Marele tărăboi cu casa și afacerile lui Liviu Dragnea în Brazilia s-a dezumflat definitiv. Toți cei care au preluat alegațiile (informații difuzate fără confirmare) lansate de grupul de investigații Rise Project tac acum chitic și se fac că plouă. Nici usturoi n-au mîncat, nici gura nu le miroase! Nici PSD-ul cu noua sa conducere ”curată ca lacrima” nu zice nimic. O lasă moartă și se face că are alte priorități în demersul de puritate morală. La o adică, de ce și-ar ridica glasul împotriva aberațiilor cu casa din Brazilia? A fost doar o campanie nebună de defăimare care le-a netezit și lor drumul spre actualele poziții din partid. Unii pot zice, mulțumim frumos! Ne-a căzut la țanc!
La noi, oamenii uită, politicienii profită și au alte treburi, mai ales legate de afacerile lor. Iar presa nu-și cere scuze! Mai bine își înghite pixul. Mai bine spoiește mai departe cu rahat. Scandalurile aduc audiență și viața merge mai departe.
Un rateu cu Liviu Dragnea nu înseamnă mare lucru. Oricum este în pușcărie. Și geamantanul cu acte din Tel Drum găsite pe cîmp este tot un rateu. Uită lumea că în el nu era mai nimic. La cîte o fi făcut Dragnea, ce mai contează un geamantan cu hîrtii banale! Omul este înecat definitiv între fapte adevărate și povești închipuite că nu-l mai scoate nici Dracul. Dragnea este un fel de loc comun al vinovăției pentru situația din România. Și dacă nu plouă, și dacă este cutremur, și dacă pirații răpesc un marinar român, tot Dragnea este de vină. Pentru atîtea, și adevărate și false, dar spectaculos vînturate pe televiziuni, omul este bine-mersi în pușcărie. Doar nu o vrea scuze de la cei care l-au terfelit? Știe și el că a funcționat pe postul de vinovat de serviciu, de pretext național și internațional de debarcat PSD-ul de la putere. Așa că povestea cu Brazilia nu mai contează. Distracția sforarilor politici a rămas de antologie. L-au făcut pe Dragnea ca la Nufărul. Bașca faptul că scandalul a prilejuit și deplasări. S-au dus și ei în Brazilia, au făcut și plajă, au văzut oceanul, jungla, Rio, Sao Paolo, Fortaleza. Super-prilej de călătorie! Nu prinzi toată ziua o asemenea destinație turistică pe banii altora. La fel s-au petrecut lucururile și cu Belina. Insula n-a plecat niciodată de la statul român și tot la stat este. Apa curge, peștii joacă și mușcă momeala, iar sălciile plîng trecerea timpului.
Faptele grave cu mobilizarea la Referendum n-au fost iertate. Cum era să cadă Traian Băsescu de la putere? Ar fi fost un dezastru pentru toate interesele americane în România, inclusiv pentru cele ale familiei Biden! Cu cele două doamne detașate de la Direcția pentru Protecția Copilului, la fel. Mai nou, și cu călătoria în America! Dracul l-a dus! Halucinante încropeli judiciare de îngropat un om care n-a făcut nici mai multe, nici mai puține decît colegii și confrații săi de generație politică.
Casele din Brazilia ale lui Dragnea nu există. Ale lui Iohannis sunt închiriate și afacerea merge strună. Nu despre ele este vorba. Nici despre casele lui Iohannis, nici despre afacerile lui Cîțu sau ale lui Adrian Năstase.
Vreau doar să zăbovim puțin asupra marelui scandal cu casa și afacerile din Brazilia. Brazilia a fost între primele atacuri cu ecou asupra lui Liviu Dragnea, politicianul român care și-ar fi ascuns banii tocmai în America de Sud! Cînd subiectul nu a mai folosit la nimic, DNA a recunoscut oficial în răspunsul pentru G4media.ro că totul a fost un fîs. A dispus clasarea dosarului întrucât unele fapte s-ar fi prescris, iar pentru altele nu ar fi existat suficiente probe.
„Urmărirea penală s-a desfășurat doar cu privire la faptă (“in rem”). Această etapă nu are caracterul formulării unor acuzații împotriva unei persoane, ci are doar semnificația instituirii cadrului procesual în care se pot strânge primele probe cu privire la o anumită faptă.
După finalizarea cercetărilor în cauza respectivă, la data de 05 ianuarie 2021, procurorii anticorupție au dispus soluția clasării, în conformitate cu prevederile art. 16, lit. c (”nu există probe că o persoană a săvârşit infracţiunea”) și f (“a intervenit amnistia sau prescripţia, decesul suspectului ori al inculpatului persoană fizică sau s-a dispus radierea suspectului ori inculpatului persoană juridică”) din Codul de Procedură Penală.
Considerentele pe care s-a întemeiat această soluție au avut la bază, printre altele faptul că, între momentul începerii urmăririi penale “in rem” și cel al primirii răspunsului transmis de autoritățile judiciare din Brazilia la cererea de comisie rogatorie, a intervenit Decizia CCR nr. 297/26 aprilie 2018, în care se prevede că întreruperea cursului prescripţiei răspunderii penale se face doar prin îndeplinirea unui act care, potrivit legii, trebuia comunicat, în cauza în care persoana vizată avea calitatea de învinuit sau inculpat.
Cu privire la celelalte aspecte, în urma cercetărilor efectuate, fiind epuizate toate mijloacele probatorii, nu au rezultat probe certe și suficiente pentru a dovedi dincolo de orice îndoială rezonabilă, că faptele pretins a fi săvârșite întrunesc condițiile de tipicitate ale infracțiunilor de corupție investigate”.
Nu există probe suficiente este egal cu nu există nici o probă, iar prescrierea faptelor care nu există este un mod subtil de a spune, oameni buni, nu am găsit nimic! Și n-am găsit pentru că toată povestea era doar o însăilare orchestrată.
Unde sunt banii lui Dragnea?
Mai toată lumea știe despre practica DNA cu dosare inventate! În cei 15 ani cu Traian Băsescu și cu Klaus Iohannis, DNA-ul a bătut inclusiv literatura de ficțiune. Nu m-ar mira ca peste cîțiva ani DNA să difuzeze un comunicat cum că Liviu Dragnea sau Marian Oprișan au pus bani la ciorap pentru a cumpăra o rachetă cu care să fugă pe Lună. Și acolo să pună bazele unui nou partid!
Și vor face asta tot cu ajutorul portalului de investigații Rise Project sau Ioana Ene Dogioiu și G4 Media și etc? Aici este aici! Povestea cu Brazilia s-a fumat, Dragnea este în pușcărie, iar Rise Project primește bani de la diversi binevoitori de pe planetă și face mai departe dezvăluiri. Un lucru rămîne pentru mine de neînțeles. Comanda subiectelor vine din același loc cu banii? Sau unii dau banii și alții comandă subiectul anchetelor?
Eșecul cazului ”Liviu Dragnea în Brazilia” este un mare eșec de presă și de justiție. Și, în același timp, un indiciu că așa cum #Rezist și (organizațiile) fundațiile hiper-active în Piața Victoriei au fost finanțate (dirijat) din afara României, la fel, site-uri ca Rise Project sunt implicate în operațiuni zise globale, care multora ne scapă.
Ce forta cultural-educativa (si nu numai !) ar putea avea un film artistic bine lucrat pe acest subiect… !Ce teme fascinante: ura politica, colonialism democratic, sete de putere jurnalistica, justitie ptimitiva cu aere de modernism, si cate altele. Ar aduna o colectie de Oscaruri.
