UPDATE Administrația Prezidențială a anunțat oficial „încheierea colaborării” cu Ludovic Orban
„Președintele României, Nicușor Dan, și consilierul prezidențial, Ludovic Orban, au decis de comun acord încheierea colaborării. Decizia a fost luată în termeni amiabili. Președintele își exprimă aprecierea pentru activitatea domnului Orban și îi urează success în proiectele viitoare”, se arată în precizarea Palatului Cotroceni.
***
„Sigur că cei de la USR îi folosesc imaginea preşedintelui, până la urmă o să ajungă să-i enerveze pe simpatizanţii lui Nicuşor Dan prin faptul că abuzează efectiv de imaginea lui Nicuşor Dan”, a spus Orban săptămâna trecută.
Cotidianul.ro a încercat să îl contacteze pe Ludovic Orban pentru un punct de vedere, dar momentan, fără răspuns.
Ludovic Orban a fost numit consilier prezidențial pentru politică internă în luna octombrie. Activitatea sa la Cotroceni a început pe 6 octombrie.
Nicușor Dan, susținut în campanie de Ludovic Orban
Ludovic Orban și partidul pe care îl conduce, Forța Dreptei, a fost printre formațiunile care au ales să meargă alături de Nicușor Dan la alegerile din mai, deși la precedentul scrutin Orban se retrăsese pentru a o susține pe Elena Lasconi.
Ca in toate declaratiile comise de Cotroceni si aceasta se contrazice in propriul mesaj…Pentru ca nu se poate vorbi de o colaborare fructuoasa cand administrezi un shut cuiva, ba chiar sa spui ca despartirea ar fi fost amiabila!?
nu a vrut sa schimbe garda pesedista, iata ce sfaturi primeste!
Nu m-ar mira sa-l aduca pe Ciolacu sau pe Ponta, ca aia stiu, stiu multe.
Sau pe Nordis-Ordonanta 13…
Ludovic, băiat de securist ca și fratele lui Leonard, comisar de limbi în UE, a uitat acel slogan de când erau copii frații Orban: “ dai în mine, dai în fabrici și uzine”! Păi cum să critice chiar partidul de suflet al lui ND ? Asta nu se poate! USR este mai presus de toate! Sper să nu fiu cenzurat dar nu sunt sigur! USR e în tot și în toate!
Mai mult ca sigur dosarul lui Orban cu achizitiile din pandemie va fi aruncat pe piata! Asta e motivul, nu balivernele lui Nicushor. Despre Voiculescu, userist pregatit in Austria si cu inalte studii fara studii si fara diploma de pe la Viena, cu radacini de neam de suristi, momenta e prtejat inclusiv prin numirea lui consilier de soi la Cotroceni. ONESTUL suprem se pisa si bine face, pe cei care l-au ales.
PS: Publicati voi alta data comentariul.
ND n-are ambitz daca n-o numeste pe Clotilde in locul cobzarului…
Cel mai corect ar fi ca toti politicienii carew au fost pana acum si si-au batut joc de tara asta ,la fel de romani ,sa fie eliberati din functiile politice definitiv si pt. totdeauna .Romania nu mai are nevoie de acesti oameni care nu au facut nimic si au incasat foarte multi bani.
Se pare că domnu’ Ludovic Orban a uitat de zicala : „Gura bate
……..autocenzurat din proprie iniţiativă.Apropo , lăsând toate la o parte se pune ȋntrebarea : A greşit ceva ?
În rest , s’auzim numai de bine că de rău suntem sătui !
12:07 = cenzurat ?
Nu cred că textul a fost mai „dur / rău” decât alte comentarii , dar dacă aste este viziunea ….
În rest , s’auzim numai de bine că de rău suntem sătui !
N.Dan nu se poate „lepada” de USR! Fara ei………..
Afirmatiile lui Orban contrariau.
„Sigur că cei de la USR îi folosesc imaginea preşedintelui, până la urmă o să ajungă să-i enerveze pe simpatizanţii lui Nicuşor Dan ……….”
Cum se putea ca N.Dan sa fie pus pe functie si cu ajutor masiv din partea USR si sa ‘inghita” ac. declaratie?! cand pe Voiculescu il ia consilier cu atatea probleme pe care inca nu le-a catificat?
Afirmatiile lui Orban au contrariat opinia publica, erau contrare a ceea ce a facut sau declarat pana acum N. Dan.
„Activitatea sa la Cotroceni a început pe 6 decembrie.” Demis inainte sa inceapa munca…..