Steaua Bucureşti – Slovan Bratislava 3-1, în meci amical

Steaua Bucureşti a învins pe Slovan Bratislava cu scorul de 3-1 (1-1), joi seara, într-un meci amical de fotbal disputat în stagiul de pregătire din Antalya, la Calista Sports Complex din Belek, potrivit Agerpers.

Steliştii au deschis scorul în min. 14, când micuţul brazilian Leandro Tatu a marcat cu capul din centrarea lui Andrei Prepeliţă, Peste doar cinci minute liderul din Slovacia a egalat prin Lester Peltier (19). Steaua s-a desprins în repriza a doua, când Adrian Popa a înscris simplu, în urma centrării lui Mihai Costea (58), iar Mihai Costea a punctat dintr-o acţiune personală (75). Meciul a început cu o întârziere de 15 minute, din cauza faptului că arbitrii întâlnirii au fost blocaţi în trafic.
La Steaua a debutat cu acest prilej Gabriel Iancu, venit iarna aceasta de la Viitorul Constanţa.