Dar pariem ca se taie? Asteptam „acordul”
Ar putea cere daune, dar asta arinsemna sa aiba avocati si sa se judece pe Luna. Mai bine ar vorbi cu vre-un clan bucurestean. Macar le-ar dezumfla rotile la masini….
Atenție !, mulțumesc pentru trimitere, Core !
„Zmeul”-e, nu cred ca esti persoana indicata sa te pronunti in infectia caracteriala care te defineste cacreatura abjecta
a Securitatii legendata pe „dreapta”-stalinista. Pe mine nimeni nu ma lauda, toti ma balacariti de la inaltimea ametitoare
a nimicniciei voastre, dar cum laudele pigmeilor in general nu onoreaza, nici blasfemierile lor nu pot jigni…”Tica” cel
putin impleteste ticalosia cu un anume farmec al discursului/formularilor ceea ce-l arata intr-o dedublare tragica! Voi toti nu stiti sa extrageti esentele care precumpanesc aprecierile de suprafata! De exemplu „coruptia” este un fenomen infractional si fiind un fenomen trebuie combatuta radical IN TOATE FORMELE DE MANIFESTARE, dar si in ce priveste TOTI INFRACTORII! Or, voi toti ce faceti, va aparati propriii idoli infractori si aratati cu degetul dincolo, eu fiind singurul
care-i condamna pe toti… Sau sa ne referim la Securitate, marxisti/bolsevici/nazisti/legionari/Comintern, voi astia de
„dreapta” nu v-ati aventurat sa demascati ideologia genocidara in formele ei de disimulare, reducandu-va strict discursul la „Ciuma rosie”!? Pe Generalul din Faget il incadrati precum pe Generalul din Lotca la categoria „turnatorilor”,adevarati
„metalurgisti ideologici”, fapt care din nou va tradeaza nimicnicia si disperarea limitarii…daunelor!Fiti cu totii demni si verticali, demascati pseudodemocratia si pseudocapitalismul securist si apoi asteptati de la mine respect…
azi ai fost foarte agitat.Pentru ca te declari atat de grijuliu cu destinul acestei tari,eu un singur lucru vreu sa-ti transmit:sa ai parte de atat bine cat bine doresti tu Romaniei.
Felicitari domnule Nistorescu , felicitari Domnule Ambasador
Acum trebuie sa tinem in carca si jegosenia asta mediatica de la Realitatea Plus…Este total aberant ce se intampla cu scara valorilor in Romania!Pe o ridata ultra-analfabeta adica Anca Alexandrescu o tinem cu cel putin 10 000 de Euro lunar, bani luati din CA de la firme de stat! Cu facultatea Ecologica de Drept…Daca si gaina asta oparita a driblat examenele de post in Romania…Efectiv raman nauc, da’ nauc rau…Dna Dancila cu Petrol si Gaze la STAT este ca sf Petru si Anca e ca talharul de pe cruce…TREC realitatea plus la categoria COCINA TV…Radu Humor! Te privesc cu alti ochi! Cu studii la zi esti Steaua Polara pe langa astia…Du-te taica si incearca sa te faci prim-ministru… Mai bine un profesor de istorie decat un sudor analfabet cu 2 esece la ASE…
prin 2017 ziceam:
Pensiile speciale ale femeilor de serviciu și șoferilor de la Parlament
ACTUALITATE • TOP NEWS
08.09.2017
Anado Tauriga
+7
am uitat sa va spun ca noua lege a pensiilor e o pacaleala de proportii apocaliptice, asa ca fraierii cu 1-2-3-n diplome de licenta vor manca resturi din tomberoane in continuare, in timp ce slugile cu 2 clase ca trenu’, care folosesc matura si mopul pe post de stilou la casa ceausescului, vor rade in continuare in nasul valorilor autentice, dar muritoare de foame…
Probabil că marii comentatori de înalte politici absconse, se vor simţi lezaţi…
Radu Humor si toti cei care vreti sa aflati cine paraziteaza postarile pe Cotidianul, cititi la articolul Dlui A Marga „Destinul temelor lui Donald Trump” comentariile sub nickul „punct” incepand de la ora 9:27, 18/01
Auzi nenea Charlieee, te dai filosof dar ai un caracter infect. Nu ti-e jena tie om batran sa sustii niste nulitati care vorba ceea, trebuie sa ai pretentii ca esti carturar. Se vede de la o posta ca esti un telectual de trista amintire,cu apucaturi sinistre. Tu, da, tu. crezi ca vorbele tale merg la oamenii educati? Nu, citeste-ti postarile laudative la adresa ta si ai sa vezi educatia lor .Dar pentru tine nu conteaza,doar asa te simti superior.
Cum va dati cu burta de pamant ca niste prefacuti. Cand erau restrictii ca de ce sunt restrictii. Ati avut CCR si avortata poporului cu voi,cica sa nu vi se ingradeasca drepturile si libertatile. Cu riscul de a muri medici incercand sa va salveze. V-ati facut de cap sfidand pandemia. Si va dati cistiti stimati jurnalisti de la Cotidianul si stimati votanti psd. Perfizi mai sunteti. A, sa nu uit, si farisei, BOR a avut grija sa nu stea in casa. De ei ce mai spuneti? Adica la vot nu trebuie mers ca vai de mine este pandemie, dar pe BOR ii sprijiniti sa mearga la paranghelii. Pardon, la moaste. Cum e treaba asta toasu Nistorescu ?
„trick”-tricul/trucul/marota cu neinregimentarea „politico-ideologica” e folosit de toti inregimentatii Secu de care nu vorbesti ca si cum politicienii ar fi de capul lor. Cea mai marsava diversiune a „analistilor” si prostacilor ramane
tratarea „democratiei securist-cominterniste drept democratie clasica, eventual partial viciata de „prostocrati”!!! Cei ce
promoveaza un astfel de discurs sunt cei mai de condamnat, majoritatea fiind cei mai informati asupra realitatii…Trebuie
sa posezi un tupeu invernal ca dupa toate dezvaluirile filiatiilor securiste ale majoritatii legendatilor in functii inalte, politice, economice, financiare si media sa ignori manevrarea lor de catre Securitate…
Nu cred ca domnul Ponta ar fi cel care l turna pe Dragnea Era si el hartuit de justitia kodrutei kovesiAu tarat o si pe mama sa de 70 de ani pe la ei pe la DNAul lui iohanusCapul actiunii este mafia alogenilor Odata cu numirea lui iohanis ca presedinte al tarii au urcat impreuna cu el siSchmit,Jurgen Paul por,Andreas Huber Credeti ca imbaxitul ala basinos Hurezeanu merita functia pe care o are ?Da de unde grupul sasilor sa traiasca ,grupul alogenilor care capuseaza Romania
Vai de capul meu Zmeule….facultate Politehnica plus cursuri postuniversitare plus specializari in Austria si Elvetia…plus …. ani de munca in Institute de cercetari ….si altele.
Ce pretentii sa ai la unu ca zmeu cu table pe umar care suge tzutzuroiu lui sorosh si doreste distrugerea statelor nationale .
Nu e nicio afacere Dragnea aici, dle Nistorescu, aici e vorba de afacerea CCR ! Care prin decizia 297/2018 a dat (pentru a câta oară?!) din nou vânt in pânze infractorilor. A prescris faptele (presuspuse) ale lui Dragnea prin declararea ca fiind neconstitutional articolul din CP care intrerupea termenul de prescriere !
Cititi aici decizia CCR si vedeti la final opinia separata a dnei judecător Livia Stanciu : https://lege5.ro/Gratuit/gi4dknzvheza/decizia-nr-297-2018-referitoare-la-admiterea-exceptiei-de-neconstitutionalitate-a-dispozitiilor-art-155-alin-1-din-codul-penal
Seamănă cu altă ispravă a CCR, care a dezactivat abuzul in serviciu. Drept urmare, jumatate din dosarele DNA deja in lucru au fost inchise. După care au venit, culmea, critici de genul ” ia uite dom’le ce procent de ratare are DNA-ul!” Asta e fost și asta incă mai este, totul pentru a servi interesele celor care incalcă legea.
