Scor incredibil într-un meci: 16 – 0

CS Afumați a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 16-0, pe Șoimii Pancota, în prima etapă a Ligii a II-a. Scorul la pauză a fost 9-0.

Potrivit liga2.ro, Şoimii Pâncota s-a înscris în campionat pe ultima sută de metri şi nu are niciun jucător profesionist în lot. Echipa s-a prezentat la meciul cu Afumaţi cu doar 12 jucători, toţi copii.

„Acest lucru s-a văzut imediat, gazdele reuşind să deschidă scorul în minutul 5. Până la pauză scorul a luat proporţii, Afumaţi conducând cu 9-0. În repriza a doua, gazdele au mai înscris de şapte ori astfel că scorul final a fost 16-0”, mai arată sursa citată.

Dunărea Călăraşi – Dacia Unirea Brăila 1-2

Meciul dintre Luceafărul Oradea şi Academica Clincei va fi reprogramat. Amânarea a survenit ca urmare a retragerii din campionat a celor de la FCM Baia Mare.