Copiii, asemenea adulților, trăiesc cele mai variate emoții, pozitive și negative, însă, spre deosebire de adulți, copiilor, mai ales celor de vârstă mai mică, le lipsesc capacitățile necesare să își conștientizeze emoțiile, să le numească și să le exprime într-un mod adecvat. Pentru părinți, o adevărată provocare este felul în care aleg să reacționeze atunci […]
Articole scrise: