Trecerea la ora de vară nu modifică mersul trenurilor aflat deja în vigoare. Toate garniturile vor respecta orarul prevăzut, însă vor pleca după noua oră oficială. Trenurile aflate pe traseu după ora 03:00 își vor continua drumul până la destinație. Dacă orele de plecare se suprapun în intervalul critic, trenurile vor pleca în ordinea rangului. În stațiile de frontieră cu țările vecine, circulația se va face după graficele stabilite.
„Trecerea la ora de vară nu modifică mersul trenurilor în vigoare, circulaţia se va efectua conform orarului prevăzut în mersul trenurilor. Trenurile operate de CFR Călători vor circula după ora actuală (de iarnă) până în noaptea de 28/29 martie a.c. la ora 03:00, care va deveni ora 04:00. După ora 04:00, trenurile vor pleca la orele din mersul de tren în vigoare, respectând ora oficială de vară”, a transmis CFR, potrivit News.ro.
Istoria orei de vară în România
Ora de vară a fost introdusă în România pentru prima dată în anul 1932. Sistemul a funcționat anual până în 1939, fiind apoi întrerupt în timpul războiului. Autoritățile au reintrodus această măsură abia în anul 1979. Din anul 1997, România respectă regula europeană de schimbare a orei în ultimele duminici din martie și octombrie. Deși Parlamentul European a votat pentru renunțarea la acest sistem, decizia finală aparține fiecărui stat membru.
Pe calea ferată 😂😂😂…
O mare tampenie cu schimbarea orei. Alte tari au renuntat demult. Ai nostri tare incapatanati si prosti.
Formularea este improprie. Asta dacă nu , la noapte, se produce un miracol. Trenurile din România (mai mult) stau, nu circulă. Iar asta se întâmplă în tot cursul anului nu doar în noaptea ca de se schimbă ora…Iar acest lucru îi scapă din vederi primului ministru caruia (zice-se) nu-i scapă nimica…