Deci, când știi că aceste fapte se datorează CCR-ului, care schimbă regula in timpul jocului și să vii să mai și jubilezi, ba chiar lăcrimezi lângă mielușeii care au devalizat țara, mi se pare complet aiurea.
Unui partid cum e PSD nu ai cum sa-i faci rau,el fiind raul intruchipat. Dragnea doar a aratat capul fiarei. Cum si Nastase,Ponta au facut la fel. PSD e o fiara comunista cu inceputuri criminale. Iliescu e tartorul manjit cu sange pe maini.
PSD este partidul celor slabi, celor care nu au incredere in ei. Al celor care nu au facut nimic in viata. Al celor care se tem si traiesc in panica. Celor care nu stiu sa intreprinda nimic,al celor care stau cu mana intinsa dupa pomene. Al celor care refuza sa mai mearga la scoala. Este partidul lor. Si nu e de ras. Este trist ca in secolul 21 atat de inapoiati suntem de mai este posibil sa functioneze astfel de partid. PSD este si partidul celor ce nu au incredere in ei si accepta tot ce=o gadile in orgoliu. Dupa ei toti ne sunt dusmani. Si ce istorie am avut …Dar au venit strainii si ne-au luat istoria si piramidele si cercul polar si iia si cojocul si oala cu smantana. Dacii au inventat universul si l-a confiscat Dumnezeu .Si uite asa a aparut si BOR sa sprijine PSD.
Tov Nistorescu, decat sa imprastii ura vina cu solutii. Tu bati campii fara sa spui care sunt problemele reale ale Romaniei. Urli aici ca strainii ,ca sorosistii, ca rezist.. Dar nu spui ca sunt ONG-uri printre care si World Vizion care isi dedica din timp si resurse sa rezolve lacunele acestui stat pe tema educatie de exemplu. Injurati pe cei care nu sunt apartinatori de BOR, ii faceti satanisti, insa tocmai ei, satanistii au facut donatii pentru acel spital de oncologie pentru copii.Tu si Cotidianul vreti sa tineti oamenii in saracie mintala, in saracie de informatii si realitate. Folosesti o metoda languroasa de a spune „adevarul” . Te folosesti de nestiinta multora in a cauta adevarul dincolo de vorbe goale. Esti batran, dar degeaba. Nu ai invatat nimic de la viata. Nu ai nici o scuza ca te-ai format in comunism. Ai avut sansa sa te reformezi,sa te reinventezi. Vai de capul cititorilor tai. Pe care-i tii in trecut.
Basescu s-a procopsit cu o mosie de 400 de hectare la Nana, Iohanis cu imobilul din buricul targului luat pe acte false si alte cateva case, totusi vad aici ca majoritatea o dau la intors numai cu Dragnea sau Nastase. Pai astia si-au luat rasplata pentru faptele comise sau inchipuite (numai judecatorii care au dat sentintele pentru cei in cauza stiu adevarul). Romania nu va trece de nivelul unei tari de mana a treia decat in momentul cand coruptii vor fi judecti pentru fapte, nu dupa culoare politica. Pana atunci nu vom vedea decat injuraturi si acuzatii gen ,,Ba pe-a matiii….
PSD-isti: problema nu e sa emigrati,oricine poate,problema e ca nu stiti ce e munca,voi numai cu invarteala ati trait 30 de ani! Prin parazitism PSD se înțelege starea unui grup social intitulat la misto „Partid social-democrat” care duce o viață de trândăvie și de trai pe seama muncii altora! Daca nici Iliescu nu mai vrea sa va vada!
Nu sunt nici postac, nici sustinator al PNL(fostul PDL), USRPLUS sau al altui partid . Cineva a zis:”daca premisele sunt false, nici concluziile nu pot fi altfel”. Am mai scris, interesele politicienilor sunt financiare si sa castige noi mandate, restul sunt mituri. Ca sa obtina alte mandate, au tolerat rasturnarea ierarhiei valorilor, coruptia, un sistem electoral care ii scoate castigatori pe cei care se trec primii pe listele de partid si le permite alegerea colegiilor unde castiga la sigur, au pus in opozitie democratia si statul de drept. In loc sa corecteze aceste probleme, au profitat si si-au dat cresteri uriase de salarii , si privilegii de tot felul. Scena politica este teatrala: ceea ce s-a vazut au fost mereu roluri si costume, iar actorii sunt amatori sau figuranti. Sustinatorii pesedeilor si lui Dragnea sa-si aminteasca congresul PSD-ului sau faimoasele discursuri ale Veoricai. Ceilalti nu fac decat sa mearga pe acelasi drum si sa le perfectioneze metodele.
istoria ne invata ca cei mai duri inchizitori spanioli la adresa evreilor si ereticilor erau evreii convertiti la crestinism!
Dupa succesul editorial al lui Rizea,iata si „Mitraliera”,daca ar scrie o carte despre coruptia si jocurile din PSD, ar fi un best-seller la care chiar DNA-ul de azi,amortit de injectii cu anestezice poolitice,s-ar da macar „preocupat”,nu ca ar deschide dosare in rem!
Si PNL are destule zdrete, in spatele unor politicieni PNL actuali se ascund Rusanu,Chiuariu,Dian Popescu,Turcanu,Relu Fenechiu,etc,etc
Tot tu, esti mai Tica!! Pai prejudiciul n-a fost recuperat tot din cauza „magistratilor”!
Mi-a mers extraordinar de greu saptamana aceasta! Foarte greu.. Oricum, Zmeul, dvs sunteti superior NOUA! Eu am cedat! Nu mai am asteptari, de la nimeni si de la nimic! Am o tristete in suflet… Poate duceti dvs, mai departe, lupta cu impostura, penibilul, sa radeti, sa persiflati prostia umana, in toate formele ei! Potential aveti, stimate domn…
Charlie, ba charlie, fara tine viata ar fi pustiu aici pe forum. Esti ,cum se zice, mascota Cotidianului. Noi ne bucuram ca te avem .Stim ca nu o faci cu rautate,ci asa esti tu construit. Mai defect si cu limbaj de mahala. Noi te aceptam .Iar lupta ta cu cei de dreapta cum zici, e lupta ta cu tine omule. Ai multiple personalitati si te certi mereu. Noi avem rabdare sa te ascultam. Stim ca pentru tine este o terapie scrisul. De asta te acceptam. Hai, incearca sa scrii citet si fara cuvinte bolovanoase, da? Iti faci rau singur. Calm si citet.
.., dar”naivitatea” DNA nu o vezi? Te impiedica Umbra lui Mircea la Cozia?
Lasati maestre, ca poate DNA da lovitura cu noul dosar Dragnea-inaugurare Trump! Cit despre platitorii marionetelor, este simplu: guverne straine, prin fundatii si multinationale!! Fiti sigur ca Dragnea va cere, in civil, daune la cei „vinovati” La penal nu se baga, ca s-a „parlit” deja!!
