Dinamo, învinsă de ASA Târgu Mureş

ASA Târgu Mureş a învins, vineri seară, pe teren propriu, Dinamo, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii I.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1 (0-1).

Golurile gazdelor au fost înscrise de Mureşan în minutele 66 şi 72, iar pentru Dinamo a marcat Bilinski, în minutul 44.

În minutul 58 Dinamo a rămas fără un jucător după ce Ricardo Machado a primit cartonaș roșu. Dinamo a deschis scorul prin Kamil Bilinski (44), dar ASA și-a luat revanșa în repriza a doua, după ce „câinii roșii” au rămas în zece oameni.

Tot vineri, Pandurii Târgu Jiu a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat în deplasare, cu Ceahlăul Piatra Neamţ, în etapa a XX-a a Ligii I.

Pentru Ceahlăul a înscris Sialmas în minutul 54, iar pentru Pandurii Matulevicius în minutul 59.