CM de Fotbal din Rusia

Rusia mai stă o tură

A patra semifinalistă a Camionatului Mondial de Fotbal din Rusia s-a decis sâmbătă seară.

Din păcate pentru ţara gazdă, echipa Rusiei nu a trecut de reprezentativa Croaţiei. A fost 2-2 după 12o de minute de joc şi 4-3 după executarea loviturilor de departajare.

Primul gol al partidei a fost înscris de ruşi, prin Denis Cerîșev, în minutul 31. A egalat Andrej Kramaric, în minutul 39. Prelungirile au stat altfel. Croații au trecut în avantaj după reușita lui Domagoj Vida (100), însă Mario Fernandes a restabilit egalitatea în minutul 115.

Următorul meci al croaţilor va fi contra echipei Angliei. Miza, un loc în marea finală a Campionatului Mondial.