Ce spui domne? Ca Dragnea ,sau Dragnia cum spune o postaca nistoreasca a fost arestat in functie fiind si ca in democratie nu se poate? El,eroul national sa fie arestat,pai cum se poate? Pai uite ca se poate. Cand un tembel crede ca se joaca cu soarta unei tari, se joaca cu aliantele NATO, UE crezand ca nimic nu i se poate intampla ,uite ca trebuia mult mai devreme arestat. Inainte de a schilodi legile justitiei in favoarea infractorilor. Imediat dupa ordonanta 13. Inainte de a distruge economia si increderea tarii fata de partenerii occidentali. Iar daca pentru tine „Dragnia” e un erou, ai repere …Adica esti josnic. Istoria Romaniei cea facuta de Roller e plina de eroi din astia. Mai fara carte si minte. Nistorescu se bucura ca are aplaudaci ca tine. Asa se crede si el important. Zicea unul de CTP,ha ha ha/ CTP ,spre deosebire de Nistorescu are sange in instalatie,nu latra prin spate ,are ceva de zis, o zice in fata franc. Si e o distanta mare intre unul si altul. Cordel ramane o coarda a PSD-ului. Dar sunt convins ca dupa alegeri isi schimba pozitia Editat. Editatc a ajuns acest Nistorescu. Dar partea buna e ca-i tine de urat lui Cristoiu, cel cu gaina care naste pui vii.
Zmeule, sa stii ca sfoara cu care esti manevrat, se poate si rupe si zbori in stratosfera!
Securitatea nu mai stie la ce „trick”-uri sa apeleze ca sa rescrie o istorie pe care pana si cei mai putin cunoscatori ai vietii politice, economice si sociale o vad si o inteleg. Dragnea a aplicat o politica interna de partid de mana forte ca fiind singura modalitate de a tine in frau o gloata de acoperiti ai Securitatii in asteptarea ordinelor de iesire din conservare. In conditiile in care nu avea lista cu cartitzele singura solutie i s-a parut sa se inconjoare cu apropiati,
personajele de valoare certa pe care „trick” le-a enumerat defaimator de parca ar fi portavocea Dlui Nistorescu, fiindu-i
mult mai suspecte pentru ceea ce planifica, o reformare din radacini a societatii romanesti si pe toate planurile…
Dar diversiunea principala a sublocotenentului de Securitate „trick” e alta, cretinismul labartzat cu „marirea veniturilor
amarastenilor pentru justificarea cresterii veniturilor politicienilor!? La fel si in ce priveste reformarea justitiei staliniste rastalmacita ce acesti ticalosi ca fiind o incercare de a…”scapa de dosare”, toata lumea stiind ca dosarele
au fost confectionate politic, toate „crimele” invocate in acestea fiind din epoca de piatra cioplita cand nimeni nu s-a
sesizat din oficiu pentru ca pe atunci Dragnea parea un viitor om de incredere… Despre extractia cangrenelor Del Ponte,
Grindeanul, Tudose, Mme Fierea doar marginalizata si alti ofiteri acoperiti infiltrati in PSD de-a lungul timpului am mai vorbit, dar prostacii secu de pe forum sunt insensibili, nu-i scoate nimeni din ale lor…Asa si cu tembelii care insista
cu „turnatorul Petrov”, creatura hidoasa facial si caracterial fiind cel putin GENERAL si inca a mai multor arme din mai
multe organizatii teroriste cominterniste…
Dragnea a invatat sa muste ,si musca ca sa scape si el cu ceva din tot rahatul facut.
Ca sa se retraga orce acuzatie fara alte explicatii pentru alde guracasca trebuie sa se fi facut un targ !!,daca voi (magistratii)continuati incep sa deschid gura si eu despre ce stiu !!,ca sa nu cada si altii si sa se incinga HORA !!,au acceptat targul ,ia vedeti stirea din urma ,i-au dat dreptul la munca !,urmeaza eliberarea conditionata si asta prin iunie anul asta .
trik … Excelent comentariul tau . Vezi realitatea asa cum este , nu cum ar vrea unii ” interesati ” care-si fac veacul pe aici !…darius ,,,CCR dORNEANU , A DAT SI ALTE DECIZII , IN URMA CARORA INSTANTELE AU FOST ABLIGATE SA INLATURE DIN DOSARE probe obtinute legal de SRI , in baza unor mandate de ascultare legale .
A nu se uita ca initiatorul, inventatorul si Iuda in problema ,,afacerilor” si caselor lui Dragnea din ,,Brazilia” a fost lepra de Puie Monta. El a pus DNA sa caute prin Amazonia caii verzi pe pereti ai lui Dragnea.
Condamnarea lui Dragnea n-a fost doar urmarea mobilizarii la vot ptr destituirea turnatorului Petrov. Pericolul principal il reprezenta intentia lui Dragnea de impozitare a marilor companii si de creare a Fondului Suveran de Investitii, care ar fi dus la reindustrializarea Romaniei. Mafiei romanesti, europene si americane ii convine insa statutul de colonie al Romaniei.
Am ajuns sa cumparam din Qatar 250 000 seringi. Deci Romania nu mai este capabila sa fabrice nici seringi.
Ii bine , am aflat ca politrucii sint cei mai cinstiti oameni
Daca a ajuns si Anca Alexandrescu cu Universitatea Ecologica sefa prin Consilii de Administratie cu zeci de mii de Euro lunar, inseamna ca aceasta clasa politica nu mai are nici un discernamant! Ce atribute are ridata asta de management economic zau daca pricep…Doamne, Doamne, ce bine traieste unii fara sa miste un dest…Anca Alexandrescu! Cand o vezi pe ridata asta analfabeta prima oara zici ca a facut Oxfordul! Inauntru-i vopsit gardu..
Mai Tica, vezi ca si colegiul ala american, unde a invatat Catzu Batzu, este tot cam ca Ecologica de la noi! Ba mai jos!!
Antena3 a inceput sa devina Trinitas fata de puroiul, cancerul mediatic numit Realitatea Plus cu ridata analfabeta Anca Alexandrescu? Imi pun mainile in cap! Fa Anca! Era unu’ Ramaru Ion care a fost impuscat de comunisti, chipurile ca viola si omora femeile! Ia vezi! Nu poti sa il reabilitezi cumva? Ionel Ramaru a fost baiat bun, tare bun, comunistii era rai, tare rai, Ionel iubea femeile da’ ele murea, cred ca de covid 19. Vezi matale ce zici la Realitatea Plus, nu te invat eu, ai avut profesori buni, tare buni Sorin Ovidiu Balan si Sorin Rosca Stanescu! Perechea de profesori universitari Sorin, Sorin cei mai destepti baieti din Media Romaneasca! Ai grija ce zici Anca de Ionel Ramaru pe post! Matale ai 2 particulare infecte facute pe bani, Ionel Ramaru are Medicina Veterinara la Stat, e peste matale ca neuroni..Anca Alexandrescu Noul Ciutacu si Gadea in fusta al Mediei anului 2021…Violatori, infractori, criminali, perversi sexuali, proxeneti, pedofili veniti toti, grupuri-grupuri sau individual la Anca Alexandrescu la Realitatea Plus! Va clabuceste mediatic muierea asta de plinge o tara intreaga de mila voastra…
„Mai toată lumea știe despre practica DNA cu dosare inventate! În cei 15 ani cu Traian Băsescu și cu Klaus Iohannis, DNA-ul a bătut inclusiv literatura de ficțiune.” Si raspunde cineva de la DNA pentru dosarele inventate? NU!!!! Deci da-i inainte cu aceste jeguri de procurori ai „statului de drept”! Interesant este cum acest ordinar de Petrov este foarte vocal la ora actuala impotriva DNA cu dosare la comanda creat de el! Se asteapta oare sa fie chemat pentru dosarele lui de furturi si fals in declaratii? N-asi crede, pentru ca procurorii de la „Nufarul-Alba Lux”, niste viermi cu numele de procurori, sunt slugile leprelor! In rest nimic nou, Ciolacu cu gasca lui de securicti care conduc acum PSD se bucura ca au scapat de Dragnea si tac, iar pedeleprele cu slugile lor vor face alte si alte dosare fara probe ca Dragnea sa ramina unde este! Traiasca justitia „independenta a statului de drepti” din Romania in care nu raspunde nimeni pentru nimic, doar pesedistii sunt buni de plata si trebuie desfintati cum spuneau niste „contemporani”! A se sti, nu sunt fan PSD, dar ma intriga faptele gastii care a ajuns sa conduca Romania, niste tradatori hoti pusi doar pe ciolan!
