Cea mai mare parte din țară (instituții, partide, ong-uri, ziare și televiziuni) refuză să recunoască uriașa problemă cauzată de anularea alegerilor din decembrie 2024. Avem președinte, avem parlament, avem guvern, gata, putem merge mai departe!
Uniți cu toții, încercăm să dregem ce au stricat pro-europenii, adică partidele pretins democratice, mai pe șleau spus coaliția PSD-PNL ajutată de asociațiunea politico-parlamentară a ungurilor din țara noastră.
S-au chinui degeaba. În loc de felicitări, Donald Trump i-a spus lui Nicușor Dan că trebuie să „lămurim mult mai bine” anularea alegerilor. A spus-o abia instalatul președinte. Astfel, vom putea repara relația noastră cu Statele Unite. Noul președinte a rămas însă la tonul minor, de cuvîntări la portiță, la excursii și vacanțe, la rugăciuni și comemorări, intrînd și el în atmosfera generală de „plouă și se vede Luna”.
Ba, lătrăii de serviciu ai Comisiei Europene au început să hămăie la președintele SUA și la vicepreședintele JD Vance, Ioana Ene Dogioiu fiind chiar promovată pentru oțărala comandată și interpretată ca la cratiță. Lunile au trecut, s-au înmulțit sancțiunile și anulările de conturi pe youtube și tiktok, mai ales ale celor care nu se exprimau cu lugu-lugu la adresa noii puteri.
Ba, mai mult, un fel de ficțiune civică a cerut declanșarea unui război împotriva războiului hibrid, în fruntea căruia să se așeze chiar Nicușor Dan, iar la comandă să fie unul dintre talibanii de la Consiliul Național al Audiovizualului.
Cercetarea și procesarea judiciară a crimei politico-democratice din decembrie 2024 a bătut pasul pe loc. Chiar și singurul dosar (Albu Rodica din Ploiești ) scăpat din ghearele celor cu salarii și pensii speciale s-a blocat într-un sertar. A fost pus în așteptare, la filtru. Drept pentru care, la București, președintele și premierul, plus PNL și USR, se văd călare pe cai mari și nărăvași, în vreme ce, din afară, anularea alegerilor prezidențiale de anul trecut arată prost, abuziv, nedemocratic, iar juridic, încropit în cel mai grosolan mod. Pentru autoritățile din țara noastră și pentru o mare parte din electorat, n-au contat nici Raportul Comisiei de la Veneția și nici Raportul anual al Departamentului de Stat al SUA.
Abia într-un tîrziu, după ce România a fost scoasă din Programul Visa Waiver, după ce a fost ignorată și marginalizată în mai toate negocierile pentru clarificări de poziție ale Uniunii Europene, abia atunci au început să pîlpîie îndoielile și să apară mai multe semne că întregul edificiu încropit în România politică a anului 2025 stă încă pe o fundație de nisip.
Așa, pe neașteptate, în haoticul și dezinvoltul proces de „reducere a deficitului bugetar” (concept mono-mental cu pretenții de monument al redresării, lansat de președinte în campania electorală și dat pentru început spre desțelenire pe mîna transportatorului de povești Dragoș Anastasiu), președintele României iese și dă un semn. Zice că nu-i de glumă. Am putea crede că povestea cu vizita sa în SUA, „probabil în anul viitor”, în loc să se lase cu o invitație, s-a lăsat cu un avertisment și cu o convocare a ambasadorului României la Departamentul de Stat.
Oricum, într-o declarație deloc bîlbîită, Nicușor Dan a zis că „anularea alegerilor a fost un uriaș eșec”, că „serviciile secrete nu s-au implicat suficient” în problema anulării alegerilor. Ba, o înregistrare mai recentă, care n-a prea circulat, îl arată spunînd că în acest caz, „cei care au greșit trebuie să plătească”.
Plătesc Klaus Iohannis și Marcel Ciolacu, Marian Enache și Toni Greblă? Sau judecătorul de la Ploiești care n-a executat ordinele și a admis plîngerea doamnei Rodica Albu?
Nu avem nici o informație oficială că o operațiune de lămurire a anulării alegerilor din România se desfășoară și în capitala americană. Dar, după toate pozițiile exprimate de Antony Blinken și Departamentul de Stat din timpul administrației Biden, un proces similar s-ar impune sau chiar se pregătește și acolo.
Anularea alegerilor din România nu putea fi o operațiune „locală” din moment ce pozițiile SUA și ale președintei Comisiei Europene au fost publice și au produs efecte.
Se ocupă și americanii de pedepsirea celor care s-au implicat din partea lor la punerea în operă a crimei politico-democratice de la București? Sau toată puterea noastră politică aflată la cîrmă se opune cu încăpățînare oricărui decont și nu vrea nici o lămurire pe cale judiciară. Se mulțumește cu rezultatul și încearcă să dreagă situația. Și mai mult de ochii lumii, președintele Nicușor Dan zice că vinovații trebuie să plătească.
Vrînd-nevrînd, îmi aduc aminte de o vorbă pe care am auzit-o în copilărie: „Nu există rahat pe care să-l îngropi atît de bine încît să nu mai miroase niciodată!“

Tot nu ati terminat cu diliul?
ateu, atei, substantiv masculin
1. Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități.
Iar eu cred in existenta ZEULUI stravechi PIE/3000 BC („*Dyḗws”) … cel al CERULUI cel INALT si LUMINOS … numit de neamul nostru GETO-DACIC si DACO-ROMANESC … chiar si pana astazi … drept DZEU/DomnulZEU/DumneZEU !
Sa ne uitam pina la 126.
E trist, dar adevărat..
S-au chinuit degeaba.”
Cel mai mult se chinuie omulcare este acum la Cotroceni, care trebuie sa joace rolul de presedinte si nu poate.
Dar ne facem ca ploua. de te duci inconcediu pacolo pan teleorman, te mananca balaurii, chacamas pa mormantu vostru da dzigani nespalati nehaliti puradei da teleorman, chacamas pa militia ruemena de dzigani, numa dzigani in militia rumena da teleorman, se sterg la chur cu destu si dau cu chacat pa pareti, tezaurul da holanda traditii stramosesti, dat cu chacat pa pareti la veceuri, dadeavas mhue cu chacat la tat neamu da dzigani nespalati da teleorman; chacamas pa justitia voastr de dzigani, dzigani unusiunu sipacolo, numa balauri dzigani; Ne facem ca el participa la conferinte, la sedinta guvernului de azi, ca totul e bine.
