USR se face frate cu AUR, ca să treacă moțiunea. Liderul deputaților USR-PLUS, Ionuț Moșteanu, anunță că partidul a negociat cu reprezentanții AUR pentru susținerea moțiunii de cenzură și arată că împreună cu aceștia au 122 de semnături, ceea ce înseamnă că vor putea depune moțiunea de cenzură.
USR PLUS scoate 80 de „gloanțe”: ”Să votăm urgent moțiunea de cenzură”!
Anunțul arată disperarea useriștilor de a scăpa de Cîțu și ai lui, în condițiile în care Dan Barnea spunea în luna aprilie despre partidul condus de George Simion că este unul de „extremiști”. „Dacă dăm oricât de mic credit unui astfel de partid, nu știu unde putem ajunge”, a spus vicepremierul, la Digi24.
In fond cele doua balamale sunt creatia serviciilor; mai exact a doua falange din servicii. De ce nu ar colabora pentru o motiune daca asa crede sistemul de cuviinta?
Citu atentat la siguranta nationala !
O să devină AUR Plus! Adică tinichea, capac de bere.
Aiurea.
Motiunea va pica. PSD (doar o alta aripa a securitatii) nu va vota o motiunea a USR sau AUR. Iar USR (care si astia tot securisti sunt la fel ca PNL) si AUR nu vor vota o motiune a PSD.
Sa vedeti cum dupa ce se va da comanda de catre politrucu cinic, ce explicatii de tot rasul se vor servii poolimii despre de ce nu trebuie sa plece „penalu’ meu” din functia publica din fruntea bucatelor.
Teatru ieftin jucat de actori prosti dar aroganti si cinici ptr un auditoriu infantil.
Intre timp NOI prosperam iar voi saraciti.
LA SUSPENDARE , PARTICIPA SI USR CU 80 DE VOTURI , CARE SUNT NESESARE PSD SI AUR SI UDMR , DAR UDMR NU SE STIE CUM VOTEAZA SI DE ACEEA 80 DE VOTURI DE LA USR SUNT IMPORTANTE SI DECI V-A PARTICIPA LA VIITOAREA GUVERNARE DAR FARA PNL .
Tinerii ciordaci useristi nu fac numarul de trecere a motiunii nici daca li se alatura batranii ciordaci de la UDMR,dar care moghioroli nu misca altfel de cat si cum le dicteaza marele ciordac de rea credintza in acte,Papion-voda,ca langa ala,pe langa alte nenumarate ciordeli,spera sa ciordeasca Ardealul,macar atat cat li s-a dat de pomana pe vremea lui Hitler si Mussolini.
Incorect ! AUR se face frate cu USR, ca unii au peste 15% si altii au coborat pe la vreo 6-7
Da.incepe sa fie. interesant…
Cel mai urit rol îl are
JohAnuss în toată povestea asta că el a vrut GUWERNUL. Lui…
#Pompilica ai ajuns pe aratura.Nu mai promova discordie ca ajungi un gunoi pe aratura.Acum la lucruri serioase.AUR-ule nu te cred atit de naiv sa promovezi o motiune de cenzura impreuna cu fatalaii USR+,numai daca a-ti supt aceeasi tita.Voi,AUR,nu intelegeti ca USR+nu iese de la guvernare,ci vor doar inlocuirea lui Citu(eventual cu tractoristul bihorean Bolojan/Bolovan).Daca mergeti cu acestia veti fi trasi pe sfoara de catre Ioha care va numi un alt PM si aceeasi coalitie.PSD-ul vrea indepartarea intregului Guvern Citu si imposibilitatea Clampaului Ioha de a instala un alt guvern al lui.Solutia este PSD-AUR-UDMR,ca numai asta e posibila si chiar ar fi benefica scotindu-l din joc pe IOHA care apoi poate fi si suspendat.
GUVERN DE USR SI PSD SI AUR SI UDMR , DUPA MOTIUNEA DE CENZURA !
Mda.. Tocmai s-a dat liber in UE la naștere pentru bărbați,. Deci, acu care rămâne gravid dintre ei ?? Sau nu se pune problema, doar au punga goală,.Oricum să te aliezi cu infractori, criminali, lepădături de tot felu grupați in AUR,. apoi categoric nu te deosebești..Și chiar mă intreb, pe cine dreaq reprezintă ăștia ?
Ha ha ha ha …
Re evaluați de progresiști cei care până mai ieri era arătați de ei că fiind extremiști naționaliști…
De râsul curcilor…
Dracul și- a băgat coada …
El sa mai meargă la vot.
Ce mă? Un nou serial de desene animate? Io chiar o să mă uit la el, știi ce zic?
aur nu trebe sa voteze cacialmaua baarna(ungur)csolos de julien de zalau(ungur,roman si frantuz-cu mecla ca bivolaru)sa se descurshe soros pi banii lui KIKIrau
Depun motiune de cenzura impreuna, dar cati din usr vor vota actiunea? Aici e cheia: cati voteaza!
sper sa nu fie in fapt frati oricum…. ha!
Vai, da cum se poate ca baietii destepti, cinstiti, frumosi si fara carateristici sexuale evidente sa se alieze cu primitivii sosoci, putind a vodca si caviar rusesc? Stai. o fi pentru Rominia lucrului bine fuckut?