Oricare dintre domniile voaste de pe acest site, sunteti INFINIT mai calificati sa conduceti Romania… Efectiv imi este frica sa mai citesc CV-urile celor din Guvern, Parlament, Deconcentrate, etc.. Radu Humor dusmanul meu are carte cat tot guvernul si jumate din parlament! Radu e in exteriror si nataraii sunt in interior, la butoane, la sacul cu malai…Am prins o asa ura, o scarba pe Realitatra Plus, plus pe ridata si analfabeta de Anca Alexandrescu.. I-am urmarit EVOLUTIA PROFESIONALA a acestei decrepite a stat in siajul PSD-ului si a mancat initial toate resturile aruncate dr dansii peste bord! Cu rabdare a sarit im barca si a inhatat de acolo cat a vrut muschii ei, bani, multi bani, bineinteles de la buget! Reptilian om ca caracter! Daca si eu am ajuns sa o „furajez” pe ridata analfabeta din Media Anca Alexandrescu cu sute de mii de euro anual, rau, rau, tare rau am mai ajuns…Auzi tu! Cu Universitatea Ecologica Anca Alexandrescu URECHEAXA JUSTITIA…Gheorghe Dinca! Du-te in emisiune la Anca Alexandrescu! Ridata asta total analfabeta te scoate Arsenie Boca al Caracalului! Tupeul, jegul, nesimtirea in Romania sunt totale, TOTALE…
Ciolacu, Grindeanu, Stănescu, Dâncu nu cârâie nimic în legătură cu Dragnea pentru că aceștia de-abia au așteptat să se cațăre la conducerea PSD. La fel procedează și când e vorba de Dăncilă. Cu toate antipatiile din interiorul partidului, cei doi au avut destule realizări în planul guvernării. Mă uit la cei de la PNL și USR. Sunt proști grămadă, dar în public se susțin necondiționat.
Dl. Nistorescu, nu „Dragnea este un fel de loc comun al vinovăției pentru situația din România. Și dacă nu plouă, și dacă este cutremur, și dacă pirații răpesc un marinar român, tot Dragnea este de vină.”
Toata lumea de pe aici stie ca pentru toate aceste lucruri de vina e Iohannis.
….esti dus autorule sau f f bine platit !
trick se dovedește un înfocat ciolanist punând-i la zid chiar pe cei mai patrioți și fideli membri ai PSD Plesoianu,Olguta, Codrin, Iordache ba chiar și pe Valcov, Dancila, C. Dan,fiecare dintre ei, dacă nu mai priceput în funcția în care a ajuns, față de cei care le-au urmat , cel puțin cei din actualul guvern în frunte cu Cîțu sunt toți cu mult mai slab pregătiți profesional în domeniile peste care s-au trezit puși, dar nu mai au nimic nici din respectul celorlalți, atâta cât a fost, dar a fost ! pentru cetățenii acestei țări , dar mai ales pentru valorile ei, atât materiale cît și spirituale !
Numai un activist înrăit poate face comparație între echipa/ele lui Liviu Dragnea și cele care i-au urmat , diferențele în ce privește intențiile lor sunt de departe în favoarea primelor.
Cand rafoiesc CV-urile celor din spatiul public, efectiv imi pun mainile in cap! Totusi este mult, mult prea mult pentru cat poate sa imi suporte cortexul! Parca asist la un spectacol macabru, stau undeva pe un scaun si privesc impasibil, neutru, la cadavre de animale puse intr-o hala dezafectata…Doina Gradea cu liceul de mate- fizica si Facultatea de Agronomie imi pare Marie Curie sau Balaceanu Stolnici in fusta fata de infectia mediatica numita Anca Alexandrescu… Anca ca caracter e zero, zero taiat in opt cu particulara de inalte studii jurnalistice, avand ca dascali profesorii doctori: Ovidiu Balan si Rosca Stanescu, cu o particulara de drept numita Universitatea Ecologica, e mult e prea mult pt mine…Anca ridata din Media cred ca nu a ratat nici o particulara facuta pe bani! Bine, bine! Da e adapata cu 100 000 de euro anual de la stat! Faci facultatea la prosti, la parti si te adapi de la stat! NU ERA MAI BINE SA FACI STUDII LA STAT SI SA MUNCESTI LA PRIVAT???? Cine vine la ridata asta in grajdul Realitatii Plus, poate sa fie si Gheorghe Dinca daca ” decarteaza” e fecioara la prima impartasanie…Dna Dancila cu liceu pe bune si facultatea de Petrol si Gaze este pe langa Catu ca Solomon Marcus pe langa Popescu Piedone! Mai ales daca piedone avea pistolul Carpati la bracinari si canistra de motorina in mana! Toate jegurile, toti cretini/cretinele intr-un fel sau altul dau rapturi de proportii la banu’ public, si pe ce sume! Ma doare capul cand calculez, banet, banet, banet, mii, miliarde, catralioane…Prostii au doovedit Romania…
Când o să învățăm să ni-i apărăm pe cei care ne vor binele, la figurat, nu la propriu, cum ni-l vor cam toți cei care au ajuns la putere în ultimii 20 de ani, atunci își vor permite și alții să-și riște binele propriu, averea și libertatea pentru binele acestei Țări, a celor mulți și fără putere, decât dacă se unesc !
Până atunci, cine mai vrea să lupte împotriva forțelor ocult-globaliste într-un război atât de riscant și ilegal, pe care doar forța mulțimilor l-ar mai putea, cît de cît echilibra !?
Liviu Dragnea e ultima victimă, din prea lungul șir al celor care, lăsați la mâna mai marilor zilei atât din țară , dar și din afară, mai toți niște dușmani de-acum pe față ai românilor, victime cu care se micșorează de la o zi la alta speranța de continuitate a noastră pe acest pământ strămoșesc, pentru care bunii și străbunii noștri și-au dat viața pentru a ni-l păstra așa cum l-au dobândit în continue lupte și a ni-l lăsa moștenire, nebănuind nici o clipă că printre noi ar putea să apară asemenea creaturi , ca cele din prima linie a politicii , de care știau și ei că-i o R+V, dar nu credeau că poate fi întratât de depravată !
Mai departe depinde de noi, dar mai ales de cine va învinge în teribila încleștare ce are loc chiar acum dintre Bine și Rău!
P.S.
Să ne rugăm ca să TRiUMPe Binele !
asa lucreaza peneleul daca cineva le sta impotriva va deveni detinut politic. bravo penele sa culegeti roadele lucrului rau facut de voi insusi.