„S-au chinuit degeaba.”
Cel mai mult se chinuie omulcare este acum la Cotroceni, care trebuie sa joace rolul de presedinte si nu poate.
Dar ne facem ca ploua.
Ne facem ca el participa la conferinte, la sedinta guvernului de azi, ca totul e bine.
Dumnezeu este la începutul tuturor lucrurilor, fiind creatorul universului și începutul existenței. El nu are început în sens temporal, ci este veșnic, dincolo de concepte de timp.
Deci Zamolxis nu putea deveni Dumnezeu.
„Noul președinte a rămas însă la tonul minor, de cuvîntări la portiță, la excursii și vacanțe, la rugăciuni și comemorări, intrînd și el în atmosfera generală de „plouă și se vede Luna”.”. Poate noul presedinte este constient ca nu este presedinte ales, este doar impus. Din acest motiv nu participa la evenimente oficiale (ziua marinei, festivalul Enescu, la multe altele) El isi continua viata privata ca un cetaten de rind.
De ce crezi că altu tot rumîn ar fi mai ințelept,. Ai auzit soluții din gura lui,. Ai auzit doar lozinci, slogane și povești,. Omul e dus cu sorcova impreună cu toți legionarii lui care-l păzesc..
Doru Popescu, Zalmoxis a fost ales rege si Mare Preot. El i-a invatat pe daci sa traiasca in iubire si sa nu se teama de moarte dar in lumea de dupa, sclavii nu puteau intra.
Era o triadă, Gebeleizis (soarele, lumina creatorul nevăzut), Zamolxis şi zeiţa mamă.
Zamolxis nu era Creatorul, nu era Dzeu. Dzeu este Creatorul tuturor lucrurilor vazute si nevazute.
Foarte potrivita concluzia acestui articol si chiar pe intelesul tuturor! Felicitari autorului!
Cam asa merg lucrurile pe ciur u asta SOV ie Tica, nimic nu e trainic…Daca nu Ani Nihil Law Grebla care a trecut prin ce a trecut Drag Nea redevenind doc CIL, mai ca o luam de buna cu 24 Noie Embrie…
Orice nebun este ferm ca el reprezinta etalonul unei societati. Unii il au reper pe i.antonescu, altii pe n.ceausescu si ultimii pe „Calin,te iubim” !
maestre orice comentariu pertinent are aceeasi valoare ca si unul fara rost intr-o lume in care cenzura a devenit atotstapanitoare…desi lumea curge si in noile repere socio-politice Romania nu mai este decat terenul de aservit globalistilor si proeuropenilor care , oricata propaganda s-ar face, tot o minoritate raman dar nimeni (dintre ei!) nu-si mai pune problema legitimitatii lor…aceasta aberatie este de fapt consecinta anularii alegerilor si cu cat aceasta aberatie va trena mai mult cu atat efectele ei vor fi mai nocive…apare din nou acelasi paradox al „presedintelui” mirat ca s-au anulat alegerile dar perfect convins ca acest determinism cauza-efect (din care a rezultat ca „presedinte”) este legal…”matematica” lui se opune logicii si legile care sfideaza logica nu pot fi decat strambe!
NU mi-am parasit niciodata NEAMUL nostru de pe taramul NOSTRU… iar Zamolxis a trait acum 2550 de ani in cadrul neamului nostru stravechi GETO-DACIC … fiind SLAVIT mai intai ca Basileu si mai apoi ca DZEU !!!
Iar probleme ?
NU mi-am parasit niciodata NEAMUL nostru de pe taramul NOSTRU… iar Zamolxis a trait acum 2550 de ani in cadrul neamului nostru stravechi GETO-DACIC … fiind SLAVIT mai intai ca Basileu si mai apoi ca DZEU … !!
Făcea și Georgescu 💩praf. In locul mafioților actuali veneau alții mai flămînzi. Eu l-am votat în primul tur fara sa am așteptări prea mari daca iese. Pe tramp îl doare la basca de alegerile din Romania. El vrea sa mai cumpărăm ceva vechituri de la ei.Daca așteptăm să ne ajute marile puteri inclusiv Rusia sau China înseamnă că nu am înțeles nimic și ne merităm soarta😂Cred că iar voi fii cenzurat.
„Nimic trainic nu se va putea construi in acest mandat, fiindca are la baza ‘crima politica si democratica’ a anularii alegerilor.”
Crima politica ? Cu fas cistii te porti ca-cu fas cistii, nu ca francezii si nemtii. In Rusia exista fas cism ? A incercat unul cu influenta serviciilor germane, dar Putin l-a scos la plimbare la -40’C, i s-au strans artere ingrosate de la alcool si a predat bocancii. La inmormantarea „celui mai mare opozant al lui Putin” au venit vreo mie de dornici de coliva. Nici „Calin,te iubim” nu strange atatia !
Până si Zeii se vor plictisi intr-o buna zi sa tina isonul propagandei puterii si se vor hotari sa dea din casa. Asa e in povesti.
Va fi o poveste cu final fericit! 🙂
Tot asa, nu e suficient sa dai in Geo Orgiescu numai pentru ca se da credincios, tu fiind ateu practicant precum doruletz alo Genu de la Craiova care ne-a parasit lasand in urma un Zalmoxis rebegit…
Nu e suficient sa dai de pamant cu Geo Orgiescu ca sa nu fii pro SOV ie Tic…
Deci, anul trecut trei randuri de alegeri au fost castigate de partidele coalitiei actuale de aceiasi alegatori care, pretins, intre runda locale-europarlamentare si runda de parlamentare s-ar fi razgandit in 24 noiembrie la prezidentiale votand invers, pt ca imediat
aceiasi alegatori sa-si revina si sa realeaga coalitia!? S-a fraudat de3(trei) ori sau de 4(patru) ori sau O SINGURA DATA in 24?
Tu cand termini cu furatul de identitati, infantilule ?
Uriasa problema este ascunderea adevarului si, daca nu acum, cand se vor discuta si solutiona marile dosare?
