Preşedintele a declarat că suntem în valul doi al epidemiei de coronavirus şi lucrul cel mai dramatic este că mulţi români îşi pierd viaţa

Atacantul echipei Juventus a jucat în ultimele două jocuri ale ţării sale, mai întâi un amical împotriva Spaniei şi apoi împotriva Franţei în Liga Naţiunilor.

În mulțimea de știri îngrijorătoare legate de COVID-19 sau cele legate de scandalurile cu diplome false ale oamenilor lui Ludovic Orban a trecut aproape neobservată o informație care ar trebui să ne alarmeze.

Liderii USR au transmis că „o instituție cheie a fost capturată pentru următorii ani”: „PNL nu a avut niciun fel de opoziție. A fost doar o mascaradă”.

De asemenea, doi bebeluși și două mame au aflat că au Covid în urma testelor făcute. Activitatea unității medicale este afectată

Extrapolând la populaţiile României, ori Germaniei, ar fi reieşit, pentru cele două ţări, nu mai puţin de 15.000 de noi îmbolnăviri pentru România, respectiv circa 70.000 – în cazul Germaniei