Acum pe Realitatea Plus este Anca Alexandrescu! E neagra de suparare.. S-a publicat in presa fisa ei fiscala!!! 100 000 de mii de euro profit NET de la Romaero.Maimuta asta ridata suge de la multe, multe tate .Am crezut ca lesin! Acum il apara pe Dan Andronic in dosarul Ferma Baneasa.. I-am citit CV-ul dnei Alexandrescu! A facut Facultatea de Inalte Studii Jurnalistice cu profesorii universitari Sorin Ovidiu Balan si Sorin Rosca Stanescu, un golan, un cutitar din Braila si un puscarias din Bucuresti! Anca a mai facut si Facultatea Ecologica la Drept! Doua veceuri de invatamant superior cu care Anca Alexandrescu s-a impaunat! SOCUL, DEZAMAGIREA, SCARBA sunt totale…Astea doua puroaie pseudointelectuale cred ca le fac concomitent in 10 zile! Facultatea de Inalte Studii Jurnalistice s-a desfiintat.. Ce bine! Anca Alexandrescu a castigat prin „Consultanta” la firme de stat,1 an, bani cat castig eu CINSTIT in privat in 25 de ani! Umblu nauc prin casa! Daca si ultranulitatea asta decrepita „jumuleste” copios bugetul de stat, eu cum Mama Dracu sa mai contribui la infectia asta de buget..Si Anca Alexandrescu a „driblat” munca cinstita! Putoarea asta e ACUM lupul moralist la Realitatea…In veceul Realitatii acum Prejudiciul in dosarul Ferma Baneasa e Zero, zero, zero… Truica, printul Paul, Dan Andronic e nevinovati! Ei este puri.. Media Romaneasca cancerul Romaniei!!! Ca calitate Anca Alexandrescu e groapa de gunoi glina! Auzi tu! Analfabeta asta da lectii de CONSULTANTA JURIDICA la firme de stat cu 100 000 de Euro net anual..Realitatea plus= veceul Garii de Nord.
Da ma, dar e „de-a noastra”, face parte din nomenclatura „statului de drepti”! Iar REALITATEA se stie ca e postul securistilor care n-au platit ani de zile darile la stat, unde sef era maimuta zisa „omul cu batitutza”!
Citesc si ma minunez ce indivizi rai si mincinosi cu apucaturi de nazi colcaie acest ,,sait”Postaci globalisi sorosisti Acest TRIK face niste afirmatii demne de baronul Michaelson Da mai postac ce esti,Psd ul nu a facut nimic El nu a adus mii de medici inapoi in tara prin mariri de retributii ,el a dat banii copiilor pe arme vechi la licuriciul de peste ocean micsorand bugetele cheie asa i ?Cu cine vrei sa fi defilat Cu javrele voastre de la pnl Iohannis si aparatul securist a pus talpi la orice decizie de prim ministru iar cand deja era numit intervenea el cu SPPul cu SIE si cuSRIul si le tocmea dosare ,,fache,, ii hartuia non stop si inventa minciuni cu nemiluitaProgramul Psd a fost un program pro Romania nu pro Soros ,pro globalism ,pro jecmanirea tarii cum este al actualul guverner de mameluci zombiGuvernele PSD ului au dus pibul in sus ,crestere economica nemaiitalnitaAu condus guvernul Ue cu brio chiar daca presedintele Romaniei baga strambe pe la Bruxeles ,ca un vajnic tradator de tara si pentru asta va ajunge la gunoiul istoriei
Eu cred că Dragnea nu va mai ieși din pușcărie.Ceea ce se întâmplă la noi seamănă cu ce se întâmplă în Rusia.Dragnea era adversarul lui iohanis ,un adversar mult mai puternic decât Dancila sau Barna.El trebuia eliminat.Spre deosebire de ultimii doi politicieni chiar era o „sula ” in coasta presedintelui.In Rusia Puțin își bagă adversarii politici la pușcărie sau îi otrăvește .La noi îi bagă la pușcărie și apoi mai vedem ,avem grija sa nu mai iasă.Odata ieșit din pușcărie ar avea multe de spus.Acum drumul e liber ,totu-i de vânzare.Dormi-ti liniștiți !
intr un interviu la foxnews sen rep. lindsey graham, adeversar al lui trump recunoaste ca intreaga poveste cu incluziunea rusiei in alegerile din 2016 a fost o facatura. o facatura a fbi, a dep de justitie s.a. graham o spune acum, desi ar fi trebuit sa o spuna inainte de alegeri. cu alte cuvinte, institutiile care i au inscenat lui trump povestea cu rusia sunt cam tot alea care ar fi trebuit sa imvestigheze fraudele de la alegerile din 2020 pe care le acuza trump. vorbim de sua. ce pretentii sa avem aici pe cocioc?
Strainu Cercel este seful unui ONG sorosist cu sediu in spitalul de boli infectioase.
De ce PSD colaboreaza cu oamenii lui Sorosh.
Dar iohanus curdefer cate guvernere a dat jos unul dupa altul Personajele pe care le a pus el in guwerner nu sunt controversate ?Cum gandesti bai postac Editat Dupa argintii pe care i primesti Bai loazelor demente ,ati furat in pandemie ca n codru Editat ce sunteti in frunte cu al vostru fatalau johannus …cum am spus ,,curdefer ”
Dragnea a facut greseli cu nemiluita, crezandu-se mai important decat era si luandu-l probabil ca model pe Jucator(amandoi s-au cazat pe o perioada pana si pe la Scrovistea). Si-a dat jos doua guverne , promovand insa in functii personaje controversate: Valcov, Dancila, C. Dan, Olguta si alti profitori din politica. Nu a inteles nici ca Jucatorul a avut consilieri foarte buni(pe cand el, Dragnea, defila cu Plesoianu,Olguta, Codrin, Iordache si care mai erau in tabara lui), nici ca persoanele feminine din preajma Jucatorului raman loiale celui care le-a promovat. Mitingul organizat, de la Bucuresti, la care au participat oameni din provincie nu avea niciun sens. Oamenii aceia nu intelegeau ce se petrece, nu era „lupta” lor, problemele cu justitia ale lui Dragnea si ale celorlalti din PSD sau fostul PDL nu erau ale lor. Programul PSD a fost de la inceput o pacaleala pt creduli, nu au facut mai nimic din el, nici nu avusesera de gand vreo secunda sa faca macar ceva din fanteziile scrise acolo. Dimpotriva, marind salariile unor categorii de bugetari, pentru ca sa isi justifice proprile mariri uriase de salarii, echipa lui Dragnea a determinat marirea decalajului intre bugetarii privilegiati si oamenii cu venituri modeste, si a dus la instaurarea dominatiei sociale. In acelasi timp, marirea prea mult a salariilor celor din politica si administratie si a salarilor altor categ. de bugetari a facut ca munca productiva sa devina nerentabila. Cei care sunt acum la butoane nu sunt cu nimic mai breji, continua sa faca aceleasi greseli(sunt greseli din perspectiva indivizilor onesti, nu si din a lor , a celor din politica), mai ales USRPLUS, dar si PNL, cea mai grava fiind nerespectarea ierarhiei valorilor si promovarea unor indivizi cu CV-uri umflate.
erata:propriile
PS La cotiga trasa de magari EVZ de cate ori am incercat sa postez CATE ceva la adresa lui Curea Mirel am fost sters in 2 secunde! Dl Curea nu suporta comentarii nefavorabile dansului! Cotidianul este la ani lumina fata de EVZ…Atata subcultura rar mi-a dat sa vad la acest ziar condus de magraonul Andronic! Interviuri de exceptie cu Adi Ursu, Carmen Avram, Nicolae Banicioiu, Serban Nicolae, Liviu Plesoianu luate de Curea…
Cotidianul nu este Lamborghini peste astia! E Bugatti Veyron….
Tu ar trebui sa platesti la Cotidianul, unde „imparti” multe ineptii! Fa-ti site, daca te tine punga!!
Dle Csalas! De fiecare data cand postati va citesc cu placere, cu aviditate pot spune..Multumesc ca postati la Cotidianul.
Persoana care posteaza sub pseudonimul Doina Oltului! Asa este.. Dar dl Nistorescu este mult, mult calitativ peste ce este in Media! Ce diferenta este intre dansul si Doru Buscu, Mircea Dinescu, Curea Mirel! Ca de la Pamant la Venus .Grafitul poate sa fie si diamant si carbune…. Ce diferenta intre Cotidianul si Evenimentul Zilei! Ca intre o cotiga trasa de magari si Lamborghini…La Cotidianul scrie dl profesor Marga, la Evenimentul Zilei Adrian Ursu si Mircea Badea! Ma pufneste rasul… Dl Marga vs Adi Ursu! Un om scolit versus o Hidra de apa dulce! Ce diferenta intre dl Niatorescu si puscariasul, magraonul de Dan Andronic.Ma opresc…
Tica…TOT UN PAPAGAL DE ULTIMA SPETZA..Editat GRAMADA ramai!!
