Miruță atacă din nou PSD: „Gașca de la Craiova cu gașca de la Timișoara își fac diverse aranjamente”

„USR și PNL trag de sfoară pentru ca țara să fie scoasă din tentaculele astea în care în toate instituțiile statului, de cele mai multe ori, ca să ajungi trebuie să fii al cuiva”.

De (A.T.)
Miruță atacă din nou PSD: „Gașca de la Craiova cu gașca de la Timișoara își fac diverse aranjamente”

„USR și PNL trag de sfoară pentru ca țara să fie scoasă din tentaculele astea în care în toate instituțiile statului, de cele mai multe ori, ca să ajungi trebuie să fii al cuiva”.

Radu Miruță, ministrul interimar al Apărării, a avut duminică un nou mesaj dur la adresa social-democraților. Acesta a declarat că partidele care au inițiat și votat moțiunea de cenzură în urma căreia a fost demis guvernul trebuie să vină cu o propunere de premier.

Acesta a mai adăugat că în acest moment nu mai există niciun element pentru a mai avea încredere în ceea ce spune PSD.

„Civilizat ar fi ca PSD și AUR să vină să propună ceva. Guvernarea unei țări nu este un joc politic, gașca de la Craiova cu gașca de la Timișoara își fac diverse aranjamente pentru a pune pe unul și pe altul într-o anumită funcție”, a declarat Radu Miruță.

Ministrul a mai adăugat că „avem o coaliție”, făcând aluzie la PSD și AUR.

„Acum avem o coaliție PSD AUR, au avut 281 de voturi în Parlament și au spus că modul ăsta în care tragi la răspundere pe cei care bagă mâna în banul statului nu mai este acceptat. Avem o coaliție, că această coaliție se împiedică, că nu reușește să-și desfacă șireturile de la picioarele legate încrucișat, e o problemă pentru România.

Nu înseamnă că așteptăm ca doar ei să facă ceva. Însă a fost luată o decizie la nivelul conducerii USR și PNL să facem front comun. Vom merge la Cotroceni cu același mesaje, susținem același lucru. Vă spuneam de cele două tabere, ca un joc cu trasul de sfoară. USR și PNL trag de sfoară pentru ca țara să fie scoasă din tentaculele astea în care în toate instituțiile statului, de cele mai multe ori, ca să ajungi trebuie să fii al cuiva”, a mai precizat Radu Miruță.

Distribuie articolul pe:

7 comentarii

  1. Doar în visele tale, Incompetentule pedesaurist, USR are un electorat stabil și sub 12% nu scade. Poate PSD ajunge la 9%, că după ce a băgat țara în rahat până la gură, acum o apasă pe creștet și tot mai mulți români fac ce le cere imnul, se deșteaptă. Mai ales că sacul e complet gol și găurit și nici datorii mari nu mai poate face PSD pentru a mitui iar electoratul, pe datorie.

  2. Foarte tare asta: ‘…USR și PNL trag de sfoară pentru ca țara să fie scoasă din tentaculele astea în care în toate instituțiile statului, de cele mai multe ori, ca să ajungi trebuie să fii al cuiva…’ – al cui, mai exact? Al carui partid?
    Poate asta este unul dintre motivele pentru care cei competenti sunt dati la oparte. ‘Sa vina ai nostrii, ca sunt mai buni. Uite, avem o lista…’ Si cine si pe ce criterii face lista asta?
    P.S. – nenea asta spune ceea ce stie tot satul, dar acuza satul… 😉

  3. Degeaba îți bați gura măi Miruță.
    „E dificil să eliberezi proștii de lanțurile pe care le venerează” Voltaire.

  4. Nu uita, incompetentule!! Fara Bolo nu mai pupati guvernare!! 9% scrie pe fruntile voastre.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.