Odată cu discutarea bugetului pe unul din grupurile interne ale PNL a dat un mesaj de răzvrătire Hubert Thuma. Liderul CJ Ilfov s-a declarat nemulțumit de faptul că premierul și coordonatorul pe București al PNL, Ciprian Ciucu, nu țin cont de doleanțele sale.
În mesajul transmis Thuma subliniază că deși a discutat despre buget cu premierul și acesta l-a asigurat că va fi abordată tema cu alți colegi, situația a fost lăsată în aer. „(…) Iar Ilfovul, din nou, pare să fie tratat cu dispreț. Vreau să vă asigur că acțiunile pe car ele voi întreprinde în perioada următoare nu reprezintă altceva decât apărarea intereselor și drepturilor celor 1 milion de oameni care locuiesc în Ilfov.

De asemenea, Thuma mai amintește că PNL are în jur de 1.150 de primari care merită respect și echitate.
Citește și: Harta puterii în PNL. Câte filiale controlează Thuma. Cine sunt liderii anti-Bolojan ANALIZĂ
la finalul lunii februarie, șeful CJ Ilfov preciza, într-o posatare publică.„Cât despre bugetul Ilfovului pe 2026, aștept întâlnirea pe care mi-a promis-o premierul Ilie Bolojan. Cu cifre, cu argumente, susțin alocarea către Ilfov a 5% din IVG-ul încasat în București. Am spus în mai multe rânduri că, până se va face reorganizarea administrativ-teritorială, accept oricând să facem un buget comun cu Bucureștiul pe care să-l distribuim apoi în mod egal pentru fiecare cetățean din zona metropolitană. Dacă s-ar respecta această logică, bugetul CJ Ilfov ar crește de minimum trei ori”.
Oricât de sus se cocoață unii, acaparează bogății, vieți, se ascund în luxoase palate, nu pot scăpa de originea de primate și de moarte!
Deci un mare poet a spus:”nu-i nimeni drac și nimeni sfânt”
… Toți suntem primate. Vă spun și eu: Ajunge! Atât!
Pe romani nu-i intereseaza intereseaza mascarada ursarilor.
Asta ar fi tare de tot. Pe scaunul Bratienilor la P(d)NL sa vina „romanul”neaos Thuma…..Colonie, colonie……
Hubert Thuma,Dominic Fritz,Kelemen Hunor,Klaus Iohannis,Ludovic Orban etc.!Cândva îi aveam pe Burebista,Decebal, Ștefan cel Mare,Mircea cel Bătrân,Avram Iancu și se temeau de noi romanii sau turcii sau alți trepă.duși?!Acum nu speriem nici cio.rile de pe gard !
Bolojan tace și face.Sa crape toți cercopitecii și cacalinopitecii liberali și de orice fel.Plea…va și…tii,tot plea…va
@ S-au umflat penele pe ei, de sezon ?
Domnule Radu Eremia – Redactor-șef adjunct , de cît timp o avertizare între doi colegi de partid , are rolul de amenințare ?
iar il dezgropati pe Thuma:))oameni seriosi
liberalii il sustin pe acest cinstit, inseamna ca si ei sunt la fel de cinstiti. Le-a fost bine si lor cand s-au lins pe gherute din alea 133 miliarde?