legii!
    2. Veorica cere o dezbatere la Televiziunea nationala, ca sa aiba acces TOTI Romanii, adica si cei care NU au cablu, zice ea!
    Pai, proasto, indiferent UNDE va avea loc Dezbaterea, TVR 1 va TRANSMITE alaturi de celelalate TV, cum s-a intamplat si aseara!
    Va imaginati cat e de proasta, ca nici atat ea NU intelege!?
    Iar minciunille ca „am indeplinit 80% din Programul de guvernare”, uite aici:
    https://partidulpromite.ro/category/promisiuni-electorale/partidul-social-democrat/

    http://www.cdep.ro/pdfs/oz/Program%20de%20Guvernare.pdf

    https://www.youtube.com/watch?v=o16xlQCuWM8

    Veorico, Dragnea a PROMIS ca TOT ce ati MINTIT in maretul Program va fi INDEPLINIT la VIRGULA!
    Unde e VIRGULA, analfabeta proasta?!
    Jale mare aseara la TVurile PSD, analistii au dat verdictul: Johannis a facut-o praf pe Dancila!

    1. Un ceas nu e o bijuterie, iar ceasurile scumpe nu sunt bijuterii; sunt scumpe, de obicei, din cauza mecanismului si a altor elemente continute, a garantiei pe viata sau pe zeci de ani…20000 de euro nici nu e mult, am amici cu ceasuri luate din afara mai scumpe ca un Maserati. Plus ca sotul are o functie inalta la OMV Petrom, are cu ce sa ii cumpere, iar cadourile din partea unor membri ai familiei nu se declara, daca nu depasesc anumite valori.

  7. dupa ce ai refuzat luni de zile orice colaborare, insitutionala,dupa ce l-ai insultat in cel mai josnic mod (inalt ca bradu…),acum vrei confruntare. ce sa discute cu matale? ca si cum as discuta eu cu simona despre tenis sau cu IPS probleme duhovnicesti. johannis a fost ales de cateva ori prin votul direct al cetatenilor, dta numai pe listele lui dragnea. iar cele peste 2 mil voturi sunt ale partidului. tot atat scotea oricine din cex.

  8. Am visat azi-noapte ca d-na Dancila sustinea o dezbatere cu jurnalistii,precum dl.Iohannis ,deunazi…iar dl.Tapalaga ii punea intrebari(precum cele puse d-lui Iohannis)…zau,merita sa vedeti (macar in vis) asa ceva,credeti-ma…

  9. Se distreaza Dancila cu sasul ardelenesc chiar daca securitatea i-a indesat casca in ureche. Ca sa vezi unde l-a dus mintea!!!!!!

  10. „…dânsul ori e de rea credință, ori nu a fost informat corect…” – madam Dancila, esti TEMBELA? Cum sa nu fi fost informat CORECT? De ce incerci sa-i atenuezi UNICA LUI caracteristica – REAUA CREDINTA, pe scurt numita TICALOSIE?

  11. Ha,ha,ha…vorba lui dom.prezident…taman duminica Viorico,cand are omul program de piata si biserica,apoi o dezbatere cu tanti Carmen ?Las-o mai bine pe marti(scart),dupa excursie…

  12. Ei Veorico, cum nu are prevăzut nimic pentru duminică? Păi nu trebuie să-și strângă-n brațe răvășitoarea? Nu trebuie să pozeze în bun creștin care se duce în fiecare duminică la beserică? Nu trebuie să mai blocheze circulația și weekendul ăsta? Uite de aia nu vine și tu te dai de ceasul morții…

  13. Daca si de Dancila ii este frica,ce mai poti comenta ? Sigur, Iohanis nu uita cam l-a bagat Ponta sub masa,ei si ,tot a ajuns presedinte. Dar sa refuzi o confruntare cu una la care e discutabil si daca a facut liceul pe bune ,tu profesor,obscur dar totusi profesor, e de rasul curcilor. Inainte de o confruntare cu Dancila Klaus trebuia sa vina in fata natiei si sa spuna ce a promis acum cinci ani,ce a realizat si ce vrea sa faca in urmatorul mandat. Si ?

  14. CONTESTATARUL VIZIONAR CORECT IN CIUDA FALSILOR UMANISTI (PERVERSI, ADICA) spune:

    PARTEA A DOUA
    NU (NUMAI) prin RELIGII se poate scapa de RAU.
    DACA se putea, ACUM, dupa MII de Ani de RELIGIE, NU mai aveam RAU.

    NUMAI (Si in PRINCIPAL) prin Represiunea FARA MILA fatza de FIARE cu Chip UMAN, ELIMINAREA lor FIZICA si deci, IMPLICIT a Fenomenului CRIMINAL si MAFIOT, de ORICE TIP si de ORICE Nivel.

    SINGURA Varianta CAPABILA de a ELIMINA RAUL este LEGISLATIA cu Doua VITEZE.