Este treaba justitiei, nici macar a noastra. Si a lui DanDiaconescuDirect …
traiesti in epoca POSTADEVAR, gazetele sunt subventionate de la buget sa ascunda adevarul. Ti-a spus-o fiul securistului fara scoala, Orban: „cine nu sare, face inchisoare” ! In plus, padurarii SRI au facut doua partide, USR si AUR/URA, pentru a denatura adevarul !
Adevarul ne elibereaza si o mana spala pe alta si amandoua, fața.
Prima afirmatie ar trebui sa se constituie intr-un program iar a doua afirmatie explica impasul in care s-a ajuns.
Golul lasat de ascunderea adevarurilor este umplut de minciuni vinovate.
tomlin, ai spus un adevar care doare. Tocmai citeam o afirmatie a lui Trump, „multi si-ar dori o dictatura”.
Ati avut o dictatura suveranista, datorita aceleia platiti voi acum, Romania are cel mai mare nivel al dobanzilor la imprumuturi. ceausescu a vrut plata anticipata a imprumuturilor, de atunci Romania este stat rau platnic ! Prostia dictatorului criminal va urmareste si azi.
nu exista o problema „uriasa”. exista doar o perceptie care identifica o problema careia si s-a lipit atributul de uriasa. pentru nicusor si ceata lui de amibe nu este deloc o problema ci o binecuvintare. autoritatile se cred indreptatite sa-si manifeste vointa in orice mod cu putinta si asta fac. ati incercat sa cuprindeti cu mintea o structura statala care se prelungeste in teritoriu si in care partidele politice se infiltreaza si infecteaza tot ce misca? „democratia” poltica, care se desfasoara prin partide, este un cancer atit de metastaziat incit pentru a fi pe mai departe ingrijit si extins e suficient ca presedintia si structura statala sa fie la indemina limbricilor. pai nu asta fac autoritatile de dimineata pina seara ? adica se scarpina in coooor. cu minutelea alea doua pe care ni le arata nicusor…
Ai dreptate, un nou ceausescu va este necesar, imediat, ca voi nu pueti trai fara !
muhahahahahahahaha
uitasem de oxiuri… dar mi-ai readus aminte… exact aceeasi perspectiva… oxitomlin…
muhahahahahaha
Atat te duce capul, stie toata lumea, nu trebuia inca o demonstratie !
Ăăăă? Am rămas fără cuvinte, fara aer, fraților români! De ce și care e motivul? Ascultați acest mic video!
https://www.facebook.com/share/r/1YeqQSyoke/
Tocmai Constantinescu a făcut-o fără să spună o vorbă, noroc ca Marius Tucă l-a dat de gol! Cât tupeu la același (editat) util dar nesimțit crunt să se plângă de securitate când în fapt, el a comis-o?! Oauuuuuu!
Alegerile au fost anulate și repetate si pentru că în cazul extinderii războiului în Ucraina ,să nu fie eventuale probleme la București.
Așa ar fi daca treabă nu ar fi nițel mai complicata și că sa fiu înțeles ar trebui sa intre comentariul.
Dar nu intra!
cert e ca acum, cu un nou presedinte, intr-o noua vacanta, suntem pe cale sa trimitem trupe pe teren in Ucraina… Frica de alternativa si furtul nemernic la tableta ne-a adus aici!
Toni Greblă este în măsură să clarifice printr-o simplă declarație toată mârșăvia acestei lovituri de stat !
Și eu cred că o va face !
După ce se rezolvă într-un fel problemele dintre Rusia și Ucraina, de fapt între Rusia și SUA, cel mai probabil printr-un război între UE și Rusia, se va clarifica și problema alegerilor anulate din România.
Probabil că nu la fel de „pașnic” ca celălat, ci prin demisie venită direct de la cel cocoțat la Cotroceni, obligat s-o facă la îndemnul autorilor direcți ai loviturii de stat !
Luați cu încredere și plăcere, azi anunțase că sunt români la furat o pereche de lebede de pe Arges! Minciuni infecte! Sunt palestinieni, se aude limbajul pe înregistrarea scurtă aici https://www.facebook.com/share/r/16rbd1da28/
De Nistorescu, de ce ne găsească la deschiderea oricărui material acea publicitate cu datele personale și nu avem opțiuni să respingem cum se întâmplă la restul site-uri lor? E mizerabil! Vedeți că de asta l-a agățat pe Georgescu, pe baza acestor date obligatoriu să accesezi!
Altceva, circul pe internet zvonul că, anul viitor va fi suspendat mucul aiurit și infect, de asta se plimba și face poze plus video peste tot! Poate că a fost la numerolog de i-a spus ce îl așteaptă, doar in numerologie îți poți da seama dacă ești atent la interpretare ce se întâmplă. Da, ceva tentativă va fi în septembrie pentru că pare că vrea casa uriașă pentru el, amanta și progenituri, dar are destule în care să se mute în București păzit de SPP cu mașina la scară, nu se murdărește nimeni cu el, nu își aruncă nimeni scuipatul valoros pe un asemenea specimen, dar nu vad rezultatul pentru anul ăsta, în afara de lunile octombrie, noiembrie și decembrie care, efectiv, e interesat doar de soarta proprie și de stabilirea unui calendar pentru anul viitor în cazul scuipării din funcția supremă a statului român ocupată ilegal. Pentru 2026 scrie urat in numerologie la individ: va minți cât 6, va avea la fiecare informare cetățeni 6 mincinoși și escroci, 6 mizerii sau minciuni pentru că, cetățenii nu contează, pentru el sunt zero, nuli că existența vie! În aprilie va primi o veste cu executare spontan dar noua care-l va zgudui puternic în mai 2026, va fi prins cu mâța în sac și va fi zguduit teribil de cei din jur🙏🙏🙏, e prima zgâlțâială primită în acest mandat! Apoi, în iunie va fi pe cărări bătute cum e acum in august și din iulie e obligat să îmbrățișeze noutățile pe banda rulanta, noutăți dezavantajoase lui, asta va dura din iulie până în septembrie 2026, nu a învățat nimic din funcția ocupată și nici din viața trăită și pe copcă mizeria cu minciunile pe continuitate la purtător. Din ce vad numerologic dar doar pe scurt, toboganul e partenerul începând cu iunie 2026 cu succesuri pentru acest mincinos muc aiurit și infect 🙏🙏🙏. Anul 2026 va fi anul minciunilor crunte de la acest aiurit infect, de 6 ori mai multe că în 2025, va fi o crunta apăsare agasantă cu minciuni de peste tot sa rămână el la Cotroceni, ceea ce nu cred că se va repeta figura cu plantarea ilegal. Vom vedea!
