„Ieri, 01.05 în jurul orei 21:00, pe timpul executării unei misiuni de menţinere a ordinii şi liniştii publice în staţiunea Mamaia, un echipaj de jandarmi a observat un barbat aflat într-un autoturism, care avea în dreptul feţei o bancnotă şi un plic autosigilant transparent. Jandarmii au procedat la interceptarea şi legitimarea persoanei, solicitându-i să prezinte eventuale bunuri sau substanţe interzise deţinute” potrivit Jandarmeriei Constanța.
Bărbatul le-a oferit oamenilor legii o bancnotă de 10 lei, dar și plicul în care ținea substanțele interzise.
„Jandarmii i-au adus la cunoştinţă faptul că darea de mită constituie infracţiune şi este sancţionată conform legislaţiei în vigoare. Cu toate acestea, persoana a insistat, afirmând că poate oferi şi alte sume de bani aflate într-o borsetă din autoturism, adică 7950 lei” potrivit Jandarmeriei Constanța.
În acest caz a fost sesizată Direcția Generală Anticorupție. Bărbatul a fost dus la sediul Poliţiei Mamaia pentru continuarea cercetărilor.
Fraierul ăsta nu a sesizat că mita se dă la Guvern , premierului ?! Și nu la jandarmi …
prins un gainar. Prindeti reteaua ca in curand se vor vinde drogurile ca tigarile.
Banuiesc, aveti si voi copiii!