„În urma unei discuții deschise, am convenit să ne coordonăm pașii următori în fața acestei crize provocate artificial, în Parlament, în Guvernul interimar și la consultările de la Palatul Cotroceni.
Nu mai putem accepta argumentul unei false stabilități care să acopere blocarea reformelor și risipirea banului public.
Colaborarea noastră este garanția că modernizarea instituțiilor, onestitatea în funcția publică și realizarea investițiilor strategice vor rămâne pe agenda țării”, au transmis PNL și USR.
Cei doi lideri au mai subliniat că acțiunea aceasta nu este realizată pentru cele două partide, ci pentru țară.
„Nu facem acest lucru pentru partidele noastre. O facem pentru România”
Mai au de tâlhărit, vândut etc.
Trăiască justiția!
Caragiale forever!
Ia nu mai faceti voi nimic pentru Romania ca va fi mult mai bine pentru tara!
Ha, ha! Fâs 👎
Din păcate sunteți mai puțini… ferească Dzeu de alegeri anticipate că v ați fript
Și chiar crezi că o să fie mai bine cu AUR?
Tu chiar crezi că ăia au un proiect de țară,de dezvoltare, să-ți fie ție mai bine?
Ăia nu sunt decât o gașcă de oportuniști care s-au prins că scandalul,circul și maimutareala vine mănușă românului (unora) și lor le merge bine.
AUR nu o să fie niciodată la guvernare pentru că nu vor, ar însemna dispariția lor.
Da, nu o fac pentru partide, ci pentru sefia partidelor! Amintesc de altii de dinaintea lor sau de acum: MRU, Boc, Dragnea, Veorica, Soso, Simion
USR și PNL trebuie să rămână solidare în acțiunea lor comună. PSD să vină cu soluția, este logic. Corect evaluează Hunor, PSD a lansat o aventură politică fără niciun plan, nicio soluție, PSD pare o găină fără cap, de 48 de ore nu a produs nimic politic.