Poporul roman nu este fas.cist de cel putin 80 de ani. Si nici in urmatorii 80. Deci Romania n-are vreo problema. Unii romani au probleme cu circulatia sangelui oxigenat la mansarda, fapt care le intuneca mintile, dar sunt prea putini sa constituie o opozitie, macar. Ei sunt cei cu „vorba multa, saracia omului” !
un om super-inteligent, GENIAL … PROPHETIC-chiar, sa pre-avertizeze asta (razand trisst de BND si ispravile lui mai proaste decat ale CIA, MOSSAD-ului si MI6 … :( anti-nemtesti = vezi NORDSTREAM-ul si efectul ANTI-NEMTESC al lui :| :) :o)
si totusi azi … la nemti
->
😎AfD😎
____________
OARE … oare e totul premeditat in lume , al nivel fundamental-politic? … oare razboiul de la urkani = PROXY!, e facut sub profunda cooperare a rusilor , nemtilor , chinezilor
DOAR PENTRU a ascunde caderea IRREVERSIBILA a DOLLAR-ului si … imensa paguba GLOBALA prin caderea lui mai ceva decat moneda fostului IMPRERIU COLONIAL MONDIAL … pierdut „a la PYRHUS” in ww2, LIRA STERLINA :( … cand trimisului mustaciosului la LONDRA (HESS) i s-a ras de CHURCHIL in nas /NO!/ … :|
cu urmarea ca CHURCHIL a fost urat de perdantii britannici dupa ww2 … „GROPARUL IMPERIULUI” asa i s-a zis dupa ww2
lui CHURCHIL = n-a mai fost RE-ALES pe vreme de pace, ca PRIM MINISTRU = … britanicii stiau, aflasera :| PATRONAL … au castigat ww2 DAR … au pierdut LUMEA/IMPERIUL !
La fel azi … mi-e mila si-s trist de ce pashte ursit … USA !
[Apropeaux … rusii vor confisca ODESSA ! Doar asa Ukrania e im-paci-uita pe veci = fara LITORAL la MAREA NEAGRA = ceva ce va usura JONCTIUNEA China … state din UE … dupa ce UE se destrama !]
:(
[macar daca umil, spasit si omenesc TRUMP PERCUTA -> in fata „DIVINILOR” care … au hotarat sa-i incheie …]
IQ~160
„NINGE PE FED!” … e pe cale sa se intampl…
Nea Cornel, am căutat informații despre mizeria care se practică individului Georgescu și ce am găsit: e arestat la domiciliu din 26.02.2025 și sunt mâine exact 8 luni de interziceri drepturi cetățean, în formă legală, dar nu am auzit de nicio hotărâre judecătorească definitivă! Am căutat tot despre arest la domiciliu pe chatgbt și ce credeți, citez „Durata este supusă unui termen rezonabil, ce nu poate fi mai mare de jumătate din termenul maxim special prevăzut de lege pentru infracțiunea respectivă.” Dacă individul nu a fost judecat, nu are decât dosare fabricate fara dovada vinovăției, de ce este menținut în lagărul lipsei de dreptul de a face personal? Mie îmi pute a altceva, pentru că, de 8 luni de zile forțează mizeriile politice vânzarea a tot ce există în țară, înțelegerea între mizeriile politice plus mucul aiurit și infect, sa ii țină ocupați cu Georgescu sa nu reacționeze și acționeze la ce distrugeri și vânzări se fac in tara! În plus, bănuiesc că, după ce mizeriile politice au semnat acte, ii vor da liber lui Georgescu la orice, dar nu așa repede, tocmai când nu se mai poate face nimic din cauza actelor semnate și înregistrate prin care plata despăgubirilor de către Romania va fi tripla! Am în vedere data nașterii acestui individ și data schimbării regimului politic 27.12.1989. Nu e la mișto ce scriu, este crunta realitate!
CG nu a fost arestat nicio clipa, are control judiciar. Dar minciuna este sfanta la aurari.
Omului ii trebuie o internare la Balaceanca. Acolo poate sa se creada si Zelea si maresalul raposat si Napoleon. Poate sa se creada chiar si Richard al III-lea si sa dea presedintia ptr o martzoaga. Bineinteles ca schimbul acesta il va face pe Tik-Tok, unde are 150 de influenceri.
La Balaceanca are sticla cu suc indulcit cu nanocipuri, asigurata la fiecare masa……[R]
Forma corectă este „să miroasă”.
Daca era Georgescu presedinte si SSimion premier nu s-ar fi anulat alegerea. Dar noi am fi stat la fel de rau cu americanii, ca aia nu suporta pe cei care urasc evreii. Mai nou, s-a trecut la neofas.cismul promovat de Dan Tanasa, faza pe bataie la locul de munca. Misto, ca sa inteleaga toti auriferii !
Esti asa de redus incat nici propaganda nu sti sa faci.
Eu nu fac propaganda, imi bat joc de voi. Sunteti atat de prosti ca nu va dati seama.
@tomlin – incerci tu sa-ti bati joc, dar in afara de obraznicia specifica securistilor cu IQ subunitar nu-ti iese nimic, iar efectul este contrar celui care ti s-a ordonat! nu m-as mira sa te beleasca pentru pagube aduse „cauzei”
daca si cu parca romania e pe duca.
Pentru tomlin: esti in gasca lui mucusor, o caricatura de infantil care,privit de oricine, te apuca plansul si rasulE din filmele cu Stan si Bran. Cu un zambet de comic tembel,asta nu me poate reprezenta ca presedinte,face natia si tara de ras.A facut-o deja.Cand o sa iasa in multime precum Simion sau Georgescu o sa se sature de huiduit,scarba si scuipat de la natia romana.E pus la carnma de ongeuri shoroshiste,macroni,ur sule si sholdovenii lui maia sandu, nu de cetatenii onesti ai acestei tari.Oricat s-ar screme,presedintele Trump va fi dezonorat sa stea de vorba face to face cu asemenea caricatura lipsita de cuvant,caracter,prestanta,etc. Un personaj care a hoinarit pe la proteste si alte golanii,nicidecum la practicat profesia studiilor cu care se lauda.
