Amânarea lucrărilor, riscantă
Edilul admite disconfortul creat de șantier, dar susține că amânarea lucrărilor ar duce la o prăbușire iremediabilă a malurilor.
”Toată lumea știe că se surpă malurile și cad în apă, iar apa mănâncă din maluri în fiecare an. E normal să le punem în siguranță.
Proiectul tehnic, care va presupune lucrări de îndiguire din beton, în apă, nu se poate face decât dacă golești lacul.
Eu am două posibilități: să nu fac nimic, iar situația să continue sau, pentru că am deblocat acest proiect, să îl executăm.
Știu că va fi o perioadă de disconfort în acest an, dar e bine să facem ceea ce este corect, când este corect”, a precizat Ciucu, în conferință de presă.
Graficul lucrărilor
Termenul de finalizare a lucrărilor rămâne sub semnul întrebării până la viitoarea întrevedere dintre primar și constructor, care va stabili un grafic precis.
”Dacă vor dura mult, îi dăm drumul mai devreme și golim lacul mai devreme. Dacă vor dura puțin, mai împingem acest termen”, a transmis Ciucu.
Păcat, mare păcat. Sunt câteva parcuri mai mari în tot orașul ăsta, total insuficiente în jungla de automobile și beton, și sunt lăsate în paragină. Pentru că ăsta este cuvântul, paragină.
Interesant ar fi sa stim cand se goleste Parlamentul Romaniei pt. ca si acolo este neaparat nevoie de niste reparatii si consolidari .
AM INNOTAT IN PARCUL HERASTRAU DUPA 1990 , ARE ADANCIMEA DE CIRCA 1,50 METRII , BUNICUL MEU A LUCRAT LA PARCUL HERASTRAU , PROBABIL CA IN ANII 1950 CAND S-AU CONSOLIDAT MALURILE , DACA SE TRAGE APA DIN PARCUL HERAUSTRAU TREBUIE REPARATZIE TOTALA DE CONSOLIDAREA MALURILOR CU OTZEL BETON SI CU STALPI DE BETON LA MALURI ! DUREAZA MUT TIMP PANA SE CONSOLIDEAZA TOATE MALURILE DIN OTZEL BETON , VA RURA CATI-VA ANI DE LUCRU LA MALURI ! CRED CA LACUL HERASTRAU ESTE MAI VECHI DE PRIN ANII 1932 !
risipa de bani, tot bucurestiul e santier, gauri, gropi, plus lucrari la liniile de tramvaie, restrictii pentru sapat la metrou… plus imbecilitatea de a inchide strazi pentru „promenada”