Cotidianul: Ce eveniment credeți că are mai multe șanse până în 2030? Să fiți suspendat din funcție sau să fiți însurat?
Președintele Nicușor Dan: Asta cu suspendarea din funcție. Adevărat că mă străduiesc să respect toate obligațiile. Știți că, pentru orice lege pe care Parlamentul o aprobă, am un termen de 20 de zile pentru a o promulga. Am respectat cu sfințenie toate aceste chestiuni procedurale, tocmai pentru a nu avea orice fel de discuție.
Președintele Nicușor Dan: Pentru evenimentul personal, desigur că el se va întâmpla.
Cotidianul: Se va întâmpla?
Președintele Nicușor Dan: Da, da.
Cotidianul: 100%?
Președintele Nicușor Dan: 100%.
Cotidianul: De ce un bărbat care nu s-a căsătorit până la 50-55 de ani mai face acest lucru?
Președintele Nicușor Dan: Este o întrebare personală, deci o să răspund cu o anumită precauție. Au fost multe… Eu cred că gestul ăsta trebuie luat într-o perioadă de liniște și reflecție a vieții tale.
Cotidianul: Deci credeți că acum a sosit momentul?
Președintele Nicușor Dan: În toată perioada profesională au fost extrem de multe lucruri care s-au întâmplat.
Se va insura cind va gasi o cale de a ascunde sifonarea spagilor prin conturile „concubinei prezidentiale”….ar trebui sa-l consulte pe bolojan si pe ciolacu sa afle mecanismul de la ei….ca au mai multa experienta in functii publice.
Cind va gasi o cale de a ascunde sifonarea spagilor in conturile EDITAT”….ar trebui sa-l consulte pe bolojan si pe ciolacu sa afle mecanismul de la ei….ca au mai multa experienta in functii publice.
Multa valva pentru nimic! De ce ne-ar interesa pe noi cand se insoara Dan`?! A, da, cica este cam penibil cand se duce in vizite oficiale prin alte tari. Oricum, nu se duce prea des … Ba da, in Moldova si in Ucraina, dar aia au alte probleme, nu se sinchisesc de chestii din astea. Apropo, ma tot intreb de ce cei care comenteaza nu-si folosesc numele, ci fel de fel de pseudonime, care de care mai ghiduse. Rusine, frica?!
Se INSOARA,când o zbura PORCUL de la Cotroceni!!.
Votat din frică…
La ce am ajuns?!!!
Degeaba se insoara acum, important era sa fi fost insurat cind a candidat la Presidentie! S-a mai si dus la sfintirea picturilor catedralei cu concubina si copii. Prost exemplu, dar e gresala a protocolului Patriarhiei!!
WTF cares! I don’t.Dorm liniștit și fără vreo informație în domeniu. Oricum,adolescenții tineri sau bătrâni, nu se căsătoresc din principiu.
Cine a adus curentul ăsta…..?? intreb doar …!
cand? cand se va oua si va deveni closca
Exista cu siguranta un motiv foarte serios pt. care inteligentul nostru olimpic Nicusor ,nu sa casatorit pana la virsta asta, cu toate ca are cu prima concubina a Romaniei ,doi copii destul de mari ca varsta.
Nicușor Dan se chinuie cu termenele, dar presa… verigheta. Pe bune, ne pasă de cancan, nu de Grindeanu și blocajele lui?
Vrem soluții! Hai la substanță și progres, nu la nimicuri politice…
Băăăăăăăăăăăă EDITAT, întrebarea nu e personală ! E doar o întrebare .
Daca nu va place la Pastele cailor, atunci dupa ce umileste si barbatii carora le-a umilit intai femeile.
Cica Georgescu s-a oferit sa-l naseasca…
Nu! Chiar nu e cazul ca acest Nicusor Dan sa fie inoportunat de presa cu asemenea imixtiuni in viata lui personala. Ce face si sustine presa in legatura cu o eventuala casatorie a lui Nicusor Dan e mahalageala pura. Cu siguranta, neamul romanesc nu trebuie sa fie interesat de situatia matrimoniala a presedintelui, ci de prestatia lui politica. Atat si nimic mai mult. Zic sa ne revenim.l..
Nu! Chiar nu e cazul ca acest Nicusor Dan sa fie inoportunat de presa cu asemenea imixtiuni in viata lui personala. Ce face si sustine presa in legatura cu o eventuala casatorie a lui Nicusor Dan e mahalageala pura. Cu siguranta, neamul romanesc nu trebuie sa fie interesat de situatia matrimoniala a presedintelui, ci de prestatie lui lolitica. Atat si nimic mai mult. Zic sa ne revenim.l..
daca dragoste nu este, nimic nu este. Ce-l tot flenduriti pe nenea asta defectu’lu’bot? ILEGITIM, BAI! VOTURILE SUNT BRAND STALIN!
1. „Eu cred că gestul ăsta trebuie luat într-o perioadă de liniște și reflecție a vieții tale.”
2. „Cotidianul: Deci credeți că acum a sosit momentul?
„Președintele Nicușor Dan: În toată perioada profesională au fost extrem de multe lucruri care s-au întâmplat.”
Monsieur le Président … maică …. , carevasăzică acum :
1. Sunteţi ȋntr’o perioadă liniştită şi aveţi timp să reflectaţi la nemurirea sufletului deoarece : Patria Mamă funcţionează ca ş’un ces elveţian ; CCR’u merge brici ; Salarii şi pensii bune ; Utilităţi ieftine ; Cocălărismu’ / miserupismu’ / misecuvinsmu’ au dispărut ; Politicienii se gândesc numai la bunăstarea poporului .