Cum sa lamureasca cei care au uneltit-o? Romania nu e doar o vaca de muls e si un teren de experimente. Nu pacaleste pe nimeni miorlaiaia cu americanii, oamenii stiu ca de acolo pornesc problemele si nu mai pune nimeni botul la jocul marionetelor schimbate in functie de gravitatea perioadei.
America e o mare corporatie si toate politicile lor se rezuma la protejarea monopolurilor, cum sa-i incurce coloniile pro-europene care devalizeaza tot in timp ce grosul ajunge la ei? Cum sa-i supere razboinicii, cand ei storc banii din armament si razboinicii ii ajuta sa mute grosul de la public la privati, cum sa-i supere devalizatorii, privatizam-tot-orii, vanzatorii, cand aia sunt vasalii lor bine platiti?
Ça todeauna,reflectie pertinenta,diagnostic precis,felicitari. Despre comentarii,récitation,si aveti o mica ” oglinda” à cea ce ar fi ” poporul” roman. Nu,nu à cazut atit de jos,nu s-a ridicat inca. Iar speranta,noua generatie,banane-blugi gauriti” s-a dus mai jos.
Cum, SUA nu mai dirijeaza Romania colonialist prin ambasadori? Acum o face direct de la Washington? Si noi stam ca paralizati?
Dar de ce e asta „a mai mare problemă „? Pt. că aci e una problemă MILENARĂ , de când s-a „adormit regele Decebal , ăștia d-aci au intrat la „somn , crezând că „mere și așa„ . nu deranjăm pe nimeni , pace și pretenie , Ce-o da Domnul etc. etc. Da , s-au FURAT ALEGERILE !Și ? S-au întors pe partea ailaltă . „„popor vegetal , popor Ciorănesc , „mioriticul Blegesc . Nici măcar de un FANAR de zăbavă . Somn și vise, nene .FANAR-ul și GALATA au echipă bă , somnambulilor . Nu e nici 10 ani de cănd Bulanii vestici și Bulenții trădători , era să-l dea gata pe Erdougan . Ați văzut cum a ieșit MELEONUL de cetățeni la Istambul și ANKARA , cu mâinile goale și cu copilandrii lor de 10 ani ?( AȘA SE EDUCĂ GENERAȚIILE VIITOARE, LA „LOCUL FAPTEI la podul Bosforului ) . ghinararii și questorii , au lovit Statul , LE-A DAT „BORȘU PE NAS „cu tot aliotmanul lor de baș – buzuci și țestoși solzoși SoroSei .
Se enervara trolii!
L’au avut pe Ceausescu 25 de ani. Au Securitatea de vre’o 80 de ani. L’au ales pe Iliescu de 3 ori, pe Basescu de 2 ori, l’au votat pe Johannis de 2 ori (si l’ar fi votat si a 3 oara dar nu s’a mai putut). L’au votat p’asta primar la Capitala de 2 ori. L’au ales p’asta presedinte si or sa’l mai aleaga.
Concluzia … vine de la sine
Ordinul de zi pe unitate al Sistemului securistoid: Se trece la rezistență instituțională cu orice preț și cu orice riscuri, se trece la represiune fără menajamente împotriva oricui deranjează și invocă stropșirea americană la Bucureștiul totalitar, tara da chacat, ftuvan ghura cu chacat, dzigani nespalati da teleormanu da chacat,bse trece la negarea sistematică și încăpățânată a realității neîndoielnice și cu justitia rumena da dzigani unusiunu, numa dzigagani da teleorman pacolo, se proiectează victoria continuă a agregării intereselor României cu ale Bruxelles-ului ucrainizat.
La ce foloseste ignorarea problemei?
Poate la aparitia mai multor probleme si a unor noi intrebari..
Ce spun presedintii tari despre „democratia din Romania” de dupa 1089 : ilescu” un stat capitalist de cumetrie”, constantinescu: „statul subteran ma invins”,basescu:”stat mafiot”, iohanis:” stat esuat”, dan nu spune nimica ca si cind statul nu ar exista, el pe carari de munte ca si Calistrat Hogas.
Pai Nicusor aplica zicala ca mai bine sa taci si sa zica lumea ca esti prost decat sa vorbesti si sa demonstrezi ca e o certitudine.
Lovitura de stat. Faptasii trebuie sa rasdpunda. De asemenea trebuie desfiintate ca nule, absolut toate incalcarile Constitutiei din 2020 pana astazi. Sunt ILEGITIMI! TOTI!
Hai ca esti tare: cine sa ia aceste decizii si masuri, CCR-ul ?
Este ignorată o cremă a antiromănismului prezentă la o televiziune , din sculare în culcare . Deține o gravă afecțiune psihică . Uneori se face negru de supărare . Cunoaște șmecheriile traficului cu țigarete . Are cîțiva ani lipsă în biografie , el fiind la post . Înjură ca la ușa cortului . Cine o fi oare ?
Marcel poarta palarie pentru a-si acoperi desertul C.R. Ani an, de aceea scoaterea ei e dezastruoasa, dar ce conteaza pentru darius cel titicacalosu Tom cel lin?
Ordinul de zi pe unitate al Sistemului securistoid: Se trece la rezistență instituțională cu orice preț și cu orice riscuri, se trece la represiune fără menajamente împotriva oricui deranjează și invocă stropșirea americană la Bucureștiul totalitar, se trece la negarea sistematică și încăpățânată a realității neîndoielnice și se proiectează victoria continuă a agregării intereselor României cu ale Bruxelles-ului ucrainizat.
Refuzul celor doua partide de a pune in executate REFERENDUMUL cu 300 de parlamentari , votat de o majoritate covirsitoare a poporului , si validat de CCR , PRECUM SI ANULAREA ALEGERILOR PREZIDENTIALE , sunt dovezi grave , de necontestat ,ale incalcarii democratiei si legalitatii in Romania ! Si cred ca nu poate ramine asa !
Nicio problema, mai dam o lovitura de stat ca-n ’89 si 24 noiembrie 2024, ambele SOV ie Ticae si ii legendam din nou pe-ai nostri…Nu va mai convine continuitatea din ’89 pe care ati incercat sa o frangetzi pentru o noua forma de continuitate, tot SOV ie Tica?
@Mai rau(11:49).O mare greseala a lui Georgescu este faptul ca s-a adresat uneori in termeni pe care cerebelele modeste nu le poate pricepe.Ti-ai divulgat singur categoria din care faci parte.
