![1296902003Steve-Buscemi-cu-Kelly-Macdonald](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2018/01/08/1296902003Steve-Buscemi-cu-Kelly-Macdonald-e1715590775243-1000x600.jpg)
Actorul american Steve Buscemi a fost dus la un spital din New York după ce a fost atacat de o persoană necunoscută, scrie The New York Post.
„Steve Buscemi a fost atacat în centrul orașului Manhattan, devenind încă o victimă a unui act de violență întâmplător în oraș”, a declarat pentru publicație un purtător de cuvânt al actorului. El a mai menționat că Buscemi „este bine și apreciază binele tuturor, deși este incredibil de trist că i s-a întâmplat asta în timp ce se plimba pe străzile din New York”.
Atacatorul lui Buscemi a scăpat, iar poliția îl caută.
Potrivit publicației, acesta nu este primul caz de acest fel de atacuri neplăcute asupra oamenilor din New York. Anterior, actorul Michael Stuhlbarg a fost lovit în cap cu o piatră în timp ce făcea jogging.
Steve Buscemi este cunoscut pentru rolurile sale din filmele Miami Vice (1986), Reservoir Dogs (1992), Pulp Fiction (1994) și Fargo (1996).
Nu-i nimic, cateodata viata bate filmul, dupa cum se si vede! La propriu!!
Nea Stevene, nu mai e de stat in gaura aia imputita in care tot felul de derbedei se amuza batand oameni nevinovati, femei, copii si alta lume batrana. China e noul Eldorado. Sau, poate India, Pakistan, ca-i ceva mai palpitant.
Steve Buscemi este cunoscut pentru rolurile sale din filmele „Miami Vice” (1986), „Reservoir Dogs” (1992), „Pulp Fiction” (1994), „Fargo” (1996) și „The Death of Stalin” (2017).
https://www.youtube.com/watch?v=ytA-0xTYRUo
:)))