FCSB învinge Dinamo

FCSB a învins, duminică, cu scorul de 1-0, pe Dinamo, în etapa a 12-a a Ligii I.

Golul meciului a fost înscris de Marko Momcilovic în minutul 31. În minutul 77, Jaime Penedo a apărat un penalty executat de Constantin Budescu (FCSB).

În clasament, FCSB a acumulat 25 de puncte şi a urcat pe locul 2, la un punct de liderul CFR Cluj, care va juca, luni, cu Astra Giurgiu. Dinamo se află pe locul 7, cu 16 puncte.

FCSB: Niţă – Benzar, Planic, Bălaşa, Momcilovic – Nedelcu, Popescu – Man (Teixeira 85′), Budescu, Coman (F. Tănase 64′) – Alibec (Gnohere 46′). Antrenor: Nicolae Dică.

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip (I. Gheorghe 67′) – Mahlangu, Anton – Hanca (Bokila 58′), Nascimento (M. Oliva 59′), Salomao – Nemec. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Coman 25′, Bălaşa 34′, Benzar 45+2′, O. Popescu 74′.

Arbitri: Istvan Kovacs (centru), Ovidiu Artene şi Vasile Marinescu (asistenţi), George Rădulescu (rezervă).

Observatori: Alexandru Deaconu (CCA), Mircea Călin (LPF).

Stadion: „Arena Naţională” – Bucureşti.