Acum dacă ar exista dreptate în România pe cei de la portalul de investigații Rise Project sau Ioana Ene Dogioiu și G4 Media, procurorii implicați și etc… ar trebui prin hotărâre judecătorească, în regim de urgență, să fie pe banii lor îmbarcați într-un avion special și trimiși pe trei luni să trăiască zilele acestea în Brazilia reală nu cea născocită pentru al desființa pe domnul Dragnea și PSD-ul Dragnea.
Cica ala Stoica de la Caritas e mort de 2-3 ani,dar media online iar l-a dat afara din casa!Si sa mai crezi in ce zic gazetoasele
Sfanta naivitate gazetareasca!Nimeni nu o poate lecui..
Dle Nistorescu! Faza cu creditul neperformant se numeste FACI BANCA! Ecuatia e simpla, e tare simpla! Iei pe cineva fara mare stiinta de carte, il faci „patron” in acte, cu cravata , geanta diplomat, te prezinti cu el la o Banca anume, iei un credit cat mai mare pt dezvoltare afacere apoi dai faliment. La naiv, la gasca ii dai putin, grosul il iei tu, Mare Mafiot..Acest comentariu il dedic unui baiat tare bun care a lucrat multi, multi ani la firma Atifco Srl, inclusiv in Cairo. Baietii l-au pus sa FACA BANCA! L-au omorat, l-au aruncat in Lacul Morii!!! Stelica! Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa iti gasesti linistea pe lumea cealalta!!! Te-ai bagat cu ROMII din Crangasi in combinatie, ai murit inecat cu zile! Pacat de tineretea ta si de sufletul tau muncitor…Semnat Tica.
Ura si prostia celor ce conduc ostilitatile in Romania – caci Romania a fost transformata in camp de batalii intre niste nebuni cu restul tarii – sunt principalele „calitati” ale clasei politice , de la cei mai agresivi pan-la cei fricosi, alunecosi si cameleonici.
Ce asteptari sa ai de la vremurile acestea in care toata lumea alearga dupa bani, cu orice pret; de la presa si pana la sistemul de educatie si cel sanitar, toate sunt cangrenate de modelele politice de succes ???!!!
Nu judecătorii, chiar pricurorii DNA au clasat Dosarul Chiliman-Moisescu pe motiv că Fapta NU există și NU există probe
Nici probele nici faptă nu există.
În dosarul lui Dragnea pentru care a fost condamnat la fel ar fi făcut procurorii DNA darbau existat presiuni politice clare. Ambasadorii știau deja sentința pentru că ei au decis-o. Cumva s-au simțit amenințați și l-au pus pe președintele lor neamț să facă presiuni asupra justiției și statului de drept, de altfel extrem de independent. Mai puțin când unii ca Iohannis sau Macovei au nevoie să arate că Tăriceanu sau PSD e corupt și Kodruța anticorupe.
Dle Nistorescu sunteti cateodata fascinant! La Calarasi o ruda de-a mea,baiat de Colonel de Securitate cu 5 altii a furat 10 milioane de Euro prin returnari de TVA (export fals de cereale) a primit 10 ani, a facut 4 ani si a ramas cu 1 milion de Euro! Fratii Popia din Calarasi multi,multi, multimionari in Euro, tot asa cu returnari de TVA au dat gaura milioane multe de euro paguba la buget, le canta la Chiciu unde se trece la Silistra, si la Podu’4 Florin Salam.Au 5 basculante de dosare! Au pus un baiat din Ciocanesti Calarasi, parfumat,barbierit, acte de patron, dus in Bucuresti, luat credit de la Banca! Fugit cu banii!Acum banca il suna disperat dupa bani! A aruncat in veceu cartela..Baietii i-au dat 150 de Euro, ei au luat 280 000 de Euro! Banca a declarat ” credit neperformant”. Pe baiatul de colonel de securitate, ruda mea il stie tot Calarasiul! Am exemple MILIARDE! Nu DNA-ul e vinovat, ci nu a lucrat „ca la carte”.Toti, absolut fura! Nu verbul a fi ci a pradui, a ciordi.Ce ati scris dvs acum, este pentru mine apa minerala! Daca va zic si de Oprisan, aflate de la un fost director de la Vincon Vrancea care il stie pe neispravit de 45 de ani faceti coma diabetica! Daca va zic si cat a furat, a praduit, mai bine nu… E bine sa nu mai stiti! Va stric duminica dle jurnalist!
Bravo,Tică!Ai început sa dai din casă ?Te aude Darius Gradinaru și se jura ca nu fură,dar l-ai prins cu rața-n gură?
Pot intelege la cineva aversiunea fatza de Mme Fierea care cu faciesul si limbaritza de mahalagioaica de Voluntari atrage
automat un asemenea sentiment vecin cu URA VISCERALA, dar atitudinea fatza de Dragnea,culmea cand se adevereste si aceasta diversiune cu Brazilia, depaseste puterea mea de intelegere fatza de oameni si incerc intotdeauna sa-i inteleg pe ceilalti inainte sa-i altoiesc! Sa faci in continuare „aluzii” la infractiuni nici macar abordate de sectia Secu responsabila cu ghilotinarile politice mi se pare iresponsabil! E clar ca exista si alte calificative mai ales ca gradul constientizarii
marsaviilor la care a fost supus e dovedit de exemple, incepand cu condamnarea politica pentru REFERENDUMUL care a trebuit
FRAUDAT pentru ca AGENTUL Del Ponte sa-l poata scapa pe GENERALUL de Securitate alintat „turnatorul Petrov” de propaganda si continuand cu diversiunea Brazilia, concomitenta, ambele in speranta Secu sa-l potoleasca nu au avut efect! Hulitul si
blasfemiatul Dragne de catre o multime de personaje simandicoase NU S-A POTOLIT, demarand reformarea justitiei staliniste
ceea ce i-a semnat LICHIDAREA! In inchisoare a fost in continuare OSTRACIZAT in vazul romanilor si al jurnalistilor care, vorba Dlui Nistorescu, au mancat usturoi si ca prin farmec nu le mai PUTE gura, fara drept de munca pt a nu beneficia de vreo reducere de detentie, fara tratament medical, cu respingerea turor demersurilor legale de revizuire sau punere in libertate conditionata si sa nu fii patruns de vreun sentiment de REVOLTA, repet, imi depaseste intelegerea…De aceea a fost posibil ca Dragnea sa fie nimicit ca politician si OM…
Bobor prost gramada!
Si pe deasupra si fudul!
PSD un partid fara oua!
Doi presedinti bagati la zdup!
Oricum e controlat de sistem!
Doar ca mai arunca niste firimituri tugurlanilor!
Pai daca facea stanga toate tampeniile dreptei dadea strechea in tzurcana si sltelista zbierand!
Partidul Slugarnic Democrat tace las sa mai chitaie din cand in cand duamna Gabi, pe care o apucase revolutia la cheita!
Partidul Securitatii din Romanica cu aripile sale stangi si drepte -PSD si PNL si organizatia de tineret PLUSR este cel mai puternic!
Romanilor ,unora dintre ei le place prosteala, iar unii sunt prosti de-a dreptul!
Orice guvetn de dreapta vrea cat multi prosti tacuti!
O sa le dea Citu la toti de-o sa behaie ca tzurcana!
