În comparație cu luna precedentă (ianuarie), Cotidianul a înregistrat o creștere de 33,5% a cititorilor unici. În ceea ce privește afișările, creșterea este de 13% față de ianuarie, după cum arată datele SATI.
De la relansarea sa oficială, pe 28 octombrie 2025, Cotidianul a înregistrat o creștere de 390% a cititorilor unici.
În ultima lună echipa Cotidianul a venit cu o serie de materiale exclusive. În primul rând, Cotidianul a arătat că un ministru PSD, Ciprian Șerban, a mințit în CV și a fost exmatriculat, material preluat de majoritatea publicațiilor.
Cotidianul a avut corespondență specială și de la Washington, unde președintele Nicușor Dan a mers la Consiliul de Pace al lui Donald Trump.
Citește și: Cotidianul, creștere de aproape 200%, la trei luni de la relansare. Vă mulțumim că ne citiți!
Numeroase analize au fost făcute pe teme de interes public. Situația pensiilor speciale, limititarea cumulării pensiei cu salariul specialilor de la stat sau situația sporurilor bugetare au fost sub lupa echipei Cotidianul.
De asemenea, subiecte legate de politică externă, justiție sau economie au fost atent dezvoltate în analize de autorii sau colaboratorii Cotidianul.
Ce inseamna „citiori unici„?un „nou concept„sa ascundeti falimentul?
In conditiile in care afisarile/publicarea comentariilor cititorilor fie „unici„ fie „multipli„este nula,din cauza cenzurii lui Rog ?
Din cauza scandaloasei cenzurii digital act UE ,a bilderbergului zis Ursula careia v-ati supus ca o presa progresista
neomarxista lasa,mincinoasa servila,dezinformind pt.a creea „noua ideologie„pe gustul lui Soros?Ce vor astia,Tara noastra? Slugi federaliste ce sunteti,masluitori ORDINARI!
Serios? V-au murit laudatorii?
„Ziar serios!”Serios ? Big brother nici nu-ti permite sa-ti postezi comentariul ,iar daca ti-l admite, cenzura te desfiinteaza. Scoliti de Popescu-Dumnezeu bajietii si fetele de la Coti!
Eu am venit dupa Zachmann :). Succes!
Cand ti-or trimite concomitent 20 de rachete la Deveselu, scutu’ ala o sa fie bun sa faci ceva maro pe el.
l-ati trecut pe tatucu Cornel in Cismigiu, iata si urmarile. Mai aveti un cenzurici cam de stanga si va primeniti de tot. Oricum, felicitari, ne mai varsam lupul din noi, vorba unui tovaras vechi ceausist…
Vai, vai, vai, v-au murit laudatorii?
Ii tradeaza sondajele de opinie care au ramas la acelasi nivel sau chiar mai jos, hahaha !
Daca ati fi destepti si ati avea o cenzura mai indulgenta, v-ati dubla afisarile.
Trebuie remarcat ca totusi nu mai aveti cenzura aia batuta in cap pe care ati avut-o pana la reformarea ziarului. Remarcabil si ca ati eradicat toti trogloditii cu excesele lor de marlanie, fixisme, grobianisme si putinism exacerbat.
Cotidianul ajunsese in procent de 90% gazeta putinofililor.
Un ziar serios!!! Echidistant. Daca vrei sa gasesti un adevar despre un subiect, fara sa fie cosmetizat sau distorsionat, cauta-l pe ”Cotidianul.” Totusi …prea multe blocari de mesaje scrise ale cititorilor, semn ca presa se teme sa lase libertate totala.