Victorie la limită pentru fotbaliştii naţionalei

Reprezentativa României a câştigat, duminică, cu scorul de 1-0, în fața Maltei, în preliminariile Euro 2020.
României i-a fost anulat golul marcat de Răzvan Marin, din minutul 11, după ce arbitrul tuşier a ridicat fanionul pentru o poziţie de ofsaid, în care s-a aflat Florin Andone.

La una dintre primele faze ale reprizei secunde, George Pușcaș a marcat, în minutul 47, primul gol al partidei. Ianis Hagi a centrat din corner, iar Pușcaș a reluat cu capul.

În minutul 87, arbitrul tușier i-a anulat golul reprezentativei Maltei, înscris de Farrugia, din cauza unui ofsaid.
Echipele folosite:

România: Tătărușanu – Chipciu, Rus, Chiricheș, Ștefan – Cicâldău, Marin (Stanciu 59), Bordeianu, Hagi (Grozav 71) – Andone, Pușcaș (Keșeru 77)
Malta: Bonello – Muscat, Agius, Borg – Mbong, Gambin (Zerafa 81), Muscat, Vella (Grech 86), Corbolan – Nwoko (Effiong 71), Farrugia

9 Comentarii

1. O echipa de mîrţoage … ia te uita la ei in poza … nici macar n-a inceput meciul si se ţin cu toţii cu mîna de piept, ca cica au palpitaţii in faţa superechipei Maltei !!

2. Pai nu sa batut palma pentru distrugerea Romaniei in noiembrie 1989 in Malta ? De 75 de ani incoace in Romania este pe baza de Ialta & Malta.

3. Poza-i din meciul cu Spania. Azi nu a jucat Deac, Nedelcearu.
    Bravo Malta. Nu ma asteptam sa joci atat de bine. Meritai un egel. Ghinion.
    Ai nostri cu nasul pe sus.

4. Un meci penibil , intre doua echipe de valori apropiate. Am vazut jucatorii „nationali” ,dar nu am vazut echipa ! Un joc ridicol al romanilor, fara nicio tactica , bazat pe improvizatii si pe inspiratii de moment . Si totusi sunt si ceva jucatori buni , sunt si ceva sperante ! Nu este indeajuns ! Mai trebuie si un antrenor serios , care sa stie si fotbal , care sa impuna echipei o tactica si o tehnica moderna ! Nationalei ii trebuie o perioada de pregatire tehnico-tactica lunga , pentru a invata arta si stiinta jocului modern , ori cu Contra nu prea sunt sperante ! Campania Euro 2020 , dupa mine, s-a incheiat pentru Romania ! Ramane pe altadata !

5. Lipsesc doi atacanti buni. Trebuie cautati…Iar miroase a pile si relatii la nationala…bagal pala ca sa-l vand mai bine…etc.

6. Nu reactie , nu viteza , nu vina , nu angajare ,nu responsabilitate , nu tehnica . O echipa de Rociante , nu poti fi suparat pe ei , ca atita pot. Inafara de Puscas si Tatarusanu , zero.

7. Categoric ungurul e mai bun ca turcul,. Puskás Gyuri e cu câteva clase superior lui Ianis Hagi,.Insă nu sunt lăsați să se desfășoare de hamurile puse de antrenor. Puskás are technică și fantezie,..ar merita promovat și lăsat să acționeze. De restul,. doar umplutură,.poate portarul mai are câteva clase.