    Romanii vor fi in DELIR.
    Iar Europa IN_CURVITA de Dreaci ai Dreacuu’ va fi in SAH MAT.

    Sa vedem CE ar zice CONTRA.

    In rest, chiar ca :
    NU are importantza CE face si zice Johannis si CUM face si zice Johannis.
    NU are importantza CE faci si zici Matale si CUM le faci si zici Matale.

    Pana ACUM, pentru MAREA Majoritate de Gugustiucks PROSTIOARELE AsteaDE CIRC Electorasl AU importanta …
    Foamea PURA sau Foamea prin FALSA Satzietate, Prosteala din Scoli PROASTE ii FAC Gugustiucks_IN FAPT, din OAMENI Ispravitzi POSIBILI si voteaza functzie de Aiurelile EXTERIOARE de mai sus.

    Matale ai PUTEA fi IN FAPT, cu TOATE Lipsurile Matale, un Prezident MAI BUN decat Agentuiu’ GERMAN.
    In Sistemul ACTUAL de Presedintzie IMPUS in 1989 de Stapnaii INELELOR …

    Chit ca EU NU voi merge la Votare …

    FA Cele sugerate de mine MAI SUS si vei ramane in Istorie.

  15. CONTESTATARUL VIZIONAR CORECT IN CIUDA FALSILOR UMANISTI (PERVERSI, ADICA) spune:

    PARTEA INTAIA
    Doamna DANCILA,

    Daca VREI cu adevarat sa fi PREZIDENT
    Daca VOR SIiii …

    Atunci ARUNCA in Capul CURVEI Brusselleze NUMAI LEGISLATIA DUBLA.
    Proceduri NORMALE pentru OAMENI care pot gresi si TREBUIE pedepsiti intru INDREPTARE.

    Proceduri Gen GUANTANAMO pentru FIARELE Dreacuu’, Aia_DE_SPURCA Lumea prin Facerea RAULUI si o pun in PERICOL Final :

    NU se MAI poate merge INAINTE cu RAUL GENERALIZAT care cotropeste ca un CANCER Omenirea INTREAGA.

    NUMAI si NUMAI ELIMINAREA Fizica SISTEMATICA si CONTINUA a Fiarelor INNASCUTE Si a Celor AFILIATE din mers mai poate SALVA Lumea de Apocalipsa IMPLACABILA.

    La un Moment DAT Violentza GENERALIZATA NU va mai putea fi stapanita de STAPANII Inelelor, in Ciuda AROGANTZEI lor.
    Vor fi SI EI imbarligatzi in Vortexul APOCALIPTIC Final.

  16. O invitatie pentru o campanie Normala si necesară ,care incurajeaza Democratia , Democratia in primul rand inseamna pareri idei si solutii diferite …dezbaterea in sine este Democratia restul inseamna guvernul meu romania mea functia mea …romanii mei si orice forma fascistă …cine îndrăznește sa creada ca o sustin pe Dancila este idiot sustin un demers .. firesc dezbaterea este ca salutul pe scari intre vecini obligatoriu si firesc

  17. daca alegerile democratice au inglobat in cadrul lor dezbateri televizate intre concurenti ca practica politica asta inseamna ca au inglobat un ritual..

    semnificatia ritualului este eternitatea…prin urmare, in planul doi al unei dezbateri electorale este ca democratia nu va disparea niciodata…acesta este, de fapt, simbolul..

    cu alte cuvinte, nerealizarea unei dezbateri televizate reprezinta a negare a ritualului, o punere intre paranteze a simbolului…devine stigmat

    aceasta decizie este unica, nu se va putea repara,chiar daca se revine asupra ei, nu se va putea repeta,

    etern stigmatul va fi asociat domnului Iohannis si PNL-ului…

  18. Cine te-a ales pe tine democratic?ai
    aparut din nimic si acolo o sa te intorci. Vad ca pt.dumneavoastra 5000de euro sunt nimic ,nu merita declarati, eu daca nu declar cinci milioane imi bate fiscul la usa.