Aceasta e o opiniune!
” A intervenit amnistia sau prescriptia … ” . Asa sa fie dar ca sa intervina prescriptia , a trebuit sa intervina Curtea Cons titutionala – preseduinte onorabilul Valer Dorneanu , cu Decizia 297/ 2018 ! Cum ar veni , salvat de clopotel ! Acelasi clopotel de argint , care a mai salvat si pe altii !
Sa zica Dragnea ce spagi sau ordine se dau cand se cumpara armament expirat, ramas de pe timpul razbouilui rece, cand se descotorosesc americanii sau altii de el, fiecare contract costa cat un contract cu Bechtel. Cum numai Dragnea sau alt PSDist sunt cercetati de DNA, dar NICIODATA vreo multinationala desi sunt implicate destul in dosare de coruptie unele foarte vechi. Securistii nu mai vin cu gemantane pline cu „dovezi”. Da în cei 15 ani cu Traian Băsescu și cu Klaus Iohannis, DNA-ul a bătut inclusiv literatura de ficțiune. Lucruri reale NICIODATA.
Aparatul securistic protejezea Inalta Poarta. Sau multinationalele, acelasi lucru.
1.Liviu Dragnea și cei doi copii ai săi, Valentin Ștefan Dragnea și Maria Alexandra Dragnea, au interdicție de a intra în SUA pentru implicarea lui Dragnea în acțiuni de corupție semnificativă.
2.Presedintele Grupului parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 2012-2016:)))
3.(martie 2018 presa)”Procurorii brazilieri investighează două „portocale”, doi interpuși: Mugurel Gheorghiaș, fost coleg de facultate al lui Dragnea și fost acționar principal al TelDrum SA și un localnic, Cauby Cursino Campos Junior, fost taximetrist, care a semnat toate documentele tranzacțiilor braziliene derulate de Mugurel Gheorghiaș.Gheorghiaș deține o firmă braziliană pe care a folosit-o pentru a cumpăra o vilă de lux – „Casa Grande” -, dotată cu teren de tenis și piscină pe malul oceanului Atlantic” Faptul ca Gheorghias este actionar la celebra deja TelDrum,e intimplator:))
@mare lucru
Pensionarii de care vorbesti au realizat ca PSD-ul lui Dragnea ii prostea in fata cu procentul de 40%. Au inteles ca acesta era doar momeala pentru alegerile din toamna lui 2020. Daca ar fi vrut cu adevarat sa aplice cresterea, o facea progresiv, anual, favorizati de evolutia economiei si nu lasau ditamai procentul pentru septembrie 2020. De aceea, scarbiti de toata sleahta poitica, pensionarii au stat acasa anticipand ce avea sa se intample. Nu sunt nici prosti si nici tradatori. Ei au construit ce-au jefuit si vandut astia.
Bravo,Tică!Ai început sa dai din casă ?Te aude Darius Gradinaru și se jura ca nu fură,dar l-ai prins cu rața-n gură?
Dragnea este deținut politic, asts n-ai cum s-o contesti.
Cu viitorul OMW cat Ceapeul de la Belciugatele si Dacia Pitesti cu o cadere de 28% sa vedem de unde are Vasile Catu bani sa plateasca pensia domnului „istet” din Romania cu 28 000 de mii de lei lunar, pe cand pe principiul CONTRIBUTIVITATII merita 5150 de lei. Dansul incaseaza de aproape 16 ori mai mult! Caritasul lui Ioan Stoica de la Cluj dadea de 8 ori, astia dau de 16 ori, adica la dublu…Efectiv nu stii ce sa mai spui, iti scrasnesti dintii pana la fracturare si inghiti in sec! Pai taica daca toti sunt absolventi de Bioterra, aici s-a ajuns… Inclusiv Catu cu nota 4 la trapta 2-a de liceu, 2 esecuri consecutive la ASE si o BIOTERRA absolvita pe „malaiul” parintilor in America…Ne asteapta vremuri grele, tare grele, acum sa fii in Servicii, in Politie, in Armata, in SRI! Pe cand noi, noi prapaditii din „privat” crapam primii. Beni Ardelean ne canta prohodul ca altceva nu stie…
Cand va iesi Dragnea din puscarie, cohorte de limbristi, in frunte cu johanis, vor fugi si se vor ascunde prin haznale, inclusiv conducerea PSD. Comndamnat fiindca a mobilizat oamenii la un referednum?!? NICI CRETINII nu puteau concepe asa ceva! Condamnat fiindca ADUCEA VORBA FOARTE DES de banii pe care johanis trebuie sa-i returneze, fiindca ii incasase drept chirii pt un imobil in posesia caruia intrase PRIN ESCROCHERII IMOBILIARE?! Nici pe vremea lui Hitler si a lui Stalin nu se intampla asa ceva.
le-a facut placere la milioane de pensionari sa asculte niste stiri, sa urasca, sa judece, acum a venit vremea sa culeaga ceea ce au semanat, iluzii…bine sau pacat ca totusi au obtinut cresteri ale punctului de pensie de la 871 la 1442 deci cu 65% fata de guv. Ciolos/USR-PLUS, datorata lui Dragnea si consilierilor/guv. PSD. pt ca si 14% nu ar fi primit daca in lege nu era o crestere de 40%…
Deci poporul, 5 milioane de pesionari si 1,7 milioane cu minim pe economie au refuzat cresterile PSD vorba dl Bogdan Chirieac: „au fost multumiti cu binele si au votat impotriva acum sunt suparati ca li se taie nu mai stii ce vrea poporul”
Dle Nistorescu! Va dau eu o veste in premiera, veste atomico-nucleara de sare Romania in aer? Pana in insula Pastelui sar bucati din tara noastra… OMW Petrom nu va mai investi un cent, un singur cent in hidrocarburi!!!! Anul acesta va vinde platforma Onesti! Tot, absolut tot ce inseamna ” mica mentenanta” la dansii se EXTERNALIZEAZA! Raman doar cu gazele. Nu mai „racaie” in pamantul Romaniei nici cat o vrabiuta in cautare de hrana.OMW cel mai mare contributor la bugetul de stat, usor, usor va deveni o FIRMA DE APARTAMENT Motivele? Automobilele electrice, secatuirea resurselor..Dacia Pitesti a avut o cadere de 28% in 2020. Sa vedeti mii de someri de la OMW Petrom! Dle Adrian Nastase! Se intoarce acasa „fiul ratacitor” Petromul….Taiati toate gainile de la Cornul si ospatati-l copios! Nu mai are pic de hidrocarburi in vene…
Ahhhh! Ce scarba mi-e de prostii astia care se dau atotstiutori de orice! https://www.stiripesurse.ro/bancile-din-romania-spun-ca-anaf-avea-oricum-acces-la-conturile-clientilor-noua-decizie-una-formala_1595325.html
Ba, eu cand scriu ceva in conentariu, culmea, este realitatea practicata si nu ce boscoroditi voi habarnistilor! Au adaugat moneda electronica, ceea ce acum cativa ani, nu exista ca sa poata fi adaugata in acea circulara!
Daca nici asta nu e stat securist mincinos condus de servicii+dna+ambasadori straini…Dragnea este in puscarie pe alta facatura grosolana: instigare la abuz in serviciu! Nicio dovada ca a fost implicat in angajarea celor doua functionare. Nicio proba audio, video, email, sms, declaratie a unui martor. Ati vazut un articol in presa care sa scrie: „uitati dovada implicarii lui Dragnea?” Nu pt ca nu exista, doar propaganda mincinoasa. Cum de ziarele care urlau turbate nu au avut curiozitatea sa se uite in dosar ca e public si sa ne arate dovada?
Nu uitați Softpedia!!!