2. Acum sunteţi ȋn afara oricărei perioade profesionale şi aveţi timp pentru reflecţie .
Apropo , n’o lungiţi mult că daru’ de nuntă va fi slab având ȋn vedere cum „creşte negativ” valoarea salariului şi a pensiei .
În rest , s’auzim numai de bine că de rău suntem sătui !
Bine spus la pct 2 numai că invitații vor fi …din altă lume …
Întrebarea despre căsătorie la o vârstă când omul are deja copii și există și un raport de funcții președinte reporter …o consider deplorabilă , impertinenta ….nu aș pune întrebarea asta doar unui prieten cu care mi-aș permite altfel este jalnică lipsită de sens și de profesionalism complet irelevant jalnic jignitoare inclusiv la adresa copiilor lui a soției a rudelor lor etc ..este o chestiune pur personală ….oricum dacă nu ne plac politicienii de astăzi aceștia sunt rezultatul presei ei sunt regizori care ne prezintă clasă politică .. dacă presa ar avea un standard politicienii nu l-ar putea încalcă …
Daca o va face fara tam tam ,in cadrul strict familial,e un presedinte ‘de nota 12 din 10’,vorba lui Trump
Daca o face nunta ca Vasileasca cu Manta sau ,mai rau,ca Simion Gura de AUR, e un zero barat
19:43 şi 20:48 = ?
Se aprobă doar comentariile agreate / comentatorii agreaţi ?
În rest , ……. de rău suntem sătui !
Ce activitate profesionala ? Egiptenii construiesc un oras de la zero, acest domn nu a dat cu bidineaua pe trei cladiri cat a fost primar.
Pe doamna Mirabela ați întrebat-o? S-ar putea să răspundă ca președintele Tramp: Însurătoare cu Nicușor? Nu am în agedă, eventual o să mă consult cu copiii când mai cresc.
Asta era prima mea grijă că nu e însurat Nicușor.
Facem ce facem tot spre Evul Mediu tragem.
19:43 = cenzură ?
Trebuia să’l laud sau să’l ridic ȋn slăvi pe domnu’ preşedinte ?
Trebuia să scriu o epopee / baladă despre trotinete şi aritmetică ?
Poate un Haiku ?
În rest , ……. de rău suntem sătui !
De sa se insoare? Care-i problema daca vrea cu amanta fara sotie?
un sef de stat, nu se poate fara sotie si cununie, nici moral, nici psihic si fizic.
De asta se luptă atâția oameni să ajungă președinte în România. N-ați văzut cât de mare era lista de candidați? Odată ajuns președinte, ai în sfârșit liniște, timp la dispoziție și te mai poți ocupa și de viața ta proprie. Păi, căsătorie sprâncenată, Nicușoare!
PS. Johannis a găsit în sfârșit timp să se odihnească cât a stat la Cotroceni. Acum e obosit de nu mai poate.
robotelul de cuvantul poate in+vers si in+drum+e dupa in…catiile Clo…co…til…
Toate raspunsurile legate de oficierea casatoriei, date de N.D. sunt neinspirate.
Apoi,
„Eu cred că gestul ăsta trebuie luat într-o perioadă de liniște și reflecție a vieții tale.”
Ce liniste iti mai trebuie cand ai doi copii deja mari? Nu l-au linistit si convins?!
Realitatea ……?
Lui N.D., acum, nu-i mai convine (nu mai poate) sa afirme ce ar fi afirmat probabil alta data. „Nu considera o necesitate , oficierea etc……” Treba domniei sale. Trendul in comuniune, este cel pe care l-a practicat si el pana acum.
Dupa ce te-ai dus „sfios” pe la Catedrala…..cum sa mai afirmi asa ceva?!
Sa-i uram „Casa de piatra”! In avans.
Iar daca este atent si respecta cu sfintenie timpul pt semnare a hartiilor, asta nu inseamna ca nu poate avea un cadou–-suspendarea. Motivul pt care cei din opozitie l-ar suspenda oricand daca ar putea, daca ar avea sustinere in parlament, nu-i legat de timpul in care semneaza sau nu acte, ci de toate deciziile pe care le ia pt tara si romani, care ne afecteaza sau nu in interior si exterior, numirile pe care le face…..sunt multe altele.
” În toată perioada profesională …” băi nene, despre ce „activitate profesională” vorbești tu că de muncit nu prea ai prestat pe nicăieri!? După ce ai trecut pe lângă Sorbonne crezând că ai și absolvit-o păcălind pe naivi, ai fost și ai rămas doar un propagandist sorosist-progresist-globalist-lgbtist!? Știi care-i ghinionul naivilor care au pus ștampila pe tine? Urmașii…
Dupa ce ziarul Cotidianul a fost maritat, e cazul sa se marite si Nicușor al vostru.
A însura..însurare…e la fel ca mâncarea cu mâncărimea…
Adică n-a găsit omul o zi in atâția ani să meargă la ofițerul stării civile să intre în rândul oamenilor normali… înseamnă că au probleme grave de mentalitatea…sau de altă natură…
Deci dacă nu trăiești după dogme religioase nu ești normal.
Normalitatea înseamnă să-ți vezi de viața ta fără să te preocupe viața altora.
Dacă normalitate e să faci nuntă-circ la Măciuca mai bine lipsă.
Prin opulența lor unele nunți au devenit grețoase.
Eu mă gândesc ce femeie în plină putere, de 40 și puțin cum e tanti aia de e cu el, totuși s a legat la cap cu gigelu ăsta? Cred că e și ea oleacă..
e invers l-a legat ca sa-l indrume dupa indicatiile Clotildei care-i prietena…insotitoarei…