    1. Am urmarit uluita parodia de aliniere la „eu ma fac ca te intreb,aliniati ba,nu miscati in front,da si mie o firmitura de pe costumul tau,sa nu arunce cu microfonu’herr iohannis,IAR EU VA FURAJEZ”CONF.URECHELNITII,a ce naiba o fi fost in piesa grotesca asta,ca orice a fost dar nu conf.de presa a deja kaizerului infractor iohannis,cum sa spun ca sa nu o iau razna,trebuie sa fiu lucida,ca sa nu EXPLODEZ!UN FAKE!!PIXELII ASTIA TOT DE VINA SUNT,IMI DAU HALUCINATII PE IRISI SI ZDRANGANELI IN URECHII,CA LU’BECALI”EU SUNT BBBARBAT,SA VINA O FFFEMEIE””SIMT MONSTRUOS”?LA FEL SI IOHANNIS,SA SE CONFRUNTE EL CU O FEMEIE SI SA-L SI BATA?STIAM CA VEDE ROSU IN FATA!CE MAI ARE ASTA NEVOIE CA SA-I DAM,CA LE VREA PE TOATE,CASE,TRANDAVEALA,HUZUR,6 NU TRI VACANTE,DEZBATERI IN DEONTOLOGII LUI,GOVERN,PADURI,NUMA’ DE CONFRUNTARE DIRECTA,1\1,SE FERESTE CA DRACU’DE TAMAIE!SI DIN TOATE ASTEA II INTERESAU CEASUL,CAT A COSTAT CEASUL,Al NAIBII DE CEAS,NU PADURI MATRASITE,TERENURI MATRASITE,IMOBILE MATRASITE DE WERNER,NU 300000 DE EURO SI CHIRII INCASATE SI NEPLATITE STATULUI CU DOSARE BETON ARHIVATE!STITI CE AR TREBUI,O DIRECTA IN PLEX,II ARD O MANUSA PESTE FATA,ORA EXACTA,ZIUA EZACTA,LA PUNCTE FIX,CHEMATA PRESARIMEA IN LOC CIUDOS,SI CARE PE CARE,CA VINE,CA NU VINE IN PIX NICI CA-MI PASA,TOT LASAM „SANGE”IN ARENA!!!!DACA CU FRUMOSU’II E FRICA CU ULTIMATUMUL,OH,DA,CA VEDE SI SATELITU’,SE DUCE BUHU’CU VITEZA SUPERSONICA IN LUMILE DEMOCRATE NU IOHAHANNISLAND!!!

  19. Am fost la Agnita cu un Om de Bine sa ma recomande la un Notar Corect pentru eliberare de Certificat de Nastere pe stil nou.
    Am platit corect, m-a servit corect, cu nume now Gothic. De azi ma cheama Hermann Oberth si sint Ungur.

  20. „Trăim decenii de împliniri măreţe/
    Trăim decenii de muncă şi avînt/
    Trăim decenii de vis şi frumuseţe/
    Trăim decenii de înţelept cuvînt.”

    1. germanu asta capitalist liberal hitler mussolioni va spune voua ca ce tre sa faceti voi pentru el. Ca voi steti prea mici ca sa stiti ca ce tre sa faceti. Mare noroc ati avut cu Socialismu, faradecare nicimacar nu erati acum nascuti, Ca navea nimeni cin sva nasca.

      Ca capitalismu liberal e o ideologie eugenica, bazata pa invatatura Keynesiana, de exterminare a celor praduiti. Socialismu e bun, dar aia nu tre sa fie pentru voi. Se desfiiniteaza pensiile etc, va duce iohannu direct, stiintific, de pe un va pune el cu bozgoru tataru horbanu, la munca, la groapa groapa comuna, ca si cimitirele alea de pe vremuri „erau comuniste”, si nu mai trebe ca sa fie. Sau va face germanu ingrasaminte din voi, ca sa nu sa pearda, ci sa se faca profit. Ca sa dat drumu la canibalism in „europa”, care nu esti atent inca.

      Era boierie can mergeai o luna cu concediu platit, la munte sau la mare, transport, cazare hotel/motel, masa, tratament, doctor etc tot inclus etc.

      https://en.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes#Political_causes

      Keynes was a proponent of eugenics. He served as director of the British Eugenics Society from 1937 to 1944. As late as 1946, shortly before his death, Keynes declared eugenics to be „the most important, significant and, I would add, genuine branch of sociology which exists.”[169]

    2. mai flacai, votul vostru in capitalism e ca si paici. „asteapta moderare si aprobare, de la un alt flacau”. Ca sa nu votati gresit. E o treaba foarte buna patru voi, cagermanu iohannu, bozgoru orbat etc, va spun ei ca ce vreti voi. Ca sa stiti ca vreti capitalismu, nu Socialismu. Alea tre sa fie numa pantru ei. Can alde orbanu va spune sa fiti anti-socialisti, deci anti-sociali, „ca sa nu mai stati cu manan tinsa” va baga iohannu la autostrazi si canale, piune sa se dea el, adio pensie, ca va culege dapacolo pa un picati, nici cimitire, ca si alea „erau comuniste”, ci bagati direct stiintific la collectare, prelucrare si valorificare de ingrasaminte, sa se faca profit, nu perdere din voi. Ca in „eurropa” sa dat drumu la canibalism, care nu casti gura.

      https://en.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes#Political_causes

      Keynes was a proponent of eugenics. He served as director of the British Eugenics Society from 1937 to 1944. As late as 1946, shortly before his death, Keynes declared eugenics to be „the most important, significant and, I would add, genuine branch of sociology which exists.”[169]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.