Jos palaria, d-le Nistorescu !
” Z: Dane, avem un post pentru tine. Vrei sa fii primarul capitalei?
N: Primar? Da, cum sa nu!
Si a ajuns primar ( de doua ori ).
Dupa o vreme:
Z: Acum avem o functie maare pentru tine. Mare de tot! Crezi ca poti sa joci rolul de presedinte?
D: Sa fiu chiar presedinte? Hai, că-ncerc.
Şi ( incredibil! ) a ajuns presedinte!
D: Ok, acum sunt presedinte. Ce fac?
Z: Ce sa faci? Nu faci nimic. Lasa lucrurile sa mearga de la sine. „
O fi si Dl Drula de la usr in grațiile zeilor? N-ar fi de mirare!
Cum Dumnezeu vrem noi sa lamureasca şoricelul danutz problema alegerilor anulate cand el a fost parte din scenariu ? Poate a jucat si el un rol minor, dar n-a refuzat rolul.
Cred ca gresesti! Asa s-au aliniat planetele cand Nicusor a devenit presedinte. A avut niste zile bune. 😂
Rolul jucat de sapca rosie primita de Alogenu secucu i in rezolvarea problemelor Romaniei a fost covarsitor, cu efecte pana-n ziua de azi…Traiasca si infloreasca ca sa rodeasca prietenia dintre popoalele ruman si „amerloc”!!! Fara firman de la noua Inalta Poarta nu e nimic constitutional…
Nici macar deficitu’ nu este atat de mare incat sa acopere imensa nedreptate a „crimei politice si democratice” din decembrie 2024!
Dl presedinte N. Dan inca mai este asteptat sa lamureasca aceasta chestiune.
Problemele cu care ne confruntăm acum țin de guvern. Este treaba guvernului, nu a președintelui.
Faptul că incălziți la nesfârsit ciorba cu președintele este pentru a nu cădea in irelevanță.
Asta pentru cei care v-au considerat relevanți.
Mai este un paradox! Unii telespectatori se uita doar la acele televiziuni care ii enerveaza si citesc doar articolele care nu le plac deloc; de ce Oare ?
Vai, ce plictiseala! Toti „plictisitii” se agita sa combata opiniile ne-plictisitilor. Cum asa?!?
Este un paradox..
„…sau Puterea de la noi incearca sa dreaga situatia.”
Si o drege atat de bine incat unii dăstepti vor sa infiinteze un Minister al Adevarului. Suntem, cum s-ar zice, la un pas de dic tatura.
e adevarat ca MISHTEUAX ante stia ca
la nemti va urca atat de periculos in preferintele electoral-DEMOCRATICE(!) ale nemtilor
AfD-ul ?
_______
Oare cate mai stie EXACT („exact” in sensul ca de veridicitatea unui adevar care poate fi folosita CHIAR SI CA
INSIDER KNOWNIG …pe BURSELE atat de trucate ale G7 ;) ! ;)
❤️🦋
(ce fost ANTE-PREZIS straniu-misterios/exact …in 17 august 2025 …lui TRUMP si de ce USA blocheaza „FIVE EYES” la informatiile privind …tradtativele subterrane intre Donald si Vladimir ? :o )
Asta cu blocarea informațiilor pentru „ceilalți Ochi” este o încercare de a băga zâzanie între Rusia și China, ca să se creasă că Putin trădează BRICS-ul !
„„@2+2=5 spune:
13 sept. 2023 la 20:49
Mishteaux va ante-zis si cand va incepe acest razboi prin procura (24 „joi”)
si ca Putin va pierde (doar temporar) la jemekerie in Ukraina, LOCAL, pentru a castiga GLOBAL (vezi ce-icu pretul OPEC+ al petrolului care-l va bloca pe Biden, sa fie de 2-oua ori POTUS, oricum e un SENIL = n-o mai duce 4 ani ! 😐 )
Mishteaux v-a mai zis (straniu: inca de-acum ani, inca din timpl cand marii sefi ai CIA si FBI semnau o hartie ca cum zice MISHTEAUX in cazul LAPTOPULUI studiat in Elvetia al lui HUNTER 😉 ) totul e pre-programat,
SI ACUM in vremi in care din cauze pierdute USA e obligata la adevar va spune acelasi MISHTEAUX ca BIDEN chiar e OUT si ca romanii chiar trebuie, MACAR SUBTERAN ASCUNS🤐🤐🤐, sa va pregatiti de o noua domnie a MARELUI BLOND❤️❤️❤️ … ca indiciu ca stiu ce spun … doar atat:
– ATENTIE la mega-catastrofa de la nemti in OCTOMBRIE (ei nici habar n-au ce deja li s-a copt ! 🙁 🙁 🙁 = Vai de BND !)
PS: Nu v-a zis mishteaux si ceva despre BALOON-ul chinezesc si despre „ochii pe butelie” (suspect de concret si periculos de detaliata „operatia” , ante-calendaristic chiar ;)) ?
E OK ca-n „3 septembrie” Romania s-a dovedit cu picioarele-n 2-oua luntrii …
asta-i va scapa de la razbunari (russo-americane, PUTINST-TRUMPISTE) mai tarziu (pe noua vreme a lui TRUMP ❤️❤️❤️si 🙁 Victor-ORBAN😢😢😢 cand Romania va fi … „de caruta” in privinta PUTERILOR GARANTE ! 🙁 = nu va puneti TOATE ouale in aceasi cos … fie el bide ist !!!)
Eu, „sub ochi lor” 🙁
va spun 🙁 chiar daca in gura nu v-o bag (asta s-o faceti voi) v-ajut cu „sfaturi” prophetice 😉 ! 🙁 )
SHALOM !”
__________
ROMANIA nici macar nu poate spune ca n.a fost anuntata de „RETEAUA CARAIMAN” via puerilitatile :( lui mishteaux
despre ce va urma si a urmat predictiei STRANIU-EXACTE de mai sus !
(„mintea de pe urma” … da-i-o Doamne romanului necajist si prrost!) :(
Avioane suveraniste!
Deficitul bugetar este problema.
Ciorba asta cu Petrache Lupu, pardon Călin Georgescu, incepe să mă plictisească.
Mircius, sa-ti spun cum esti? Nu meriti!
Nu ai voie sa te plictisesti de Mesia!
