De luni, începe o perioadă cumplită. Nu doar de restricții. Se amplifică și neîncrederea în cei care ne conduc.
Nu-mi face plăcere să public lucruri care mă privesc. Dar, un articol al meu despre Cristian Rizea (o lepră între alte poame și bandiți ai tranziției!) l-a întărîtat pe Rizea ca pe un turbat. Și pe el și pe cucoana care l-a scărpinat.
Până să murim de grija altora, ar trebui să vedem ce-i cu țara noastră și cu necazurile noastre. Iar noi semănăm cu spațiul unui experiment intrat în situația de ghinion.
Fără priorități economice stabilite de stat și fără eliminarea serviciilor secrete din competița economiei de piață nu vom face decît să prelungim chinul
Realitatea Plus a declanșat o nouă operațiune de spălare a unor cadavre politice. După Negulescu Portocală și Cristian Rizea, specializați în introdus rahat în ventilator, a fost luat la rînd și generalul Gabriel Oprea.
Președinte bătut cîmpii, lăudat, ocazie bună „muie PSD!”. Stop. Relansat mască, distanță, spălat mîini. Stop! Ziariști repetat întrebări. Stop. Președinte fentat răspunsuri. Stop
Mai schimbă cineva rezultatul oficial al alegerilor? Cine are chef să cerceteze și cum să verifice diferențele de 4-5-10 voturi cînd s-a jonglat cu sutele! Ce procuror și ce judecător își pierd vremea cu așa ceva?
”O Românie fără hoție” începe să atîrne pe tot felul de panouri publicitare. Mai ales în Transilvania. Dacă vii cumva de afară începi să îți păzești buzunarele.
Nouă ne arde buza după aceste aparate, iar ele stau în depozite pentru că nu știe nimeni dacă sunt bune sau nu, iar managerii de spitale nu vor să arunce banii
Președintele dă, des, întrebarea mai departe. Este un semn că habar n-are sau că se ascunde după o tehnică banală de profesor încurcat de elevi.
Doi oameni ar putea lămuri, cel puțin în parte, dosarul Baneasa. Gabriel Popoviciu și Traian Băsescu. Traian Băsescu nu va spune nimic.
Cel mai slab și mai caraghios ministru din toată istoria învățămîntului românesc a luat una dintre cele mai curajoase și corecte decizii de după 1990.
Răspunsul în dodii al premierului ne trimite cu gîndul la președinte. N-a apucat să-i ceară aprobare!
Să vină toate neînțelegerile numai din dorința liberalilor de a se distanța de cruzii lor parteneri politici? Sau, se lucrează, din greu, la un nou proiect?
Dacă operațiunea petrecută deja în văzul lumii la Sectorul 1 s-a putut încheia cu bine, nu cumva se poate același lucru și la alegerile parlamentare din 6 decembrie?
Ce-i atît de fierbinte în Centrul Vechi ca zona turstică să nu poată funcționa fără o secție de poliție special alocată? Nu sunt destui acoperiții și turnătorii? Exact ca în politică!
Cu siguranță și eu sunt unul dintre marii admiratori ai poporului american. Dar în nici un caz al derapajelor de acum și nici al uneia dintre taberele aflate în cumplitul război electoral.
Se umflă în pene să ne arate că el este președintele României dar se dă de gol cu fiecare apariție. Ba nu știe, ba nu este treaba lui, ba nu poate, ba este deranjat de întrebare
Florica Cruceru a ales după ochii minții și ai sufletului său. Si tot ce a pus pe simezele muzeului din Constanța sunt capodoperele ochite de o ființă cu o sensibilitate aparte
Un cititor al articolului publicat în Cotidianul.ro a postat următorul un comentariu privind organizarea festivalului Pride la Sibiu. El face o legătură între poziția președintelui
De îndată ce Ionuț Cristache a anunțat vestea la început de ”România 9” am început să înjur. Nu-i destul că au spurcat Universitatea din Cluj?
De ce în acest festival al mîndriei homosexualilor și lesbienelor este implicat și Consiliul Județean al Elevilor Sibiu?Asta n-o înțeleg. Cu ce rol și cu ce contribuție?
Și, dacă ajunge la 20.000 pe zi? Pentru Iohannis este tot aia! Alegeri cu orice preț, chiar dacă numărul morților ar crește înfricoșător și cineva s-ar gîndi să-i includă la rubrica de crime!
Povestea unui mic bordel ambulant pe Coasta de Azur nu-i decît o pată de culoare pe portretul unei lumi din care Cristian Rizea vrea să iasă curat și acuzator. Cum ziceam, prostul înțepat se umple singur de zoaie și de sînge!
Nu înțeleg ce-au vrut Petre Roman și Cornel Dinu? Un loc la tribună sau un proiect? Nu înțeleg de ce au lăsat sentimentul că au girat-o pe Gabriela Firea și de ce s-au așezat lîngă ea?
De la cine să învețe tinerii noștri fotbaliști ce este lupta? De la Mircea Sandu? De la Adrian Mutu? De la președintele FRF cel nou?
