![Gaza](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2023/10/29/Gaza-1000x600.png)
Anunțul autorităților de la București că doar unii dintre cei aproximativ 260 de români care au cerut să plece din Gaza au primit acceptul să iasă din „fâșie“ a creat revoltă. Cei rămași sunt disperați și se întreabă când vor reuși să plece, relatează Digi24.
Îngroziți de ce ar putea să le rezerve viitorul, două românce care locuiau în Gaza s-au plâns la postul Tv și se întreabă cine a stabilit lista cu românii care pot veni acasă.
Româncă din Fâșia Gaza: „Noi nu suntem pe listă.(…) De ce nu iesim toți odată? De ce nu suntem evacuați toți odată? Când vom ieși noi? Murim azi? A fost greu, nu am dormit, noi când ieșim? Când vom fi evacuați? Noi vrem să înțelegem cum au fost selectate numele. (…)”
Cand v-ati maritat fetelor, v-a placut sa va puneti broboada pe ochi si acum vreti acasa la mama.
pai primii pe lista de salvati sunt oligarhii ucrani rothschild.
Pai ISRAELIENII SIONISTI VOR FI BUCUROSI SA.I SACRIFICE,ASA VOR IMPLICA SI ROMANIA IN RAHAT.PENTRU EI SANTETI NISTE ,,GOIM,,BAGATI BINE IN CAP ,,1NIMALZ ,,DE FOLOSIT.
Deci în afara de câteva românce islamizate si cu copii musulmani restul sunt atât de români pe cat cât sunt eu boșiman. Cred că mai bine-i lasă acolo.
Eu propun alt titlu. Din Gaza nu au fost repatriati 120% din romanii care erau acolo. Si daca nu, 10 din cei evacuati au origini ucrainiene? Cu un ? Ca sa nu va asumati.
Colonistii care au ocupat samavolnic teritoriile arabe sa ramana acolo, si-ai apere kibutzurile. N-avem nevoie de urmasii Anei Pauker, ori ale lui Nicolski! E suficient cupilu` lu` Walter Roman, os de ardelean neaos.
Cei refuzati sunt membrii Hamas,eu cand va spun ca suntem consdusi de idioti care dau cetatenia romana oricui,ca doar nu e gratis
Doamne ajută să le dea drumul mâine și celorlalți.