Anca Alexandrescu de ce nu se plictiseste? La fel ca toata iRealitatea-TV si Romania-TV……[R]
ce va deranjat in comentariul prin care D-le Nistorescu am subliniat ca nu trebuie sa fii contaminat de sloganul apa, hrana, energie ca sa stii ca FAO a fost infiintat in 1945 in Canada si ca doar ignorantii nu stiu ca unele rezerve sunt pe cale de epuizare…etc.
nu mai reiau ca nu vrea sa-i educ eu ii o va face viata…
Pai tocmai pentru ca este uriasa trebuie trecuta sub tacere, dar asta nu inseamna ca nu EXISTA .
Foarte corect si foarte adevarat! Principiul de baza pentru acoperirea adevarului si linistirea constiintelor ramane „nu rascoliti ra….l” !
Prin anularea alegerilor, statul mafiot a reusit sa bantustanizeze Romania. Mai iesim si noi pe la fratii moldoveni la o tuica si un spectacol si pe la ucrainieni
Ne-a vaduvit de un presedinte bautor de sucuri cu nanocipuri si prieten cu fiinte neumane.
Yoi, yoi, ce pierdere pe capul nostru!
Pacat, cu el, azi am fi putut avea alt imn, pe ala cu sfanta tinerete legi0nara si pe Potra premier.
Precedentul a fost creat, deci statul poate sa anuleze alegerile de cate ori vrea. Trebuie doar sa vrea…
a României e Caracatița de Tablagii Trădători (cu Pensii Speciale) și Șorțulețe Dâmbovițene de OBEDIENȚĂ MacroniZdă), cu Salarii Nesimțite, de la Stat.
Au băgat Țara în FALIMENT cu peste 220 miliarde coco datorie și refuZă să intre la Beciu’ Domnesc.
O problemă mai mică sunt UrCracii care au creZut că defilează la Kremlin. Iar acum ar vrea să fie și România făcută MUCI & terci în răZboi, măR🤮g…
● Știți voi ●
Chiar nu se intelege ca mamaliga nu face explozie nici daca-i atasezi un calup de trotil? Ce alta dovada mai vreti pentru ’89?
Nu-i adevarat.Repet , nu-i adevarat ce citesc ! Charlie dupa luni intregi de prostii postate grait-a un adevar !
Esti chiar tu,Charlie ?
Pros tia costa si asta e bine. Partea proa sta e ca nu pr.ostii platesc prostia. Prostia pros tilor e platita democratic de toata lumea.
Esti bun motane !
Lipsa de atitudine sperie enorm.
Ne lasa impresia ca merg la ori, ori, exact ca in campaniile prelungite si megalomanice.
Suntem o tara coruptă și nici o instituție nu face nimic.basescu cu johanis au fost doi groparii.romania la ora actuala nu are energie .petrol și gaze.Am dat tot ce am avut la alții.Suntem falimentari cu actuala clasa politica.Avem alegeri trucate cu acordul ccr.slugi am fost și slugi rămânem.dna ia banii degeaba tot ce misca în tara asta este condus de politicienii fără scoala care sunt slugile străinilor.
se vede ca ai gustat din apa, aer si energie cosmica. Pacat, acum la batranete…
Despre aberatia cu lovitura de stat data de stat am vorbit repetat, dar tartacutzele de plumb, vorba lu Irene, sunt refractare…
E o lege universala, cand intri sau doar calci in Ra hat, ideo logic nu te mai SPA la nici Marea Neagra…Mir os su ramane…
Am scris dimineața despre campania de strângere fonduri și ajutoare din străinătate! Este realitatea crunta pentru a liniști cetățenii din Romania! Cu ce drept cer de la cetățenii din străinătate ajutor dacă guvernul în frunte cu mucul aiurit și infect e obligat să asigure nivelul de trai al românilor? De ce cer ajutor la cetățenii români din străinătate, să iasă dracului în stradă să își ceară drepturile acești cetățeni! Nu să aștepte ajutoare în liniște în propria casă sau țară, nu e nimeni obligat să ajute, sa doneze, sa acopere jaful din buzunarul cetățenilor din Romania! Fiecare are problemele lui în străinătate , așa că, ieșiți dracului din casa zilnic și cereti-va drepturile până vi le vor da! Să iasă masiv în stradă, nu să îi protejeze pe escroci și hoți în frunte cu mucul aiurit și infect care nu stă la Cotroceni din cauza că îi e frica de revolta cetățenilor! Sa nu credeți că e doar POT în activitate, toți sunt pe cerut ajutoare din străinătate!
De ce nu-i dati jos si puneti premier pe fostul sef de galerie de la peluza societatii, ca ala aduce bani de acasa si da la toti !
Ce vremuri minunate ne-a fost dat sa traim cand afuriseam in cor imixtiunea in treburile noastre interne a SUA prin reprezentantii sai, mai ales prin ambasadorii acreditati la Bucuresti…Vizitele lor la institutiile fundamentale ale statului pentru a impune linia care ne era inconvenabila noua, statul supersesese eku pseudodemocratic…Ce tevatura a mai iesit cand cu „sapca rosie” data de Trump care pe atunci era PARIA…Si pe buna dreptate…
Totul e o înscenare, teatru politic cu actori politici pe scena politică, cu toate părțile înțelese, de fapt din aceiași gașcă. Desigur dacă lăsau varinata CG pe scenă aveau de furcă cu așteptările mari, firești, ale oamenilor.
Hai să vă spun alta și mai bună! Mizeriile politice din străinătate, au început strângerea de ajutoare și bani pentru saracii și înfometații din Romania, e campanie politica(pot plus alții care sunt plasați în funcții în străinătate și care au sponsorizati în acele țări)prin anumiți reprezentanți care, deja fac parte din ONG-urile cariera le-au tăiat Trump finanțarea dar o au asigurată de la UE și pentru România din bugetul statului român, dar doar cei care nu au fost la vedere sunt scoși în fața pentru strângere donații! Nu e bășcălie, e cât se poate de real! E o formă de activitate a mizeriilor politice care vor ocupa alte funcții în guvernul României. Repet: de fiecare data am avut informații corecte, nimic fals!
