CM 2018. Neymar duce Brazilia în sferturi

Naționala Braziliei s-a calificat în sferturile Cupei Mondiale la fotbal, după ce a învins Mexic, scor 2-0, luni, la Samara.

Golurile meciului au fost marcate de Neymar în minutul 51 și Firmino în minutul 89. Neymar, care a dat un gol și a contribuit la al doilea, a fost desemnat jucătorul meciului.

În sferturi, Brazilia va întâlni învingătoarea din meciul Belgia – Japonia.

Alexandru Visan 3297 Articole

3 Comentarii

1. Cred ca Neymar a fost desemnat actorul meciului,merita un cartonas rosu, la fel ca Ronaldo, astia parca inainte sa dea cu piciorul in minge urmeaza scoli de actorie de mana a doua.

• Aveti mare dreptate!Nesuferit individul asta! Cred ca am sa renunt la a mai urmari meciurile, poate MECIUL , Braziliei numai din cauza lui Neymar, cel care zice ca nu va juca niciodata la Real Madrid , ca si cum cei care se ocupa de transferuri/vanzari ar fi la discretia lui.

2. Brazilia joaca mai inchegat de la meci la meci ! Neymar are fite de vedeta care uneori pot sa deranjeze dar asta este sarmul sau pobabil de fotbalist rasfatat ! Daca trec de Belgia brazilienii nu cred ca mai pot fi opriti sa castige titlul mondial !