Pe lângă baza de la mare, există planuri importante și pentru poligonul de la Smârdan, din județul Galați. Potrivit sursei citate, acolo ar urma să fie dislocat un batalion de tancuri. Acesta va servi pentru pregătirea echipajelor europene pe tancurile americane Abrams. Poligonul va fi extins și dotat cu piste noi și sisteme moderne de ținte. Ministrul Apărării, Radu Miruță, a confirmat că la Smârdan se fac investiții constante pentru antrenamente.
„Se fac frecvent și constant antrenamente la Smîrdan. Sunt investiții în desfășurare la Smîrdan și continuă”, a declarat ministrul Radu Miruță pentru G4Media.ro.
Acesta nu a putut însă confirma dacă numărul soldaților americani trimiși acolo va ajunge la 500.
Spania a refuza ca nu-și compromite interesele pentru războiul altora, Anglia a declinat, Franța lui țanțar nervos Macron se agita dar nu o baga nimeni in seamă. S-a găsit Romania țară în derivă, sinucigașa să se riște niște drone iraniene, să aibă televiziunile de știri pe ce bate câmpii și constănțenii și deveselenii , nepoții lui caru din Caracal să se “bucure” de bombardament. Te prinde disperarea cu am prostit in asemenea hal.
Spania și Anglia au refuzat dimineață, dar la prânz când s-a trezit Trump s-au răzgândit.. 😅
Spania a refuza ca nu-și compromite interesele pentru războiul altora, Anglia a declinat, Franța lui țanțar nervos Macron se agita dar nu o baga nimeni in seamă. S-a găsit Romania țară în derivă, sinucigașa să se riște niște drone iraniene, să aibă televiziunile de știri pe ce bate câmpii și constănțenii și deveselenii , nepoții lui caru din Caracal să se “bucure” de bombardament. Te prinde disperarea cu am prostit in asrmenea hal.
scapa europa davoi, o bucurie
Prima data apare barfa( cică pe surse) și pe urma fapta. 90% din bârfe sunt întotdeauna adevărate.
‘Mde tataie
Sa nu devina Kogalniceanu o posibila rampa de primire a unor zburatoare iraniene.
SUA are ditamai baza militara la Incirlik .
Sau nici Turcia nu este de acord cu folosirea bazei pentru atacarea Iranului ?
In mod normal , ar trebui sa se lupta cu Iranul pe teritoriu american ….
Dar cu circa 780 de baze militare in toata lumea este normal pentru SUA sa puna in pericol alte state .
Erdogan nu a vrut sǎ lase portavioanele și navele de rǎzboi americane sǎ intre în Marea Neagrǎ ca Robinette Biden sǎ-l ajute pe Comediantul Zelenski, iar pentru asta SUA au luptat cât au putut ca Erdogan sǎ pice, sǎ-l aducǎ pe slugoiul lor la putere și sǎ declanșeze rǎzboiul mondial. Nici acum turcii nu sprijinǎ nebunii fiindcǎ știu ce va urma. Doar trotinetiștii râd tâmp când linsecaratǎ un deget și fac ce li se ordonǎ.
SUA vrea sa ne atraga si pe noi intr-un conflic? Nimeni nu i-a pus la dispozitie bazele din tarile lor, vine la noi ca avem o sluga in fruntea tarii care pt putina indulgenta din partea lui Trump ar face orice, ne-ar vinde si pe noi. Fac totul dupa modelul ”noaptea ca hotii” nimic nu se trece prin parlament sau nu consulta poporul.
Măi, fricoșilor, v-ați dus la armată ca să vă dea statul haine și casă? Ar trebui să vă pensioneze la 70 de ani că și așa frecați menta prin unități.
SUA are ditamai baza militara la Incirlik .
Sau nici Turcia nu este de acord cu folosirea bazei pentru atacarea Iranului ?
In mod normal , ar trebui sa se lupta cu Iranul pe teritoriu american ….
Dar cu circa 780 de baze militare in toata lumea este normal pentru SUA sa puna in pericol alte state .
Mai degraba pentru reincarcarea aeronaveke cisterna. Pericol nu prea e cata vreme toate rachetele iraniene si-au avortat focoasele pana ajunge la tinte.