Ce frumos ies iute-iute la contraatac securiștii pe forum, imediat ce aud ceva care contravine poziției comunicate prin ordin 😂. Am vǎzut cǎ se reia și cuvântul „șarlatan”, lansat de Petrov-cel-spǎlat-de-pǎcate-pentru-merite -deosebite-de -campanie fiindcǎ i-au adus lui Nicușor peste 1 milion de voturi de la fraieri creduli…
‘Un lucru, ca să fie bine judecat, trebuie judecat de cei pricepuţi, iar nu de cei mulţi’-Platon
@ omul simplu la bibilica
„Corupția, cel mai infailibil simptom al libertății constituționale”
– Edward Gibbon
uriasa,colosala,enorma,gigantica problema a Romaniei:)))L-a trimis pe colonelul Călin ‘Momeală’Georgescu la baie ..incredibil cat de jos am ajuns
De unde știi că Georgestii sunt o soluție falsă ?
Au fost la Guvernare ? măR😜g…
● RumburKK ●
E ‘singura modalitate de a gandi’, alta nu ‘se egzista’, ceea ce poate insemna un autoritarism…
INTOXICATUL cu baxinele Varanului de Latrina3CNN:
„filo-Rus”, „neo-legionar”, „apa”, „nanocipurile”, „Extratereștrii” șamd.
Frica lui e ca nu cumva România să-i dea un șut în 🌈 PIANIzDului, măR🤣g…
● RumburKK- URkk Buimak -RumburKK ●
Uriasa problema a Romaniei este ca la o problema reala (Nicusorii si sforarii lor) se ofera o falsa solutie (Georgestii si liota lor).
Aici e problema, ca nu e oferita nicio solutie reala.
ca ai o parere dar nu-i frumos sa dispretuiesti parerea altora. NU L-AM votat si nu-l voi vota, dar din tot ce poate oferi Romania azi este cel mai bun, nu-i pe placul slugilor care n-au scapat de laturile robiei lui Traian pe care il idolatrizeaza si azi. Exista un singur cuvant pt care nu-l accept…exportul…apa nu-i de vanzare poti construi aici tot ceea ce necesita consum de apa…aurul nu-i de vanzare, el trebuie sa se acumuleze pt a da putere spirituala si stralucire…sa vindem ingrasaminte nu gaz, sa vindem benzina nu petrol, etc. Acest lucru ar fi bine sa-i comunicati lui CG si atunci merita sa fie presedinte…
@New York de unde stii tu ca ceilalti au o falsa solutie? ba chiar te contrazic, abordarile lor sunt total diferite de solutiile opozitiei care a fost facuta de-a lungul celor 35 de ani in care parvenitii si oportunistii (psd, pnl, usr, pdl si altii ) s-au perindat la putere!
CCR a făcut o treabă extraordinară că ne-a scăpat(vremelnic?) de CG.Imi pare rau că autorul nu-și dă seama de pericolul reprezentat de acel șarlatan.
Greșeală a naturii sunteți voi,bananoblugii..
‘Președintele_turist’ nu a fost suspendat în cele două mandate, cine să-l suspende pe ‘președintele_absent’? ‘Băieții’ pun umărul la alegerile din Moldova.
@ & 7:15
Intr-adevar, prin votul unora ca dumneata, a ajuns la Cotroceni Nicu , care ne va feri pe viitor de toate relele, inclusiv de alegeri libere, ca stie el si gasca lui mai bine, cine trebuie sa iasa din urna.
Barem asta nu bea sucuri cu nanocipuri si nu discuta cu extraterestrii. E putzin mai normal la cap.
Plicusor Dan a ajuns la Cotroceni din cauza celor ca dta, care ati fost capabili sa votati un (editat) si apoi un(editat). Cei care mai gandesc, au fost nevoiti sa-l voteze pe matematician……[R]
Citez din wikipedia
Nanotehnologie este un termen colectiv pentru dezvoltările tehnologice la scară nanometrică. În sens larg, nanotehnologia reprezintă orice tehnologie al cărei rezultat finit e de ordin nanometric: particule fine, sinteză chimică, microlitografie avansată, ș.a.m.d. Într-un sens restrâns, nanotehnologia reprezintă orice tehnologie ce se bazează pe abilitatea de a construi structuri complexe respectând specificații la nivel atomic folosindu-se de sinteza mecanică. Structurile nanometrice nu numai că sunt foarte mici, ajungându-se chiar până la scara atomică, dar ele posedă unele proprietăți total deosebite și neașteptate, în comparație cu aceeași substanță luată la nivel macroscopic.
PS esti sigur ca in sucuri sunt numai apa si zahar? E-urile si alte substante daca sunt in cantitate mica si structura nanometrica…ai tu laborator sa le depistezi?
a fost o prostie din partea lui CG sa vorbeasca despre noile tehnologii unora de la periferie…
Prin anularea alegerilor am scapat stralucita ocazie de a avea azi un presedinte filorus neolegionar (?!) si mare bautor de sucuri cu nanocipuri. Totodata si un om cu o vasta cultura de la care am aflat ca apa nu e H2O si ca Iisus Hristos s-a nascut la Nazaret. Merita sa amintim si talentul lui deosebit cand ne-a recitat perfect din discursurile marilor eroi ai neamului Zelica si Antonscica.
Se vede ca cheltuielile lui zero in campania electorala nu l-au ajutat cu nimic.
Cand ma gandesc la aceste alegeri anulate, ma bufneste inevitabil plansul in hohote……[Rumburak]
Și mai mare nenorocire este că simtim unde săntem și vedem … alți au halucinații , și trăiesc cu ele …Baba Vanga face ravagii,in mintea multora ..
Mizeriile politice din România trebuie să se șteargă la gură când vorbesc despre motivele anulării alegerilor prezidențiale din decembrie 2024, inclusiv infecții cu luxul nesimțirii la purtători de la CCR, nu exista prăpastie mai adâncă în care au intrat definitiv fără ieșire, doar justiția reală îi poate transfera pe toți direct la bulău cu deposedarea de tot ce au acumulat în anii in care au ocupat funcții cu executare dispoziții și ordin indiferent de unde au apărut peste noapte, dar fara drept de recuperare bunuri, valori sau acareturi uriașe.
PE NOI, NE INTERE CAT MAI MULTE ‘ FESTIVALURI’ CA SA UITAM DE MIZERIILE ‘ GUVERNULUI’..DE EXEMPLU, LA PARLAMENT SA SE TINA’ UN FESTIVAL AL PROSTILOR SUB PATRONAJUL PERSONAL AL MONOSPRANCENATULUI ..!!